Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nagy nyomorúság előtt, vagy...

A nagy nyomorúság előtt, vagy után fog eljoni Jézus? És az antikrisztus?

Figyelt kérdés
Elolvastam már a jelenések könyvét, meg a Máté 24-et is, de nem értem ezt az egészet.
2011. szept. 27. 19:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
A nagy nyomorúság (triguláció) előtt elragadtatás lesz. A hívők felmennek a mennybe. A többiek lent maradnak a 7 éves triguláció alatt és az után jön el Jézus. Az antikrisztus a triguláció előtt.
2011. szept. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
4%
Jézus már 2000 évvel ezelött itt járt, jött, látott és bizonyos értelemben gyözött, de újból nem fog eljönni. Ez van. A Bibliát pedig nem szó szerint kell érteni.
2011. szept. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%

"Jézus már 2000 évvel ezelött itt járt."


Vagy nem, és a zsidóknak van igazuk...

2011. szept. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A Máté 24 legyen az alap pillanatnyilag.


Két dologról beszél Krisztus:

1. Jeruzsálem elpusztulása (14-20 vers, bár ez így kettős prófécia lévén nem igaz, de felületesen nézve stimmel.)

2. A világ vége, második eljövetele

Ez a két kérdés hangzott el. Sajnos a tanítványok nem tudták valószínűleg kettéválasztani Jeruzsálem pusztulását az utolsó napokkal.


Nézzük a jelek kezdetét:


"Hallanotok kell majd háborúkról és háborúk híreiről:"

Ez egy nagyon pontos prófécia: Hallanotok... a hírek "divatja" csak a tömegkommuikációval kezdődött el jelentősen. "Mert nemzet támad nemzet ellen, és ország ország ellen;" Ez a hallanotok kell országok közti, nemzetek közti háborúkról ez a francia forradalom időszakától vette kezdetét, átívelve a két világháborúkat.


De van egy jó hírem: "meglássátok, hogy meg ne rémüljetek; mert mindezeknek meg kell lenniök. De még ez nem itt a vég."


Viszont ha figyelmesen elolvastad a Máté 24-et, feltűnhetett, hogy a nagy háborúk és a "éhségek és döghalálok, és földindulások"-at a sok nyomorúság (helyesebb fordításban vajúdás) kezdete. A folytatás mi lesz, ha ez csak a kezdet? Megfigyelhetted, hogy nem beszél többet fizikai nyomorról. Nem beszél többet háborúkról, éhezésről. Akkor mi Krisztusnak a nagy nyomorúság, ha nem beszél többet nyomorról?


Figyeld meg, hogy miről beszél a továbbiakban. Arról, ahogy kezdte is: "Meglássátok, hogy valaki el ne hitessen titeket".


"sokan jőnek majd az én nevemben"..."sok hamis próféta támad, a kik sokakat elhitetnek"..."Ímé, itt a Krisztus, vagy amott; ne higyjétek."..."hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak"..."elhitessék, ha lehet, a választottakat is"..."Ímé a belső szobákban; ne higyjétek"


Kezd összeállni? Mi kezdődött el a "nagy" háborúkkal egyidőben? Szószedett-szerűen: Fosszíliák, Evolúció, Földtörténeti korok, Dinoszauruszok, Ősrobbanás, Orvostudomány, Genetika, New Age, Újkori pogány vallások, Spiritizmus, Horoszkóp, .... sorolhatnó még.


A nagy nyomorúság (vajúdás) az elhitetés korszaka.


Tehát te is meg tudod válaszolni a kérdésed egyik felét, Krisztus nem a nagy nyomorúság előtt jön el, mert még nem jött el másodszor, viszont a szülési fájdalmak elkezdődtek.


Az antikrisztus: Ennek a szónak manapság nagy divatja van...


Hol is szerepel a Bibliánkban ez a szó, hogy antikrisztus?

Elárulom, csak és kizárólag János apostol leveleiben, négy alkalommal (1Jn 2,18 / 1Jn 2,22 / 1Jn 4,3 / 2Jn 1,7) Ez még nem is lenne baj, a gond ott van, hogy sokan személyeskedni próbálnak ezzel az antikrisztusi címmel, pedig János pontos (!) leírást adott erről az úgynevezett antikrisztusról. Melyek ezek, menjünk sorra:


"Fiacskáim, itt az utolsó óra; és a mint hallottátok, hogy az antikrisztus eljő, így most sok antikrisztus támadt; a honnan tudjuk, hogy itt az utolsó óra."


Nézd, már akkor is sok (!) antikrisztus támadt.


"Ki a hazug, ha nem az, a ki tagadja hogy a Jézus a Krisztus? Ez az antikrisztus, a ki tagadja az Atyát és a Fiút."


Ez azért elég pontos deffiníció az antikrisztusról, igaz?


"És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentől: és az az antikrisztus lelke, a melyről hallottátok, hogy eljő; és most e világban van már."


