Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megkeresztelik a gyerekemet,...

Megkeresztelik a gyerekemet, ha csak én (anya) vagyok megkeresztelve, az apa "ateista"?

Figyelt kérdés
Vagy neki is muszáj megkeresztelkednie?
2008. márc. 4. 19:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A gyereket a Ti hitetekre keresztelik meg. Ha Nálad látja a pap, hogy hiszel és a gyerekedet is hitre akarod nevelni, akkor megkereszteli. De ha pl. nem vagytok egyházilag házasok, abból azt a következtetést vonhatja le, hogy nem olyan fontos a Neked a hited, így valószínű, hogy a gyerek sem fog vallásos szellemben nevelkedni. Ha meg tudod győzni, hogy Te hiazel, csaka párod nem és ő azért elfogadja, hogy a gyereketeket vallásosan neveld, akkor valószínűleg megkereszteli. De azért vannak olyan papok, akiknek hiába mondod, hogy hívő vagy, ha nincs egyházilag rendezett házasságod, egyszerűen nem igazán hiszik el, így nem akarják megkeresztelni a gyereket. (ilyen esetben szokták azt javasolni, hogy várjatok pár évet, ha már a gyerek saját maga tudja kérni a keresztséget, akkkor Tőletek függetlenül megkeresztelik akár 7-8 évesen.)

Az én javaslatom: beszéljetek több pappal, mert van, aki lazább. Szerintem előbb-utóbbb találtok olyat, aki megkereszteli.

2008. márc. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Csak annyit tennék hozzá, hogy unokatesómék egyáltalán nincsenek összeházasodva, viszont mindketten katolikusak, és megkeresztelték a gyerekeiket. De ők messze laknak, nem tudom, hogy itt is el lehet-e intézni. Ha meglesz a babó, akkor mindenképpen utánajárok...
2008. márc. 5. 08:23
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Pénz kérdése az egész! Ha jattolsz, akár szentté is avatnak!
2008. márc. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok. Annyit akarok hozzátenni, hogy lehet, hogy beleszaladsz egy-két szemellenzős papba, de ez ne keserítsen el, menj tovább, mert ismerek olyan papot is, aki a hosszú felsorolásra, hogy mi minden nincs (nincs egyházi házasság, apuka nincs megkeresztelve, anyuka nem bérmálkozott, stb.) , egyszerűen megkérdezte: "Gyerek van?"

A zavart "igen" válaszra pedig közölte: "Akkor lesz keresztelő."

Neked is kívánom, hogy ilyet találj! :)

2008. márc. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
:-))
2008. márc. 5. 11:50
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

A gyermek nem tehet arról hogy a szülők nincsenek megkeresztelkedve. A keresztég az első és legfontosabb szentség.

Az első esetben mivel te meg vagy keresztelkedve minden további probléma nélkül bármelyik katolikus pap meg fogja keresztelni. A második esetben szintén megfogja keresztelni, csak még javasolni fogja a házasság rendezését. Nem nagy templomi szertartással, hanem csak 2 tanúval. Fontos ezenkívül, hogy legalább egy keresztszülő legyen és meg legyen keresztelve. Valamelyik hozzászólónak pedig és neked a keresztség kiszolgáltatása ingyenes. Ami jó az ha az egyházfentartási hozzájárulásod rendezve van, hiszen ezzel is kifejezed az egyházközséghez való tartozásodat.

Remélem tudtam segíteni: egy katolikus pap

2008. márc. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2008. márc. 6. 07:06
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ez néhány kérdés-válasz a keresztségről. Itt Te is kérdezhetsz akár, biztosan hiteles, hozzáértő válszt kapsz.

2008. márc. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Azért írtam, hogy "pénz kérdése az egész", mert nővérem is, sógorom is meg vannak keresztelve, de nem volt templomi esküvőjük. Amikor megszületett a gyerekük, elmentek a falubéli paphoz, aki kerek perec kijelentette, hogy csak akkor kereszteli meg a gyereket, ha összeházasodnak templomban is + fizetnek x összeget! Aztán elmentek egy másik paphoz neki elég volt az, hogy fizettek x összeget!
2008. márc. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Persze, az egész csak pénz kérdése.
2008. márc. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!