Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten megbocsát az öngyilkosok...

Isten megbocsát az öngyilkosoknak?

Figyelt kérdés
2008. febr. 24. 15:49
1 2 3 4 5
 1/49 A kérdező kommentje:
ja és nem kérek olyan válaszokat hogy egy "kitalált lény hogy tudna megbocsátani"
2008. febr. 24. 15:54
 2/49 anonim ***** válasza:
94%

Az az igazság, hogy az öngyilkosság több okból is nagyon nagy bűn:

1. Az illető feladja a reményt, hogy megjavul az élete, elveszti a bizalmát Isten és a gondviselés iránt.

2. Fájdalmat okoz környezetének, mert minden embert szeret valaki.

3. Nem teljesíti be azt a tervet az életében, amelyet Isten az ő számára kijelölt.

4. Kiolt egy emberi életet, amit nem lenne szabad még akkor sem, ha a sajátjáéról van szó.

Stb.


Mindezek ellenére úgy gondolom, az öngyilkosság a Sátán kelepcéje, és az elkövető nemcsak tettes, de áldozat is.

Isten pedig kegyelmes, és véleményem szerint nincs kizárva, hogy Isten megbocsásson az öngyilkosnak, de erre építeni, alapozni nem szabad. Azt sem állítom, hogy Isten biztosan megbocsát, de azt sem, hogy biztosan nem bocsát meg.


A legfontosabb dolog a hit: Isten szeret, és az életünknek mindig van értelme, csak meg kell keresnünk. Mindig ebből kell kiindulnunk, és akkor eszünkbe sem jut ilyen őrültség, mint az öngyilkosság.

2008. febr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
26%

Annak idején az öngyilkosokat nem temebtöbe temették hanem a temetö árokba, mert megszentelt földbe nem mehettek. igazuk volt mert ha azt nézzük isten hitet ad, de te képtelen vagy hinni a jobba, akkor miért isten által megszentelt földbe kerüljél.

az én szemszögemböl nincs bocsánat az öngyílkosságra.

2008. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim válasza:
59%
Szerintem az ilyen ember elakad vhol fél utón, JÓ ÉS A ROSZZ VILÁG KÖZÖTT.
2008. febr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
68%

én is úgy tudom a tanulmányai során, hogy az öngyilkosok elég nagy bünt követnek el azzal, hogy önmaguk keze által lesznek a halál martaléka..

ezek a "lelkek" egy köztes világban léteznek tovább és elég nagy büntetés számukra, hogy se ide és se oda nem tartoznak..

a válasz nincs bocsánat erre a tettre!

azért vagy itt, hogy tapasztalj a földön bármi áron is.. és ha itt van az ideje, majd eljönnek érted, de addig akár rossz akár jó az életed viselned kell terheit, ezeket vállaltad, leszületésed előtt!

2008. febr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
74%
Hmmm...az előző válaszadóknak csak annyit!:látszik,hogy ti még nem voltatok iylen helyzetben!!Ha a drága jó Isten szép életet szentel nekünk,akkor alapból nincsen öngyilkossági kísérlet mivel jó az élete.Azért az furcsa hogy bármi ami rossz scak a Sátán műve,az Isten mindíg jó...DE AZ ISTEN IS HIBÁZIK!!!Merthát Lucifert is az isten teremtette neeeem???Ez akkor sem tiszta.Elárulom,hogy ha már oyxlan ritka hadd ne mondjam milyen végtermék az életed,hogy a két legjobban szeretett embert 7 NAP KÜLÖMBSÉGGEL elvesz az ISTEN,és a családi helyzeted a xarnál is xarabb!!!A szüleid elváltak,harc a két szülő között,7 évesen,több 10km-t utazni csak hogy lásd az egyiket,egy xar iskola,állandó bántások,sok scalódás,MEGHAL A 2 SZERETETT NAGYSZÜLŐD,az életed romokban és évek óta ez megy.32szer próbálkoztam vele.Már nem vagyok 7 éves,de nem vagyok még 20 sem.Senki ne jöjjön nekem avval,hogy gyerek vagyok még,mert hiába van így de a szerető és megértő családomat a JÓISTEN vette el.Anyum összeköltözött egy szemétláda emberrel,aki undorító dolgokat csinált,megvert úgy hogy a fülemből egyszer kicsordult a vér,és hadd ne soroljam.Az édesapám ellen fordított a menyasszonya,mert megsértődött,amiért velem többet foglalkozik,és abban a házban,ahol ÉN ksikoromtól a szüleim válásáig laktam szinte VENDÉG VAGYOK!!!!!Kitúrt az otthonomból,onnan ahova ha bajom volt bújhattam,mert szeretettel vártak.Csodálkozik bárki is?!Az egyetlen normális ember körülöttem az édesapám volt,és egy féltékeny maca őt is elvette tőlem.A legxarabb állapotban kapott el a szerelem,talán az utólsó pillanatban.Ha nincsen most 1 éve mellettem kitartóan életem szerelme,talán már a ti véleményetek szerint a pokolban lennék.Márpedig mint tudjuk:Isten megbocsát!Vagy akkor most mivan?Mégsem?!Ne ítéljetek el senkit,amíg nem tudjátok,hogy mi áll a háttérben!!!Ott volt az a kislány,akit az anyja elküldött kurvának a sarokra,és a bejövő pénzből cigarettát vett,meg elpiálta.11 éves kislány volt!!!Csoda hogy megölte magát?!Hát inkább,minthogy kislány létemre durva,nagydarab,szexőrült férfiak élvezkedjenek a testemen!Ennyit erről.Én részemről nagyon pici kislány koromban,kreáltam magamnak egy Istent.Abban hiszek,nem abban akiben TI.Hozzá imádkozom a mai napig.-és hiszem,mivel nagy bűnöket nem tettem,hogy ha meghalok,mellette leszek.Ott van a Heath Leadger.Túladagolta a gyógyszereit:véletlenül!!Az is öngyilkosság volt nem???Ha visszavezetjük...Ez az én véleményem.-és ha van oka,van alapja az öngyilkosságnak,akkor isgenis VAN BOCSÁNAT!!!Üdv.:Bea
2008. febr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
85%
Bocsi azt még hozzáfűzném:ha az öngyilkosoknak ti nem bocsátotok meg,akkor a gyerek,és más gyilkosoknak igen?????Inkább megbocsátok egy öngyilkosnak,sem minthogy egy olyannnak,aki akár a TI gyerekeiteket is megölheti ,nem?Bea
2008. febr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
igazad van Bea
2008. febr. 26. 21:52
 9/49 anonim ***** válasza:
66%
Köszönöm szépen,szívből jött :$ Bea
2008. febr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim válasza:
33%

Isten nem hibázik. Tudja mit miért csinál. Az Ő szemében minden ember egyforma. Nem tesz különbséget. Mi igen nehéz próbák elé vagyunk állítva, és szabad akaratot kaptunk.Nekünk kell eldönteni melyik oldalra állunk. A jót vagy a rosszat választjuk. Ha a jó mellett döntünk, akkor Istennek örömet szerzünk, és az életben áldásokat kaphatunk. Ha a rossz mellett,akkor Sátánnak szereztünk egy pontot. Isten szemében igen nagy bűn a gyilkosság.

Tehát az öngyilkosság is az. Az Úr ezt a bűnt nem bocsátja meg. Minden rossz dolog, ami itt van a földön ( gyilkosság, öngyilkosság, lopás, rablás, hazugság, stb ) mind az ördög munkája.

2008. febr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!