Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol irja a Biblia, hogy nem...

Hol irja a Biblia, hogy nem szabad kamatot kerni a kolcsonadott osszegert?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 07:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2Mózes 22:25; Példabeszédek 28:8,Zsoltárok 15:5
2011. okt. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom az oldalszámot, hol.De írja, azt tudom mert olvastam.Tehát benne van, hogy Isten nem helyesli, ha kamatot kérünk.Viszont azt sem igazán, ha kölcsönkérünk.Azt mondja, a kölcsönkérő rabszolgája lesz a kölcsönadónak, ezért arra int, hogy ha csak lehet, ne kérjünk kölcsön.
2011. okt. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Ha a te atyádfia elszegényedik, és keze erőtlenné lesz melletted, segítsd meg őt, akár jövevény, akár zsellér, hogy megélhessen melletted.

Ne végy ő tőle kamatot vagy uzsorát, hanem félj a te Istenedtől, hogy megélhessen melletted a te atyádfia."

2011. okt. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Kiv 22,24 - Ha a népemből való szegénynek, aki közötted él, pénzt kölcsönzöl, ne viselkedj vele szemben uzsorás módjára. Ne követelj tőle kamatot.


A kölcsön felvételével kapcsolatban:

Aki kölcsönt vesz fel, az ezzel azt fejezi ki hogy nem bízik Istenben. Hiszen Isten mindenható és meg tud nekünk adni mindent amire szükségünk van.

2011. okt. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A válasz már leírásra került, én csak néhány szemponttal egészíteném ki az előttem szólókat. A Szentírás a kamatot csak akkor ítéli el, ha olyannak adunk kölcsön, aki rászoruló, de ha például valaki vállalkozást indít, és ehhez van szüksége pénzre, akkor teljesen normális dolog az, hogy aki kölcsön ad, az is részesüljön az így nyert haszonból.


A másik, ami már részben leírásra került, hogy lehetőség szerint ne tegyük magunkat mások szolgáivá, ehhez egy újszövetségi gondolat:"senkinek semmivel ne tartozzatok, csak azzal, hogy egymást szeressétek". Egyébként néhány hete járt nálunk Reisinger János aki pont erről a témáról tartott egy kiváló igehirdetést: [link] Mindenkinek jó szívvel ajánlom!


Üdv. Péter

2011. okt. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkoriban még nem volt infláció? Ha én most kölcsönzök 1 évre és kérek rá 5% kamatot, akkor kb ugyan annyit kérek vissza, mint amit adtam.
2011. okt. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkoriban a fizető eszköz az arany volt. Szerinted?
2011. okt. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem? Nem csak arany volt.

De ez most csak részletkérdés. Manapság nem arany, az biztos, hanem az igencsak ingatag értékű pénz, amit kölcsönadunk, vagy kapunk.

2011. okt. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Ez tök érdekes kérdés! Amugy én nem vagyok vallásos, de a Korán is írja, és az egyiptomi bankok, valamint más muszlim bankok még a mai világban sem számolnak fel kamatot:)

Na, csak azért írtam le, mert sztem érdekes:)

2011. okt. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor miből élnének azok a bankok? Biztos kezelési költségnek nevezik, nem kamatnak és ezzel meg van oldva......:)
2011. okt. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!