"Mert sok hitető jött e világra, a kik nem vallják a Jézust testben megjelent Krisztusnak. Ez a hitető és az antikrisztus."


Itt az oldalon is sok antikrisztussal "találkozhatsz".


A Jelenések könyvébe is belefolyhatunk, ha érdekel, de az csak úgy menne, ha ettől is jobban bőlére ereszteném.


Előljáróban csak annyit, hogy nem kell megijedni, a jelenések könyve nem egy rejtjeles kód, annak jelentése, hogy kinyilatkoztatás. Lehet sokmindent belebeszélni, de csak egyféleképpen van értelme. Ez olyan mint egy szép hosszú egyenlet, bele lehet magyarázni, de ha hamis dolgokat magyarázunk bele, az egyenlet itt-ott hamissá válik, és valahol ki fog bukni a csalfaság. Az egyenlet egyik oldalán rengeteg jelképpel találkozhatunk. Sajna ezen jelképeket csak az ószövetségi könyvek ismeretében lehet körűltekintően tanulmányozni. A másik oldalon az idők jelei vannak.


Remélem tudtam egy kicsit segíteni a Máté 24-el. De egy kis kisegítést ezzel kapcsolatban olvashatsz a Márk 13-ban és a Lukács 21-ben is...


üdv: én lászló

2011. szept. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

Kedves

A válasz írója 44%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:31


Ha a zsidó nép komolyan venné a saját könyveit, nem állnának egy nagy fal előtt várva a messiásukat. Mondok egy nagyon komoly példát, melyben Dániel évre pontosan megprófétálta Krisztus áldozatát. Dániel 9.fejezet


"Tudd meg azért és vedd eszedbe: A Jeruzsálem újraépíttetése felől való szózat keletkezésétől a Messiás-fejedelemig hét hét és hatvankét hét van és újra megépíttetnek az utczák és a kerítések, még pedig viszontagságos időkben.

A hatvankét hét mulva pedig kiirtatik a Messiás és senkije sem lesz. És a várost és a szenthelyet elpusztítja a következő fejedelem népe; és vége lesz mintegy vízözön által, és végig tart a háború, elhatároztatott a pusztulás.

És egy héten át sokakkal megerősíti a szövetséget, de a hét felén véget vet a véres áldozatnak és az ételáldozatnak, és útálatosságok szárnyán pusztít, a míg az enyészet és a mi elhatároztatott, a pusztítóra szakad."


Jeruzsálem újjáépíésének rendeletének kiadása i.e. 457.

Egy hét = 7 nap = 7 év (ha igényled elmagyarázom, hogy miért, de a prófétikus napok mindig évek) 7+62 = 69 hét = 483 év. Az utolsó héten jön (jött) a messiás, 3 és fél évig szolgál (hét feléig), majd kiírtatik és senkije sem lesz (én Istenem miért hagytál el engem) véget ért a véres áldozatok bemutatásának kora, vége a földi templomi szolgálatnak, (a kárpit kettéhasadt) majd az apostoloknak 3 és fél évig csak a zsidóknak szabadott hirdetni az evangéliumot.


Ebből a néhány sorból azt is tudom, hogy Jeruzsálemben az utolsó napig nem lesz béke. Úgyhogy felesleges is várni a jeruzsálemi békét.


A zsidóknak nem a keresztény iratokat kellene elvetniük, hanem a saját könyveiket kellene behatóbban tanulmányozniuk, mint ahogy Krisztus is mondta, hogy azt hiszik, hogy azokban van az ő örök életük, pedig azok Krisztusról szólnak.


üdv: én lászló

2011. szept. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne aggódj, nem vagy egyedül.:)

3 elmélet létezik a témában: pre-, mid- és poszttribulációs elméletek. Azaz: Jézus a "nagy nyomorúság" előtt / közben / után fog eljönni...

Ezen "nagy" teológusok is vitatkoznak, ezért nem hinném, hogy itt bárki is megcáfolhatatlan bizonyítékokat tudna mutatni arra, hogy melyik a helyes.

Mindenesetre nemrég volt egy hasonló kérdés, érdemes elolvasni a válaszokat:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..



Az előző válaszolók által felvetett témához pedig néhány link:


Egy kis olvasnivaló arról, hogy miért nem fogadják el a zsidók Jézust Messiásként:


[link]


Messiáshívő zsidók is vannak:


[link]


A Jew exposes the Truth about Jesus Christ:

http://www.youtube.com/watch?v=ujYH6H4z6Oc&feature=BFa&list=..


Michael Brown vs Rabbi Boteach Debate Common Ground (1of2)

http://www.youtube.com/watch?v=fxpX1V-fYCU&feature=BFa&list=..


Az utolsó videó több részből áll, elvileg a lejátszási listásat másoltam be. Ha mégsem, akkor elnézést.

