Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha megtértem akkor már kereszt...

Ha megtértem akkor már keresztény vagyok vagy csak az után leszek az, ha bemerítkeztem?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 15:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor lesz valaki keresztény ha megkeresztelkedik és ezzel kijelenti hogy Jézust követi, az Ő tanítványa lesz, az Ő tanítása szerint fog élni.

Egyébként úgy tudom hogy komoly szükség esetén bármely keresztény megkeresztelhet bárkit.

Ha megtértél akkor elmondanád hogy hogyan történt? :)

2011. júl. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nem, nem csak akkor leszel keresztyén.

De mindenképp jó, mert azzal bizonyságot teszel a hitedről.


"Bemerítésben csak az részesülhet, akinek életében láthatók a megtérés gyümölcsei, aki Krisztusba vetett hitéről nyíltan vallást tesz és a bemerítését önként kérte."


Pl. akit gyermekként megkeresztelnek úgy, hogy azt sem tudja, mit jelent, az semmit nem ér.

Tudom, a katolikusok ezzel vitatkoznának, de akkor mutassák meg, hol kereszteltek a Bibliában csecsemőket. :)

2011. júl. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
első:egyik ismerősöm térített meg,megkérdezte,hogy hiszem e hogy Isten az én Uram és Megmentőm,mondtam,hogy igen,fejemre tette a kezét,imádkozott aztán együtt imádkoztunk (ő mondta én utána) és akkor így hirtelen megcsapott valami,olyasmi lehet mint amikor el akarsz ájulni,ilyen szédüléses:)először nem is tudtam hogy megtértem,vagyis nem tudtam hogy akkor tértem meg,csak mindenki gratulált,hogy milyen jó döntés meg minden :)lassan egy éve már :)
2011. júl. 29. 16:33
 4/18 A kérdező kommentje:
Mindenesetre már esett szó a bemerítkezésről/megkeresztelkedésről és én már nagyon várom :D
2011. júl. 29. 16:35
 5/18 anonim ***** válasza:

"Tudom, a katolikusok ezzel vitatkoznának, de akkor mutassák meg, hol kereszteltek a Bibliában csecsemőket. :)"


Inkább te mutasd meg hogy hol van az a Bibliában hogy nem szabad csecsemőket keresztelni. Ruhát is adunk a csecsemőre, nem várjuk meg amig felnő és majd tud magának választani. :)

2011. júl. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
utolsó:hogy is mondjam..egy keresztény a maga akaratából legyen az,ne azért,mert babakorában rákényszerítették,ezért nincs benne a Bibliában sem:)
2011. júl. 29. 16:36
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Hol mondtam én olyat, hogy nem szabad? :)

Jó is lenne, ha annyit jelentene, hogy a szülő Istennek szánja a gyermekét. (Úgy fogja nevelni, stb.)

De aki azt gondolja, hogy "Oh, én meg vagyok keresztelve, sőt Húsvétkor meg Karácsonykor templomba is járok, persze, hogy a Mennybe jutok.", akkor van gond.

A bemerítésnek az a lényege, hogy az illető saját maga döntsön róla.

2011. júl. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
utolsó:na az utolsó mondatodat akartam volna leírni,csak nem tudtam :D
2011. júl. 29. 16:42
 9/18 kzs ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van az előbbi válaszadónak.


A SzentÍrás üzenete az - és erre több helyen is van utalás - hogy "térjetek meg ÉS keresztelkedjetek meg". Vagyis szabad akaratból történjen mindez, nem pedig csecsemőkorban - és ahogy írtad: bemerítkezéssel.

Ez a Bibiai megkeresztelkedés.

Jézus maga mutatta be, hogy ez igenis fontos.

Nem elég tehát megtérni, fontos a bemerítkezés is.

2011. júl. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha a katolikus teológiát vesszük figyelembe, akkor kijelenthetjük, hogy náluk a keresztség egy teljesen mélyebb dolog, mint a protestánsoknál. Nekik csak tanúság a hitükről, mi nekünk Krisztus eltörölhetetlen, a üdvösséghez elengedhetetlen kegyelmi ajándéka. Persze, ha ti úgy fogjátok fel, hogy a keresztség "hittanúság", akkor természetesen ostobaság csecsemőket keresztelni, ugyanis ez csak valami szokás. Nálunk nem az ember keresztelkedik meg, hanem Jézustól elnyeri megtestesülésének, szenvedésének és feltámadásának ajándékait az üdvösséghez.
2011. júl. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!