Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mindenki aszerint lesz megbünt...

Mindenki aszerint lesz megbüntetve a pokolban, hogy milyen bűnöket követett el életében?

Figyelt kérdés
A gyilkosokat feldarabolják, vagy levágják a végtagjaikat, a paráznákat megerőszakolják, a kábítószereseket folyamatosan túladagolják stb...?
2011. aug. 3. 01:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Olvasd el Dante poklát, abban benne van a válasz a kérdésedre!
2011. aug. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy lenne, miután a tested itt marad a föld alatt..és nem megy a pokolra :)
2011. aug. 3. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A pokol büntetéseit mindenki úgy cifrázza, ahogy akarja, attól függően, hogy kit akar téríteni, megijeszteni, hogy még vallásosabb legyen. Popper verziója: nyakadba akasztanak egy táblát az életed igazi történetével, szégyenfoltok takargatás nélkül.
2011. aug. 3. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 yuda ***** válasza:
100%

Érdekes gondolat- de hasonlóan gondolom. Szerintem a pokol is igazságos olyan tekintetben, hogy a bűn súlyához mérten és arra vonatkozólag. Legfeljebb azzal egészíteném ki, hogy ott nincs színjátszás, nyílvánvalóvá válik mi van az emberben és ami gyötri, ami a "férge" volt itt az életben, az látható is lesz. Teszem azt pl. tegnap hallgattam egy rádióműsorban, hogy angyalarcú gyilkosok...stb élnek köztünk, ránézve még csak sejteni sem lehet.

Nos a pokolban minden egyértelmű lesz, nem takargatva-erre nem lesz lehetőség.

Mindenki azt kapja, amit megérdemel.

Most még lehet dönteni, mert ez élet célja, hogy döntsön az ember.Akkor már késő lesz.

2011. aug. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Szerintem a pokol kifejezés nem a kínzások helyét jelöli, hanem egyszerűen sírt, vagyis a halottak nyugvóhelyét jelöli a Szentírásban, és az apostoli hitvallásban.


A pokol kifejezést ugyanis a héber seol és a görög hádész szavak fordításaként szokták használni a magyar nyelvben.


Én nem hiszek a lélek természetes halhatatlanságában, a Biblia szerint csak Isten halhatatlan. Ilyen értelemben tehát nincs értelme az örök szenvedésnek sem. Amikor Isten elveszi az élet jogát az embertől, az megszűnik létezni, és nem örökké szenved valamilyen módon.


Üdv. Péter

2011. aug. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 pelgrim ***** válasza:
69%
A pokol nem büntetőtábor, hanem a tudat állapota, egy hely amit a pokolnak neveznek nem létezik. De tetteinknek van következménye, létezik a bűntudat, és az már a jelen életben a halál előtt gyötörheti az embert.
2011. aug. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Az én hitem szerint a mostani életem alapján lesz elbírálva, hogy következő életemben ki vagy mi leszek.
2011. aug. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Tyler913 ***** válasza:
67%

Valoban,a "klasszikus",ordogos-sutogetos,Dante-fele pokol bibliatlan.Azert maradhatott fenn ez a kepzet,mert sok a babonas ember,es bizony az egyhaznak is sokszor jol jott,hogy van mivel megijeszteni az embereket.


Ahogy elottem is irtak paran,a Pokol inkabb allapot,az Istentol valo elszakitottsag allapota.Nem testi hely,ahol testi ertelelemben kinoznanak,epp ezert a kerdes is ertelmetlen ebben a formaban.

2011. aug. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Számos helyen beszél arról a Biblia, hogy a Pokolban testben lesznek az emberek, és testben is gyötrődni fognak.
2011. aug. 3. 10:48
 10/14 Tyler913 ***** válasza:

Idezd legyszives.Amugy fura lenne,mivel a zsidoknak elegge vegyes felfogasuk volt a tulvilagrol,de a Bibliaban altalaban a Seol-azaz a holtak haza elkepzelese szerepel,ahova minden ember odakerul,mivel mindenki meghal.

Ahol pedig a tulvilagi,testbeli gyotrodes kepei szerepelnek,azok altalaban szimbolizmusok (pl. szegeny Lazar es a gazdag ember).

2011. aug. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!