Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az óvodai hittan "órák"-ról...

Az óvodai hittan "órák"-ról szeretnék tapasztalatokat kérni, akinek járt/jár a gyermeke, szeretik a gyerkőcök, értik?

Figyelt kérdés
Gondolom az Ő nyelvükön zajlik,de mégis,megköszönném,ha valaki írna róla
2011. okt. 18. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Már régen volt, de ilyen volt az én időmben is... Kaptunk egy gyerekeknek szóló kicsi bibliaszerűséget, tele színes rajzokkal, és az óvónénik mesélték el a bibliai történeteket, úgy, mintha mesék lennének. Szóval nem a "durva" dolgok voltak kihegyezve, de szerintem megértettük a vízözönt, Jónást, Káint és Ábelt... És úgy rémlik, hogy ment akkoriban valami rajzfilm is, talán a Repülő ház volt a címe, abban is bibliai történeteket dolgoztak fel, azt is néztük VHS-en, szerettük, értettük.
2011. okt. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az oktató személyétől függ. Róla érdeklődj!
2011. okt. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még nem voltam bennt egyiken sem és a srácomtól sem kapok teljes képet arról, hogy pontosan mi történik. De ismerem a pásztort, akinek a saját gyermeke is a csoportba jár. Nagyon melegszívű, hiteles ember. Ha a gyerekek között látom, mindig csüngnek rajta...Úgyhogy bármit is csinál, jól csinálja...látatlanban bízom benne.
2011. okt. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%

Kedves Kérdező!


Nemrégiben beszélgettem a hittanról a helyi Lelkésszel, és említette az óvodát is, ahol a gyerekek értik és szeretik a hittan órát és az ott elhangzottakat megjegyzik, viszont sajnos vannak olyan szülők, akik kiíratják a gyereket hittanról. Ennek oka az, hogy "otthon is hülyeségeket beszél a gyerek". Ezek után akkor miről beszélünk? :( A rosszabbik, ha a szülő nem is engedi a vallás semmilyen formáját a gyereknek.


Áldás, békesség!

Mihály

2011. okt. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem szerettem gyerekként, annyit értettem csak belőle, hogy azért nem játszhatok a többiekkel mert jézusról kell történeteket hallgatnom.
2011. nov. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!