/dr. Michael L. Brown messiáshívő zsidó teológus és dr. Schmuel Boteach rabbi vitája./

2011. szept. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
30%

[link]


2008. február 25. hétfő


Én: Többször alaposan átolvastam a Jelenések Könyvét, és most megkérdezlek Mesterem: A végső idők eseményei ugyanebben a sorrendben lesznek-e, mint a Jelenések Könyvében?


Jézus: Minden meg fog történni, amit Jánosnak mutattam, és ugyanabban a sorrendben.


Én: A választottak elragadása – ahogy a Szentírásban olvasható – a végső harangszóra lesz (1 Kor. 15, 51-52), még az Antikrisztus uralma előtt, és a 7 csésze kiöntése előtt. Most még azt szeretném kérdezni, drága Mesterem, hogy a Nagy Figyelmeztetés, melyet Szűzanyánk már régóta ígér jelenései helyén, előbb lesz-e, mint a választottak elragadása?


Jézus: A Nagy Figyelmeztetés megelőzi az elragadásokat. Ez Atyám végtelen irgalmának, türelmének és szeretetének köszönhető. Ennek következményeként sokkal több lesz a megtért, tisztalelkű ember, akit elragadunk.


Én: Még azt kérdezném Jézusom, hogy azoknak, akiket majd elragadsz nagy kegyelmedben, előzetesen milyen megpróbáltatásokat kell átélni?


Jézus: Erre a kérdésre ott a felelet a Szentírásban, a Jelenések Könyvében, olvassátok el a hét harsonaszót!


Én: Most Jézusom, megpróbálom leírni a Biblia segítségével a végső idők eseményeinek sorrendjét, de csak vázlatosan:

1. Nagy Figyelmeztetés, Nagy Csoda (Szűz Mária próféciákból)

2. Megkezdődik a büntetés a harsonaszókkal. (A Jelenések Könyvéből)

3. A szentek föltámadása (Tess.3,16) és a választottak elragadása a végső harsonaszóra (1. Kor. 15-51,52)

4. Megkezdődik a hét csésze kiöntése: a nagy földi büntetés (Jelenések Könyve). Közben a Bárány, Jézus mennyegzőt ül a feltámadt szentekkel, és az elragadott választottakkal a Mennyben. Ezalatt az idő alatt a Földön hagyott emberek felett az Antikrisztus (az álpróféta), aki a Vadállat (a Sátán) embere fog uralkodni.

Megjelöli az embereket homlokukon, vagy karjukon, és véres keresztényüldözést rendez. Elkezdődik a hét csésze kiöntése, mely fekélyeket, tengerek, folyók vérré változását, nagy hőséget, háborút, sötétséget, mennydörgést, villámlást, földrengést okoz. A szenvedés és halál által sok ember lelke meg fog tisztulni, és a Mennybe jut.

5. Jézus legyőzi a Sátánt és az Antikrisztust, és tüzes tóba veti, egy angyal ezer évre megláncolja.

6. Megkezdődik a megtisztított Földön Krisztus ezer éves uralma: az Új Világ. Jézus visszatelepíti az Új Földre az elragadottakat. A vértanúk, akik nem borultak le a Vadállat (a Sátán) szobra előtt, életrekelnek és ezer évig uralkodnak Krisztussal. Ez az első feltámadás. A többi halott csak akkor támad fel, ha letelt az ezer év. A lelkük addig a Mennyben, a tisztítóhelyen vagy a pokolban vár a feltámadásra.

7. Ezer év után szabadon engedik a Sátánt, aki harcra toborozza az embereket a szentek ellen, de Isten tüzes tóba veti örökre.

8. Az utolsó ítélet: Minden halott feltámad. Aki nem volt beírva az Élet Könyvébe, azt tüzes, kénköves tóba vetik, örökre. A szentekre boldog Örök Élet vár.

9. Mennyei Jeruzsálem: Az Új Jeruzsálem alászáll az Égből. Színaranyból épült a város, az utcák is aranyból. Templom nincs benne, mert a Bárány a temploma. Az Isten trónjából fakad az Élő Vizek folyója, két partján az Élet Fái, amelyek minden hónapban teremnek.


Én: Jézusom! Jól értelmeztem-e az események sorrendjét?


Jézus: Igen. Éppen így, ilyen időrendi sorrendben fog megtörténni. Veletek leszek mindörökké. Az ittmaradottakat is várni fogom nagy szeretettel, hogy a szenvedés kohójában megtisztuljanak és elnyerjék az üdvösséget. Mindenkit szeretnék megmenteni.

2011. szept. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
2011. szept. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Olvasd a Tesshalónika-leveleket is .

A Biblia tanítása szerint,nem az a lényeg hogy mikor,hanem hogy ő jön és nem késik,és felkészűlve várjuk.

Maga Jézus mondta:nem a ti dolgotok az alkalmakat ,időpontokat tudni.(Ap.cs.)

2011. szept. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az antikrisztus be fog ülni a jeruzsálemi templomba,de azt előbb felkell építeni.

[link]

2011. szept. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!