Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben különbözik a hitgyülekez...

Miben különbözik a hitgyülekezet a kereszténységtöl? Hisznek Jézusban?

Figyelt kérdés
Légyszi irjatok a hitgyülekezetröl, a szokásaikrol, meg hogy pontosan miben hisznek, (köszi)
2009. ápr. 4. 18:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A Hit Gyülekezete keresztény egyház, úgyhogy nem különbözik a kereszténységtől, hanem a kereszténységhez tartozónak tekinti magát. Igen, hisznek Jézusban, hiszik, hogy ő a Megváltó (Messiás), akiről az ószövetségi próféták jövendöltek. Hisznek istenfiúságában, az emberekért való kereszthalálában, a harmadnapon való feltámadásában. Általánosabban úgy lehetne a legkönnyebben összefoglalni, hogy evangéliumi keresztényeknek, illetve neopünkösdi irányzatnak tartják magukat, és legfontosabb alaptételük, hogy "a teljes Szentírás Istentől ihletett" (II.Timóteus 3,16.), ezért azt tartják, hogy a Biblia minden szava igaz.


Ha ennél bővebben is érdekel, nézd meg a hitvallásukat (elég hosszú): [link]

2009. ápr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%

Hitgyülekezete válogatja.

Idetartoznak azok,akik nem tartoznak a keresztény egyház egyikéhez sem.Tehát nem katólikus,református,evangélikus.

Pl.Jehovisták és a rengeteg kis "szekta"

2009. ápr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Tudtommal nem ismeri el őket mindenki egyháznak.
2009. ápr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
van egy ismerösöm aki hitgyülis, de nem vallja magát kereszténynek, és valahogy nagyon odavan a zsidókért, ezért gondoltam hogy talán nem hisz Jézusban
2009. ápr. 4. 19:57
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
De az nem számít, mert a magyar jog elismeri. Még 1989-ben jegyezték be a Hit Gyülekezetét egyházként.
2009. ápr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
ja és a hitgyülisek a Biblia minden szavát igaznak gondolják? ,,menjetek tegyétek tanitványommá mind a népeket, kereszteljétek meg őket az Atya a Fiu és a Szentlélek nevében", ezt akkor mért nem tartják be? ők nincsenek megkeresztelve
2009. ápr. 4. 20:00
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

De, a hitgyüliben is van keresztelés, csak nem csecsemőkorban. Nagyobb gyerekeket és felnőtteket keresztelnek alámerítéssel. Nem ők az egyetlen ilyen, hanem pl a baptisták, pünkösdiek is, meg még sokan.


A hitgyüli egyes gyekorlatait lehet szeretni vagy nem, én nem szeretem, de attól még keresztények, m. hisznek Jézusban, a Szentháromságban és bár nem vagyok teolóus, így az apró részleteket nem tudom, de tudtommal nem tanítanak olyat, ami ellentétes lenne a Bibliával.

2009. ápr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Megint én (az előző)


A hitgyülis ismerősödnél vmit félreérthettél, h. nem tartja magát kereszténynek. Ha belenézel egy Vidám Vasárnapba, hallhatod, h. ők is kereszténynek tartják magukat.


A zsidókért tényleg nagyon odavannak sokan, annyira, amennyire szerintem is túlzás. Szerintem ez egyfajta válaszreakció a sok történelmi kereszténynél tapasztalható antiszemitizmusra, ami egyértelműen Bibliaellenes, m. a zsidók Isten választott népe, gyűlölködni meg ezen felül sem szabad. Az a fajta kritika nélküli olvadozás viszont, ami egyes hitgyüliseknél megfigyelhető, tényleg elég visszataszító.

2009. ápr. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

Hogy lehet az, hogy a közvélemény által elfogadottan a legtöbb magát kereszténynek valló csoportot általában jelentős kritika nélkül kereszténynek hiszik az emberek?

Pedig a tanításaikban sokszor homlokegyenest ellentétes nézeten vannak. Törvény szerű, hogy a bibliával is.

Mert azt hiszik az emberek, hogy kereszténynek lenni csak annyi, hogy valamilyen formában (MÉG EZ SEM EGYSÉGES) higgyenek Jézusban? Csak ennyi?

2009. ápr. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

Feltehetted volna egy új kérdésben, de így kénytelen vagyok rá itt reagálni.

A "keresztény" és a "keresztyén" szó eredetije, latinul: Christianus. Ennek jelentése: krisztusi, Krisztushoz tartozó. Az Apostolok Cselekedetei szerint először Antiochiában nevezték Jézus Krisztus tanítványait "Christianus"-nak. (ApCs. 11:26.)

A magyarban azért él kétféle változatban, mert a katolikusok a keresztre utaló "keresztény" szót szerették jobban használni, a protestánsok pedig az eredetihez közelebb álló "keresztyén"-t. ("kresztyán" --> "kresztyén", a vegyes szórend elkerülése végett, és "keresztyén" a szó eleji mássalhangzó-torlódás elkerülése végett.)


A kereszténység lényege tehát, hogy az ember Krisztushoz hasonlóvá, krisztusivá váljon. Azt, hogy kicsoda Christianus, tehát ki Krisztushoz tartozó, krisztusi, csak maga Krisztus mondhatja meg, hogy az ő ítélete szerint valaki hasonlóvá vált-e őhozzá, vagy nem. Épp ezért szigorú értelemben véve nincsenek kollektíve keresztény felekezetek, egyházak, mert a fogalom csak egyes emberekre értelmezhető. Önmagában attól, hogy valaki katolikus, vagy református, vagy hitgyülis, még nem lesz keresztény, csak akkor, ha krisztusivá válik.


Lásd a következő igehelyeket:

Apcsel 16:31. Azok pedig mondának: Higyj az Úr Jézus Krisztusban, és idvezülsz mind te, mind a te házadnépe!

Róma 3:22. Istennek igazsága pedig a Jézus Krisztusban való hit által mindazokhoz és mindazoknak, a kik hisznek.

Gal 2: 16. Tudván azt, hogy az ember nem igazul meg a törvény cselekedeteiből, hanem a Jézus Krisztusban való hit által, mi is Krisztus Jézusban hittünk, hogy megigazuljunk a Krisztusban való hitből és nem a törvény cselekedeteiből; Mivel a törvény cselekedeteiből nem igazul meg egy test sem.

Gal. 2:20. Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem.

János 3:16. Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

2009. ápr. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!