Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A barátnőmnek kimosták az...

A barátnőmnek kimosták az agyát, szekta vs. Párkapcsolat?

Figyelt kérdés
A párom egy éve elkezdett járni a Biblia szól egyházba, egy darabig nem volt semmi gond, de az utóbbi 3 hónapban teljesen átmosták a szürkeállományát. Kb. 3 héttel ezelőtt elment egy egyhetes összejövetelre, ahonnan úgy tért haza, hogy rá sem ismertem. Nem engedi, hogy megcsókoljam, megöleljem, megsimogassam, nem szeretkezünk... Ezt Ő azzal indokolja, hogy a Biblia tiltja, és ő szerelmes belém állítólag, de, nem imád már annyira, mert Istent imádja, és "istennel jár". Én így nem tudok élni, hiszek Istenben, de nem ilyen szinten, ahogy Ő ezt csinálja. Szerintem ez butaság, és agymosás. Nem lehet már vele egy értelmes szót sem váltani a párkapcsolatunk helyrehozásáról, mert mindenre az a válasza, hogy majd megoldódik, ha Isten is úgy akarja, de, még nem kapott választ, hogy hogyan tovább, hogy szeressen-e engem igazán stb... Mindazonáltal szerintem volt barátját még mindig szereti, mert mai napig skypeolnak, és msneznek, akivel rendkívül kedves, és számára Ő az igazi férfi, mert boxol, és gyúr... Mindketten 19 évesek vagyunk, hogyan lépjek?
2011. júl. 17. 11:12
1 2 3
 1/27 tetro ***** válasza:
92%
szerintem le. lelépj.
2011. júl. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
77%

Hagyd ott. Nekem is ilyenben volt részem. Ami azért volt meredek, mert a reformátusok nem fordulnak ki magukból annyira, mint ezeknek a kis egyházaknak a hívei.

Ne akarj tőle semmi, nekem sem sikerült változtatni. Végül ő dobott ilyen címszóval: "Ha Isten téged teremtett nekem, akkor úgyis enyém leszel."

Na ezt lesheti, mert nekem többet ilyen nem kell, pedig én is hiszek Istenben.

2011. júl. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Somnium válasza:
79%
Ami nem megy azt felesleges erőltetni...Keress olyan embert akivel boldog vagy és aki téged imád nem "istent".
2011. júl. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
87%
Hagyd őt! Az is lehet, hogy a régi pasijával is ezen a szinten folytatná, miután teljesen megőrült.
2011. júl. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
75%

"mert boxol és gyúr"...mi van?Istennek jobban megfelel egy ilyen?Egyébként ha valaki rendben van lelkileg, akkor nem lép szektába, nem transzcendentális igazságokat keres(én is hiszek), hanem ÉL.Nincs olyan elvárás az Úr részéről, hogy csak aszketikus módon üdvözülünk.


Szerintem próbáld megkérdezni, hogy MIÉRT lépett be?Mit keresett ott?Volt valami családi drámája, gondja az életével?Ha ezekre tud válaszolni, akkor mondd el neki hogy ez nem egy kizárólagos megoldás, és higgyen de ne olyan áron, hogy feláldozza az életét, mert ezt a papok teszik meg a hívőkért, ők vállaják az ilyen tiszta életet, és ők szolgálják hivatásszerűen az Istent.Ők Isten szolgáli, az átlagember ezt nem vállaja, és ezzel nem lesz hűtlen az Istenéhez.


De tekintve hogy 19 évesek vagytok, szerintem ez nála max. egy évig fog tartani.Rossz hír, hogy te most vagy vele, ebben az életszakaszban.Szerintem lépj le, és mondd, hogy a Jóisten boldogságot szánt az embernek, azért mert szereti fiait, és abban neked semmi örömöd már amit ő ad.

2011. júl. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
87%
MENEKÜLJ!
2011. júl. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem csak szórakozik veled, nem szeret, de nem mer szakítani, elég gyerekes. Én azt mondom a volt barátja döngeti, ne hagyd már, hogy hülyének nézzen téged.
2011. júl. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd el, mert neked csak szenvedés lesz. Közöld vele, hogy ha ennyire Istennek akar élni húzzon apácának és a másik fazont is felejtse el veled együtt.

Ez nem egészséges, sem a fanatikusság, sem az, hogy a másik pasijára gondol.

2011. júl. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
49%
én is csak azt tudom mondani,hogy hagyd ott a francba.eleve gáz,ha szektás,ezekkel az emberekkel nem lehet szót érteni,csak az idődet vesztegeted.de ha meg a boxos pasit akarja mégis,akkor sem sokkal jobb a helyzet.én rákérdeznék nyíltan 2x is,hogy valójában mi áll a háttérben,ha továbbra is az Isten témát hozza elő,akkor egyértelmű,hogy mehet imádni és viszlát,ha esetleg a pasi a hunyó,és bevallja,akkor meg döntse el mit akar.nem könnyű átlátni,mert a szektások pont ilyen elmebetegen viselkednek,viszont ez az Istenesdi egyben tökéletes indok is a testi kapcsolat elutasítására,ha a volt barátját szereti,és nem téged.
2011. júl. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Valamiért kizártnak tartom, hogy a ex-barátja "döngeti". A családja szegénynek elég gáz, a testvére húzta bele ebbe, akik úgy élnek, hogy elmentem hozzájuk, és nem tudtam, hogy sírjak, vagy röhögjek, de már inkább sírok. A lakásuk is teljesen "Istennek van berendezve" tehát, mindenhol bibliai idézetek a falon, még a wc-ben is, ja, és télen nem fűtenek, aminek az okát nem tudom, de elég beteg. A testvérével sem lehet egy értelmes szót sem váltani, mert bármely kérdés válaszaként Istent jelöli meg..
2011. júl. 17. 12:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!