Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van még a mai világban olyan...

Van még a mai világban olyan férfi, aki udvarolna egy szűz lánynak, és meg is várná vele a szexet a házasságig?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 17:37
1 2 3 4 5 6
 1/56 yuda ***** válasza:
92%

Szerintem igen van, de inkább elkötelezett keresztény közösségekben.

Aki nem hívő, miért tenne ilyet?

2011. okt. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
87%

Pont barátnőm került kellemetlen szituba hasonló helyzet miatt nem olyan régen. Ő nagyon vallásos, gyülekezetbe jár, imádkozik, míg a párja egyáltalán nem az... Elhitte hogy ő a tökéletes, képes rá a srác várni stb stb. Két év után derült ki, hogy igen, a srác képes rá várni, de csak úgy hogy közben a testi szükségleteit máson éli ki...


Szerintem is úgy működik ahogy a felettem lévő leírta. Vallási közösségekben biztosan akad ilyen srác/férfi, viszont a világi életben nem érdemes annyira keresgélni, mert bár akad esélye, de elég kicsi a valószínűsége, hogy pont kifog az ember egy olyan pasit aki ténylegesen tud várni.

2011. okt. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
67%

Ha nagyon fiatal a srác (16-18) és más rá sem hederít, akkor talán. Normális körülmények között ma már ennek nincs alapja,ez 200 éve volt. Az emberek akiket ismerek (még a legnormálisabbak is) nem mennének bele ilyen zsákbamacska kapcsolatba.


Kivéve talán a mélyen vallásos, külvilágtól elzárkózó férfiak lehetnek ilyenek, vannak köztük nagy számmal nagyon jó lelkűek biztos, de ugyanúgy lehetséges, hogy néhányan képtelenek a mai világ irányát felvenni és inkább ez egyfajta menekülés.


A mai világban a nagyon mély vallásosság lehet normális indok egy ilyen fogadalomra, erős istenfélés és egyebek. ELLENKEZŐ esetben az ilyen nők többnyire félelemből vagy elzárkózásból veszik fel ezt a szűzies életformát, képtelenek élni normális férfi-női kapcsolatban, saját nőiességüket nem merik megélni, félnek a szüzesség elveszétéstől, testiségtől, ami lehet akár pl hülye szülői háttér miatt is. Az ilyen az abnormális, és ezt egyből megérzik a férfiak.


Ha valódi mélyen vallásos okokból dönt emellett, akkor saját közösségében biztos talál magának így párt és biztosna sok boldogságban lesz része, többen mint egy átlagos kapcsolatban. DE ha nem ilyen okok vannak a háttérben, akkor bizony változtatni kell, változni kell. Nincs mese. Vagy jön a 30 évesen rádöbbenés, hogy még midnig szűz, de akkor már vonglás és bénázás az egész. A nőknek is hosszú évek kellenek, míg szexuálisan is érettek lesznek. Nem jön az magától, és hát harminc évesen nemsokan kezdenének ki egy ágyban szégyenlősködő - minden érintésre viháncoló- fejben lánnyal.


29/F

2011. okt. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
62%

Inkább az a kérdés, hogy van-e a világban olyan nő, akiért érdemes várni. Én képes lennék rá, mert szerintem a szex mindent csak elront, évek próbája kellene előtte, de ez külön téma lenne. Az udvarlás nem tudom mi, én inkább inkább szeretem jól érezni magam valakivel, mint megvenni a szeretetét vagy teljesíteni neki. De ez is külön téma lehetne.

A baj csak az hogy nem vagyok igaz keresztény és szerintem ez sokat számít. Úgyhogy kb eláshatom magam. Ezért is tervezem hogy inkább remete leszek, mert még szerzetességhez is kereszténynek kell lenni, hinni meg nem tudok...

2011. okt. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
23%

Sziasztok!

Bízom abban, hogy létezik ilyen férfi.

Utolsó: a remeteséghez is kell istenhit.

Szerintem keress magadnak inkább egy lányt.

Üdv: 29/L

2011. okt. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:

22:33

A remeteséghez is kell, de legalább nem feltétlenül kereszténység.

Keressek egy lányt - sajnálom, én nőre vágyok, nem kislányokra, azt kerestem és nincs nekem való.

2011. okt. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
ha az a lány csinos, és intelligens, és szexen kívül mást azért bevállal akkor akad 1 az tuti.:):D
2011. okt. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
85%
Igen, van a mai vilagban olyan ferfi, aki udvarolna szuz lanynak es nem fekudne le vele hazassag elott. Tobbek kozt en is ilyen vagyok. Nagyon nem ertek egyet a hazassag elotti szexel, egyszeruen buntudatom lenne orokre, ha megtennem. Egyik kedves baratom is olyan mint en, habar a multkor lefekudt valakivel es utana borzasztoan rosszul erezte magat, de annyira, hogy hanynia kellett es oriasi buntudata volt.
2011. okt. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 szabolcs1988 ***** válasza:
85%

Jelenleg is vannak ilyennek, én is, és a környezetemben nagyon sok ilyen fiatal srác van, akik ezen az elven vannak.

Mindezt azért tarjuk be, mert a bibliai alapelvek szerint próbálunk élni, és fontosnak tartsuk.

Bár ez egy természetes vágy, amelyet Isten adott azért, hogy az élet örömeit élvezhessük, de mindezt csak a házasságon belül tehetjük meg.

A nem kívánatos következmények között, amelyet házasság előtt teszünk meg, lehet a megalázottság, a bűnös lelkiismeret, a féltékenység, a terhesség és a szexuális úton terjedő betegségek. Pontosan úgy van, ahogy a Szentírás emlékeztet minket: az a személy, aki paráználkodik, „a saját teste ellen vétkezik”

Tehát fontos, hogy a saját testünket is tisztának tartsuk meg. Így tiszta lelkiismerettel közeledhetünk a lányhoz, aki a feleségünk egyben. A legfontosabb pedig, hogy élvezhetjük Isten helyeslését, és így nyugodt szívvel közeledhetünk hozzá.

2011. okt. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
22%

Ez egy elavult, abszolút felesleges dolog. Házasságig várni a szexszel? Egy régi, ócska szerencsére letűnt kor utolsó csökevénye. Megtagadni magadtól a világ egyik legszebb érzését. És mielőtt elkezdenétek osztani, hogy "hedonista alak, pokolra jutsz, majd isten megbüntet blablabla", hozzátenném, hogy a SZERETKEZÉSRE és nem a DUGÁSRA gondolok, mert a kettő teljesen más.


Aki ezen az elven van a múltban él, nem volt szerencséje kapcsolat terén és így próbál meg menekülni, vagy egyszerűen valamelyik keresztény szektához tartozik...


20/F

2011. okt. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!