Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a muszlim és a...

Mi a különbség a muszlim és a muzulmán vallás között?

Figyelt kérdés
Komoly válaszokat kérek.
2011. júl. 24. 23:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Olyan nincs, hogy muzulmán vallás. Az iszlám a vallás megnevezése, a muszlim pedig az emberé, aki az iszlám vallást gyakorolja.


Üdv. Péter

2011. júl. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
A muszlimok azok a muzulmánok. Az iszlám vallás gyakorlói.
2011. júl. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy már mondták előttem, a vallás neve iszlám. A követőit több módon is lehet nevezni: muszlimok, muzulmánok, mohamedánok. Rz mind ugyanazt jelöli.
2011. júl. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
igazából a muzulmán és a muszlim ugyanaz, de ők jobban szeretik a muszlim megnevezést. A vallás az Iszlám, a szent könyvük a Korán.
2011. júl. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Szia Péter! Köazönöm a váalszokat, már értem:-)

Mondanátok valami érdekességet esteleg a vallásról?

2011. júl. 25. 00:13
 6/23 anonim ***** válasza:
75%

Nem esznek disznót, sem semmit amihez vér ért.

Ez olyan mint a zsidóknál a kóser kaja, csak halal-nak hívják

Megengedett a többnejűség, de csak a gazdagoknak, mert minden feleségnek saját lakást/lakrészt kell biztosítani

Válás esetén a gyerek az apáé, kivéve ha ő nem így dönt

Van egy böjti hónapjuk a ramadan, ez minden évben máskorra esik, tavaly aug. 20. körül volt. Ilyenkor csak sötétben ehetnek, nappal nem, kivéve gyerekek, betegek, öregek, terhesek, és fizikai munkát végzők, pilóták...stb, magyarán akiknek veszélyes lenne.

"Mosz"-nak hívják az imahelyüket. A nők és a ffiak külön szertartáson vesznek részt. Moszba külföldi is csak hosszú ruhába léphet be, nőknek kendő is kell ami a hajukat eltakarja.

Nem tudom mire vagy kíváncsi kérdezz bátran.

2011. júl. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Még valamit a nemi élettel kapcsolatban, vagy ilyesmik.
2011. júl. 25. 00:31
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nemi élettel kapcsolatban? Nyilván ugyanúgy megy minden mint itthon, használnak gumit/fogamzásgátlót is. Mondjuk a megcsalásért nők esetében egyes helyeken halálbünti jár, de nem mindenhol.
2011. júl. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
De érintkezhetnek nőkkel házasságon kívül?
2011. júl. 25. 00:45
 10/23 anonim ***** válasza:
87%
Hát ez éedekes kérdés, mert a ffiak nyilván, a nők viszont nem, tehát h h oldják ezt meg azt nem tudom.
2011. júl. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!