Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben különbözik a református...

Pro Patria kérdése:

Miben különbözik a református és a katolikus bibliafordítás?

Figyelt kérdés
2011. júl. 9. 19:08
 1/4 rémuralom ***** válasza:
Olvasd el mindkettőt, és meglátod. Nyilván a református bibliafordítók úgy értelmezik a Biblia vitatott pontjait, ahogy az az ő hitükbe beilleszthető, a katolikusok meg úgy, ahogy az övékbe.
2011. júl. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
így van, annyit tennék még hozzá, hogy a katolikus Biblia több könyvet tartalmaz, mert többet ismer el a Katolikus Egyház a Szentlélek által ihletettként, mint a protestáns egyházak (-> így mint a reformátusok).
2011. júl. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Többek között a 10 parancsolat át van másítva, míg a Károly-ban a 4. parancsolat "Megemlékezzél a szombatnapról" a katolikusoknál csak nyugalomnapként van említve valamint a "Ne imádj idegen isteneket..." el van törölve s az egyik parancsolatot kettéválasztották, így megmaradt a 10 parancsolat, de ez abszolúte nem az igazi!
2011. júl. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
92%

Előttem író:


Ez egyáltalán nem igaz, íme a Szent István Társulat bibliafordításában:


"Senki mást ne tekints Istennek, csak engem. Ne csinálj magadnak faragott képet vagy hasonmást arról, ami fent van az égben, vagy lent a földön, vagy a vizekben a föld alatt. Ne borulj le ilyen képek előtt és ne tiszteld őket, mert én, az Úr, a te Istened féltékeny Isten vagyok. Azoknak a vétkét, akik gyűlölnek engem, megtorlom fiaikon, unokáikon és dédunokáikon. De ezredízig irgalmasságot gyakorlok azokkal, akik szeretnek és megtartják parancsaimat. Uradnak, Istenednek a nevét ne vedd hiába, mert az Úr nem hagyja büntetlenül azt, aki a nevét hiába veszi. Gondolj a szombatra és szenteld meg. Hat napig dolgozzál és végezd minden munkádat. A hetedik nap azonban az Úrnak, a te Istenednek a pihenő napja, ezért semmiféle munkát nem szabad végezned, sem neked, sem fiadnak, sem lányodnak, sem szolgádnak, sem szolgálólányodnak, sem állatodnak, sem a kapuidon belül tartózkodó idegennek. Az Úr ugyanis hat nap alatt teremtette az eget és a földet, a tengert és mindent, ami bennük van; a hetedik napon azonban megpihent. Az Úr a hetedik napot megáldotta és megszentelte."

[link]


A kérdésre válaszolva:

Nagyjából előttem írták, a katolikusban szerepel néhány könyv, az úgynevezett deuterokanonikus vagy más néven másodkanonizált könyvek, amelyet az ókeresztény egyház ismert el ihletettnek.

[link]

2011. júl. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!