Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell köszönni a papnak?

Hogyan kell köszönni a papnak?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, és keresztelőt fogunk intézni.

Legutóbb, mikor kerestem a papot, egy egyszerű jónapottal köszöntem, majd égtem mint a rongy, mert "áldás békességgel" köszönt vissza. Református a pap. Tudom, hogy a katolikusok dicsértessékkel köszönnek.


2009. márc. 29. 13:16
1 2 3
 21/27 anonim válasza:
100%

A lelkészeknek a következők szerint köszönünk:


Baptista köszönés: „Az Úr áldjon meg!” Válasz: „Az Úr áldjon meg!”


Evangélikus köszönés: „Erős vár a mi Istenünk!” Válasz: „Erős vár a mi Istenünk!”


Katolikus köszönés: „Dicsértessék a Jézus Krisztus!” Válasz: „Mindörökké. Ámen.”


Református köszönés: „Áldás, békesség!” vagy „Békesség Istentől!” Válasz: „Istennek dicsőség!”, vagy „Áldás, békesség!”


[link]

2010. aug. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%
"Helló, abbé!"
2010. szept. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
Azt a betyárját. Minek kell annyit finanszírozni. BÉKESSÉG ISTENTŐL és kész. Elég szégyen ezt nem tudni. Ha egyszer is voltál Istentiszteleten, akkor kellene tudni. :D
2016. aug. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
31%
"Jó napot Pap Úr!" :D
2016. aug. 22. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Nálunk egy fiatal hölgy a tiszteletes. Kb 3x lazán lehellóztam, majd utána sziszegtem, h basszus, amikor Áldás, békességgel köszönt vissza :D

Én is nő vagyok, égtem ám, fiatalabb nálam vagy 5 évvel.

2019. dec. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Csak a katolikust hivják papnak. Nincs református pap. Református lelkész van. Nincs evangélikus pap. Csak lelkiatya van. Nincs zsidó pap. Csak rabbi van....stb
2022. febr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Ugyanúgy jó köszönni, mint bárki emberfiának. Ha nem tetszik neki, és nagyobb tiszteletet kér a köszönésben, hagyd figyelmen kívül.
dec. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!