Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miről beszélhetnék gyerekeknek...

Miről beszélhetnék gyerekeknek a Bibliából, vagy úgy általában?

Figyelt kérdés
Gyerekmisszióba megyek, de nem érzem magam annyira felkészültek ezen a területen. Segítenétek, ötleteket várok... úgy az ő érthető nyelvezetükön. Természetesen szeretném ha hatásos lenne. Pl. megtérésemet elmondhatnám? vagy valami ilyesmit?
2011. júl. 24. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

nos ez leginkább a gyerekek élet korától függ pl: 6-12 évesek vagy idősebbek?

De nem is ez a lényeg hanem maga a mondani való próbáld meg úgy elmondani a tanítását hogy miért jó a kereszténység és stb.

2011. júl. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Az én tapasztalataim szerint a gyermekek a valós történetekre a legfogékonyabbak. A megtérésed elmondása kiváló ötlet! Minden tapasztalatodat, amit Istennel szereztél bátran elmondhatod nekik, ezzel lehet rájuk a legnagyobb hatást gyakorolni.


Próbálj vadászni rövid történeteket keresztény emberek tapasztalatairól, olyan valós történeteket, amelyek a gyermekeket közelebb vihetik Istenhez. Kis segítség lehet, ha van türelmed kibogarászni az igehirdetések közül azokat amelyeknek az elejére odaírtam, hogy a "gyermekekhez" innen: [link]


Például: Tóth Tibor 2011.06.04

A gyermekekhez: hogyan nyilatkozott meg Isten szombatnapon egy vajdasági gazdánál? Hogyan szólítja meg Isten az embereket?

vagy: Végh József 2011.05.28

A gyermekekhez: Ferdinánd a kutya története, aki elveszett, kiket keres Jézus?

vagy nagyon jó volt Kulcsár Attila 2011.05.21

A gyermekekhez: Mit kér tőlünk Isten? Hogyan akarta Isten megmenteni a hegymászót a példatörténetben?


Ezek mind a hangyanygok elején vannak, nagyon tanulságos történetek...


Üdv. Péter

2011. júl. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Látom törölték a válaszon. Nos, én akkor sem nézem jó szemmel gyerekek térítgetését. Majd ha vallásos akar lenni az lesz magától.
2011. júl. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Péter :)
2011. júl. 25. 11:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Talán, ha csak egyszerűen felolvasnád a Bibliai történeteket. Nóé, 10 csapás, stb. Vagy ha találkozol Jehova Tanúival akkor kérj tőlük egy ingyenes "Én Bibliai történetek" című könyvet. Ez egy színes, képes könyv a gyerekek számára, amely a Bibliai történeteket meséli el időrendi sorrendben.


Bea

2011. júl. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

egyszerű történeteket választanék, amit megtanulhatnak, eljátszhatnak, gyurmázhatják, rajzolhatják, énekelhetik stb... interaktívan :)

a lényeg: Isten szerető Atya, akihez bármikor lehet menni, ha eltévedünk vagy hibázunk is.

pl. elveszett bárány, tékozló fiú.

(én kihagynám pl. Noét - sok állat és ember vízbe fúl, vagy vagy a paráznákról szóló részeket, illetve az egyiptomi kivonulást is, túl sok a halott, Jóbnál meghalnak a gyerekei is stb)

2016. febr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!