Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták mind az evolúcióba...

Az ateisták mind az evolúcióban hisznek?

Figyelt kérdés
Sok ateista felháborodik még azon is, ha az evolúcióval példáloznak a hívők. Tulajdonképpen akkor az ateisták mit gondolnak a világ keletkezéséről? Mi és hogyan történt?
2011. aug. 28. 14:41
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
77%

Az evolúció még mindig egy biológiai folyamat, és nem valami tézis, amiben hinni kell.


Te hiszel a gravitációban, rekombinációban vagy a magfúzióban?


Pont ennyi értelme van a kérdésnek...

2011. aug. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
88%
Nem létezik egységes ateista katekizmus. Csak annyit jelent, hogy hitük szerint nem létezik isten.
2011. aug. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
21%

Nem nem hiszünk benne.


Sokkal valószínűbb ,hogy egy olyan lény teremtette a világot és az embert akinek korlátlan hatalma van az univerzumban és 6 nap alatt képes egy egész ökoszisztémát összerittyenteni.

Persze ne feledjük azt a csekély apróságot se ,hogy pár humán csontvázat is találtak amik pár ezer évesek ,de ezek bizonyára az úr kísérletei voltak amíg sikeresen megalkotta a ma élő embereket akik a földőn élő összes lényt félelemben tartják és gyilkolják iszonyat kegyetlenséggel lásd:

http://www.youtube.com/watch?v=iBbYUdvGWk0


ERŐSEN FELNŐTT VIDEÓ!


Úgyhogy igen... Szerintem isten teremt


Igazából szerintem az élet ezen a bolygón rengeteg "véletlen" összeadódása..

Persze azt nem lehet tudni ,hogy a sok véletlent külső erő befolyásolta e.

2011. aug. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 yuda ***** válasza:
36%

Az első beíró, és akik még evolúcióban hisztek:

Az evolúciós elmélet, mint neve engedi következtetni ELMÉLET, nem pedig tény. Bírom, mikor félreolvassátok. . .

Éppen emiatt hit, az érem másik oldala pedig amiatt is hit, hogy elég nehezen bizonyítható, mert állítások szerint a folyamatok több millió évesek,és valjuk be ha nem HISZED, akkor hogyan is ellenőrzöd? :)

Hit ez barátaim, nem is kicsit...

2011. aug. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
73%

A gravitáció is elmélet, a gravitonok létezését még csak ELMÉLETI szinten sikerült csak bizonyítani. Az evolúció például nem elmélet. Nem elmélkedésen alapul. Ez egy létező genetikai folyamat. Ez TÉNY.


Hogy a primitív kultuszod szerint nem létezik ilyen dolog, az más kérdés, ne keverd ide.

2011. aug. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 yuda ***** válasza:
28%

16.03-as.

Nevezhetsz akármilyen primitív kultuszúnak, mégis azt gondolom, igen kevés ember foglakozott valaha is olyan mélyen az evolúcióval, hogy abba belelásson, sőt meg merem kockáztatni, az emberek 99%-a iskolai tananyagból hallott róla először, és ezt elHITTE. :)

Akkor mi is ez? HIT!

Kinek primitívebb akkor a kultusza, mert ha így becsmérled az enyémet, feltételezem azért teszed, mert evolúció kutató vagy és jó mélyen beleástad magad :D


Aminek nem nyomoztál utána azt el kellett higyjed és szerintem még fel sem fogtad, az életed mennyi HITen alapul, aminek eleve is képtelenség utána nézni egy emberélet alatt, így szükségszerű elhinni.

Az evolúció már pedig a millió évekkel dobálózás miatt egyértelműen HIT. Kizárt ezt bizonyítani.

Persze gondolom neked nem, mert tudós létedre lealacsonyodtál a gyakori kérdések beírói közé :D


Mivel az emberi élet kevés a tények felkutatásához, mindenki hisz valamiben, amit már előtte valakik leírtak. Te is, én is, mindenki-kényetelenek vagyunk.

Ott válik ketté a dolog, hogy kinek mekkora az igazság beleérző képessége. Egyik ember elhiszi hogy dínók rohangálnak az utcán, másik fel akarja szabadítani Isaurát a tv-s rabszolgalányt,mások evolúcióban hisznek... és a sor folytatódik.

Véleményem szerint minél gyengébb ez az igazságérzet, annál nagyobb blődséget elhisznek az emberek-és ez az evolúció egy elég hatalmas blődség. :D

-de higyjed ,ha akarod, ám lásd meg, bizonyítani eddig sem tudta senki, és várhatólag nem is fogja, hisz blődség :D

Gravitáció valjuk be egyszerűbb, mert feldobsz valamit és leesik :D

Hidd el elég sok pro -és kontra olvastam a tárgyról, amit belőled nem nézek ki, ne haragudj :D

2011. aug. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
68%

Az evolúcióbiológusoknak, biokémikusoknak, genetikusoknak ez a szakmája. Szerinted egész életükben nem foglalkoztak eleget a témával?


