Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyetértetek abban, hogy a...

Egyetértetek abban, hogy a Bibliát az Igazságosság és a Feltétel Nélküli Szeretet fényében kellene vizsgálni (amiknek tudjuk a definícióját), hiszen Isten az Igazságosság és a Szeretet alapelve, megtestesítője?

Figyelt kérdés

igazságos: mindent egyenlőnek tart, mindent egyenértékűen kezel, mindennek azt adja, amit megérdemel. ez az "adás" pedig az erkölcsi jó és rossz mércéjére van kalibrálva.


erkölcsi rossz: önzés, mivel ami létezik egyetlen egészet alkot, így ami saját(nak vélt) érdeket előtérbe helyez mással szemben, az az egészet, az egységet bomlassza.


erkölcsi jó: önzetlen, mivel ekkor saját érdeke tökéletesen megegyezik minden más érdekével, vagyis az egységért él az egyén, s nem azért, amit éppen önmagának vél.


az erkölcsi jó és rosszat azért definiáltam, hogy kikerüljük az úgynevezett "circulus vitious" nevű okoskodást.


feltétel nélküli szeretet: bármit tesz bárki/bármi ettől függetlenül nem folytat önző magatartás azzal szemben, ugyanúgy egyenlő értékűnek fogja tartani mással, nem válogatja meg kivel mit tesz, nem szab feltételt ahhoz, hogy szeresse, nem vár el semmit cserébe azért, amit ad.


2011. júl. 24. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek.
2011. júl. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

igazságosság: az első két mondatot nem értem, de végül is az utolsó mondatban benn van a lényeg.


erkölcsi rossz: az "önzés" azt jelenti, hogy az ember végessége miatt bizonyos dolgokhoz ragaszkodik, hogy egy magasabb célba érjen, ez így még nem hogy bűn, de egyedüli feltétele az üdvözlésnek. Ha bűnné fajul, akkor bálványimádás.


erkölcsi jó: olyan eszközhöz való cél, amely az üdvösségre visz.


feltétel nélküli szeretet: csak Isten tud önzetlenül szeretni, mert neki nincsen szükségletei, ellenben velünk.

2011. júl. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, teljes szívemből és lelkemből. Tehát havonta kérdőjelezem meg, de mindegyik alkalommal csak erősebb lesz a hitem.
2011. júl. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Elnézést,de én nem értem a kérdést...

Tehát A BIBLIÁT az igazságosság,és feltétel nélküli szeretet fényében vizsgálni? ezt te,hogyan képzeled el,hogyan kellene ezt csinálni? azt értem,hogy mire gondolsz erkölcsi jó,és rossz alatt,de a Bibliára,mint könyvre,hogyan lehet ezt alkalmazni? hiszen a Bibliai Isten nem tart mindenkit egyenlőnek,sőt helyenként nagyon is önző.

2011. nov. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a Bibliát úgy kell olvasni hogy a Szentlélek segítségét kérjük előtte, Szentlelket hívjuk hogy segítsen megérteni és befogadni Isten Igéjét.
2011. nov. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vagyis ezeket KELL BELELÁTNI különben irgum lesz meg burgum lesz? Igen sajátságos kifejeződése ez az igazságosságnak és a feltétel nélküli szeretetnek. Hogy olvassam feltétel nélküli szeretettel: az egyiptomi elsőszülöttek életének kioltását vagy Jézabel kitaszítását az ablakon? Szerintem hagy olvassa mindenki úgy a Bibliát ahogy akarja. Minden műnek legyen bár szakrális vagy profán több érvényes olvasata van.


ám, parodizáljuk csak ki a te kizárólagosságra való törekvésedet, azáltal, hogy továbbvisszük gondolatmenetedet:


Ha nagyon szigorúan tradicionálisan szemléljük a dolgot akkor azoknak van elsődleges értelmezési joga akik az adott könyvet alkották, illetve akik hagyományozták. A Biblia esetében Isten urat jelenleg nem tudjuk meginterjúvolni a helyes értelmezésről, maradnak a hagyományozók. Az ótestamentum értelmezésében tehát a zsidóknak elvitathatatlan privilégiuma van. Itt még a keresztényeknek is csitt. Az újtestamentum esetében pedig az azt legrégebb idők óta töretlenül hagyományozó egyháznak azaz a katolikusoknak, és az ortodoxoknak van privilégiuma, protestánsoknak, reformátusoknak, fundi - gumi cukorkáknak, legújabb kori fogyasztói-karizmatikusoknak (hitesek, tesetesek, lelkesek, Sehova tanúi) éktelen nagy quss!

2011. nov. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. aug. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A bibliai isten nagyon messze van a szeretettől és az egyenlőség elvétől.
2012. szept. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Bibliát úgy kell olvasni, ahogy valaki már írta: imában kérni, hogy legyen velünk a Szentlélek, amikor olvassuk, és segítsen megérteni.
2012. szept. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!