Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudom összegyűjteni az...

Honnan tudom összegyűjteni az ima szövegeket? (Református)

Figyelt kérdés
Elkezdtem gyakorolni a vallásomat, de sajnos már nagyon sok imára nem emlékszem. Kezdeném lassan a gyerekeimnek is megtanítani a gyerekimádságokat, de sajnos nem emlékszem mindre, bizonytalan vagyok sokban. Kerestem olyan oldalt ahol ezek össze vannak gyűjtve de nem találtam ilyet. Olyan hely érdekelne ahol azért 100%-ban az eredetiek vannak, pontosan.
2011. aug. 10. 13:20
 1/3 Réti bubuzér ***** válasza:
Vegyél egy imakönyvet
2011. aug. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Az imádság beszélgetés Istennel, ugyanolyan természetes módon, ahogyan két ember tud egymással kommunikálni. A Mi Atyánk imádságban Atyának hívjuk Istent. Hallottam egyszer Cseri Kálmán prédikációját erről az imádságról. Valami olyasmit mondott, hogy "senkinek sincs joga Istent Atyjának hívni, csak az Ő gyermekeinek." És nagyon sokan mondogatják ezt az imádságot, de már az első két szónál hazudnak!


A gyermekeid hogyan szoktak veled beszélgetni? Gondolom nem úgy, hogy megtanítottál nekik néhány verset és azt mormolják állandóan. És gondolom nem úgy, hogy mindig megmondja nekik valaki, hogy éppen most mit mondjanak neked. Ha nagyobbak lesznek, akkor majd lesz egy kis könyvecskéjük, amit elővesznek, ha veled akarnak beszélgetni és felolvasnak belőle? Nyilván te sem ezt szeretnéd, és Isten sem ilyen.


Valószínűnek tartom, hogy te még nem vagy az Ő gyermeke, mert nincs meg Vele az a közvetlen kapcsolatod, mint egy atya és gyermek között. Mert ez nem megy automatikusan, ehhez Jézus szerint újjá kell születnie az embernek Istentől.


Ha érdekel, hogy hogyan kerülhetsz Hozzá közelebb, és hogyan válhatsz az Ő gyermekévé, akkor neked ajánlom ezt a rövid írást:


[link]


Nekem ez sokat segített.


Szeretettel,

Tamás

2011. aug. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló. Igen még nem vagyok Isten gyermeke, de szeretnék az lenni. Az én ismereteim szerint igenis imádkozhatok azzal az imával (amit Atyánk tanított) és kérhetem segítségét, hogy hű gyermeke lehessek. És igen, én tudok beszélgetni Istennel kötött ima nélkül is. De gyermekeim még nem. Még velem sem tudnak, hisz épp csak tudnak beszélni. A való életben is a jó kommunikáció alapja a sok olvasás és a memoriterek. Ezért a legjobb a gyerekimádságok kötött szövege. Ráadásul azon keresztül is tudjuk nevelni a gyermekeket. Mellékelt linket egy alkalmas és szabadabb időmben azért majd tanulmányozom.

Ima könyvet egyelőre sajnos nem kapok, de amint tudok beszerzek, addig meg böngészgetem a netet.

2011. aug. 11. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!