"emberek 99%-a iskolai tananyagból hallott róla először, és ezt elHITTE. :)"


Nem. Feltételek nélkül elhinni valamit, az a hit. Kevered a vallásos hozzáállásodat minden mással. Nagy hiba.


"Kinek primitívebb akkor a kultusza"


Mivel csak neked van itt kultuszod, ezért de facto a tiéd.


"Az evolúció már pedig a millió évekkel dobálózás miatt egyértelműen HIT."


Ne szólj már bele olyan dolgokba, melyekről fogalmad sincs. Az öröklődéssel kapcsolatos folyamatok még generációról generációra is tanulmányozhatóak.


"Persze gondolom neked nem, mert tudós létedre lealacsonyodtál a gyakori kérdések beírói közé"


Már lealacsonyodtam azzal, hogy szóba álltam egy ilyen primitív létformával, mint te.


"Mivel az emberi élet kevés a tények felkutatásához"


Nem is egy embernek kell felkutatnia az összeset, szóval ezt is buktad.


"Ott válik ketté a dolog, hogy kinek mekkora az igazság beleérző képessége. "


Meg a mondatok értelmes megfogalmazásának képessége.


"Egyik ember elhiszi hogy dínók rohangálnak az utcán, másik fel akarja szabadítani Isaurát a tv-s rabszolgalányt,mások evolúcióban hisznek... és a sor folytatódik. "


Megint mások valami ókori próféciák alapján várják valami halhatatlan lény újbóli materializálódását. A pszichiátrián nem egy ilyet láttam már.


"Véleményem szerint minél gyengébb ez az igazságérzet, annál nagyobb blődséget elhisznek az emberek-és ez az evolúció egy elég hatalmas blődség."



Egyetlenegy kérdésem van feléd: tanultál biológiát az iskolában? Rendszertant, genetikát? Egyáltalán: jártál iskolába?

2011. aug. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 yuda ***** válasza:
37%

Ez a sötét arroganciád elég vészjósló- feltételezem hasonló mentalitással voltak a népirtók is -biztosan sokan tolerálják ezt a fajta mentalitásodat, "irigylem" a baráti köröd :D


"Az evolúcióbiológusoknak, biokémikusoknak, genetikusoknak ez a szakmája."

Megmondom őszintén még eddig mindig nem olvastam semmilyen bizonyítékról e tárgyban, de nyílván te igen-én nem. Minden bizonyítékot millió-, milliárd évekre kitolnak- gondolom még mindig nem érted miért? :D


Most akkor mivel bizonyítottad végülis az evolúciót? merthogy lekicsinylettél engem ez szerintem nem bizonyíték :D

Az sem, hogy mások megkérdőjelezhető kutatásait tényként állítod, ez viszont csak HIT a részedről nem?:D

Látod, mégis csak hiszed, nem tudod!


Meg vagy te fogva a saját szavaidtól, gyakorlatilag magaddal vitatkozol, mert nem tudsz előállni semmivel, csak sározod a másikat :D

Ez lehet a te köreidben elég, de ide kevés :D

2011. aug. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
55%

"még eddig mindig nem olvastam semmilyen bizonyítékról e tárgyban"


Éppen ezért megkérdezem tőled még egyszer, válaszolj légy szíves: tanultál biológiát az iskolában? Rendszertant, genetikát? Egyáltalán: jártál iskolába?

2011. aug. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
55%

16:44, az előző kommentedben pont te vagy az, aki sározza a másikat. Azzal nincs gond, ha valaki kíváncsi, hogy hogy áll a tudomány ma ehhez a kérdéshez, te viszont nyilván még csak kíváncsi sem vagy, mert egy darab könyvből várod mindenre a magyarázatot. Jó, hogy nem olvastál bizonyítékokat az evolúcióval kapcsolatban.


Az evolúciónak amúgy nem sok köze van a világ keletkezéséhez. Nem szeretnék most arról áradozni, hogy milyen csodálatos, ahogyan a világegyetem létrejöhetett, mert tényleg lenyűgöző elméletek vannak. De ezeket nem tekintem ténynek, hanem csak "az eddigi lehető legjobb ötletnek".

Miért nem tudnak a hívők nyugton maradni a hitükkel, és hagyni, hogy mindenki azt gondoljon a világról, amit akar?

2011. aug. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!