Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet vallást váltani...

Hogyan lehet vallást váltani a legegyszerűbben?

Figyelt kérdés
2009. márc. 26. 21:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Kifejtenés bővebben?

Honnan hova szeretnél átmenni?

2009. márc. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Bocs, beragadt a billentyűm ( én meg már klaviatúrát váltok...:P )
2009. márc. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Úgy, hogy úgy döntesz, holnaptól nem hiszel Istenben. (ha eddig hittél) Ez a legegyszerűbb, leggyorsabb.

Ha viszont istenhívő vallást szeretnél felvenni, abba egy kicsit jobban bele kell mélyedni.

2009. márc. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Vallást váltani szerintem soha nem egyszerű. Ha egyszerű, akkor nem volt "vallás" csak cimke.
2009. márc. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
32%

CSEBERBÖL VEDERBE azt meg ugyan minek tennéd

inkáb mondj le

arrol ami vagy légy ateista és tiszta lesz a lelkiismereted

és ne járj templomba

2009. márc. 27. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%

Ezen válaszok egyike sem a kérdésre irányult. Pedig egyszerű. Írsz egy ajánlott levelet az Egyházad vezetőjének, hogy nem kívánod magad xy valláshoz tartozóként azonosítani ezentúl. ELŐTTE IMÁBAN ezt elétárod Istennek. Az új gyülekezettel felveszed a kapcsolatot, s onnan már simán megy minden. Az mindegy, mit reagálnak az előző vallásodhoz tartozó vezetői. Magad már nem azonosítod velük, s ennyi. Hivatalos módja, hogy töröljenek egy vallás nyilvántartásából, legfeljebb peres eljárás útján oldható meg, de szerintem fölösleges.


Ateista meg minek lennél? Cseberből vederbe ? Az ateizmus is egy vallás. Táptalaja a materializmus, "istene" a pénz. Igazán ingatag lábakon áll.


Jézus rámutatott, hogy az igaz imádat a dolgok jelenlegi rendszerének vége előtt helyre lesz állítva. Nem hamarabb, nem később. A Te felelősséged megtalálni a bibliaia alapelvekkel, tanításokkal összhangban lévő, első századi keresztény mintát követő Egyházat. Ez a cél lebegjen szemed előtt váltásnál, s nem azért, mert szívednek valami miatt kedves az. Sok sikert a kutatásban.

2009. márc. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

07:17-es: ez volna a legegyszerűbb???


Honnan veszed, hogy egyáltalán hisz Istenben? Honnan veszd, hogy egyáltalán keresztény? Mindegy, hogy neked mi a véleményed az ateizmusról.

2009. márc. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%
egyszerűen azt a vallást követed, amelyik tetszik...elég hozzá egy döntés... szerintem nem az a lényeg, hogy papíron mi vagy, hanem hogy minek érzed magad... én pl. eredetileg katolikusnak lettem megkeresztelve 5 évesen a kisöcsémmel együtt... utána jártam is rendesen hitanra meg miegymás, de utáltam a katolikus hittant tartó papot meg ő is engem...így fogtam magam és onnantól kezdve a református hittanra jártam, amit egy tökrendes pap tartott és ráadásul a legjobb barátnőm is oda járt... persze előtte engedélyt kértem erre a református paptól, aki mosolyogva azt mondta, semmi akadálya, sőt, járjak templomba is oda, nem számít mi van a papíron...így onnantól kezdve a református templomba jártam....ez volt gyerekkoromban...azóta ateista lettem, mert ahogy fejlődött a gondolkodásom, úgy alakult ki a saját véleményem és elméletem mindenről...már nem járok templomba és nem hiszek istenben, de nem ítélem el azokat, akik ezt teszik, mert mindenkinek saját szíve joga, mit követ...pl az egyik legjobb barátnőm az egyetemen lelkésznek tanul... de attól, hogy én papíron katolikus vagyok még nem leszek hívő :)
2009. márc. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

Írtak itt már mindenfélét, már csak Téged hiányollak, kedves Kérdező!

Ha a keresztény vallást vesszük alapul tényleg egy része papír munka ( hogy hivatalosan is más egyház tagja légy ), a másik része lelkiismereti, harmadik állomásként pedig maga a vallás tételei, előírásai, szokásai, hogy pl. vasárnaponként nem istentiszteletre, hanem misére mész.

Ha viszont pl. hindu vagy és muszlim szeretnél lenni, na, ott már elég meredek a dolog, főként: mert a két vallás egymásnak majdhogynem homlokegyenest ellentmond.

De most már Te is írj vmit!

:)

2009. márc. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%
Bemész a másik vallás istentiszteletére, vagy bárhogy is hívják ott és ezentúl arra jársz.
2009. márc. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!