Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Normális az, ha az ember...

Normális az, ha az ember várja Jézus eljövetelét?

Figyelt kérdés

Annyi olyan problémát látok a világban, az emberi kapcsolatokban, amikre már nem látok más megoldást.

Pedig alapvetően nagyon pozitív személyiség vagyok.

Miért van ez? Mit csináljak? Nem mondom, hogy jól érzem magam benne. Olyan mintha feladnék minden törekvést. Belefásultam volna az életbe?


2011. okt. 29. 14:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Sok probléma van az életben, sok nehézség. Az ember pedig a jobbat várja mindig, legyen az vallási, vagy világi megújulás, törekvés beteljesítése egy jobb élet felé.

Egy vallásos barátom a Jelenések Könyve alapján látja a jeleket, és várja a jobb világot. Ezoterikusok pedig spirituális (és mindenfajta egyéb) felemelkedést várnak, ők azonban kifejezetten 2012-ben.

2011. okt. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
18%

Majd elmúlik... :)

Például, ha igazán szerelmes leszel... és valaki igazán szeret majd és például gyermeket tervezel. Eszedbe se fog jutni a világ vége, hacsak nem azért hogy elkerüld. :)


Nem Jézus eljövetelét várod, hanem csak unod az életed és nincsenek komoly céljaid. Ezen változtass... és emelett persze várd az Urat, de a halált ne. :)

2011. okt. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
17%

Miből gondolod,hogy Jézus megoldaná ezeket a problémákat,ha el is jönne? hogyan csinálná?

Ha te nem tudod megoldani a problémáidat,más sem fogja tudni.és nem azért,mert Jézus nem segítene szívesen,hanem azért,mert nem tud helyetted élni,sem más helyett.

2011. okt. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
65%
Ha csak véleményt kérdezel, nem.
2011. okt. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha azért várnád, mert annyira szereted Jézust, és más oka nem lenne, akkor kereszténységen belül Te lennél a non plusz ultra. Így egy kicsit életunt vagy tényleg.

Isten azért teremtette a világot, hogy örüljünk neki! Nézz körül, annyira szép, élvezd! A bajaidban pedig tudd, nem könnyű embernek lenni, de Jézus ezt tudja, Ő is emberré lett. Oszd meg Vele mindig, mi nyomaszt, és kérd a segítségét.


Isten áldjon! Elmondok Érted egy fohászt.

2011. okt. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves hozzászólásokat!

Nem a saját problémáim miatt érzem ezt, igazából nincs belőlük sok, de legalábbis nem olyanok, amikkel ne tudnék megbírkózni. Gyerekem van, férjem, akiket nagyon szeretek.

Lehet, hogy ez hozta ki belőlem, hogy látom a mostani felnövekvő generációt az utcán, és féltem a kisgyerekem, hogy hogyan tud megmaradni az igaz úton ilyen környezetben, ilyen erkölcsi normák mellett.

Köszönöm a fohászt!

2011. okt. 30. 13:20
 7/20 anonim ***** válasza:
86%

Érdekes, de pont így vagyok én is. Szerelmes is vagyok, jól is vagyok, egészséges vagyok, de valahogy ez a legfőbb célom, hogy Jézust várjam. Elmondani nem akarom senkinek, pszichológus biztos turkálna bennem.

Olyan hangulatom van, mint a Prédikátor könyvében, olvasd el te is. Az ember élvezze az életet és várja Istennel való találkozást. Szerintem régen is voltak ilyen emberek mint mi.

Úgyhogy semmi baj, ez így van jól.

2011. nov. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

7. igazat ír, régen ez természetes volt, és ma is ez a normális. És ez nem azt jelenti "meg akar halni" hanem azt, tudja egyszer a múlandó dolok elmúlnak, és úgy kell élnie, hogy Jézussal találkozhasson - hogy életét a múlandóból a halhatatlanhoz emelje.

Bach kantáták közt sok szól erről:

Jöjj édes halál szövege,amit most nem találok

http://www.youtube.com/watch?v=Q7VQWAILSbY&feature=related

vagy ez

http://www.youtube.com/watch?v=XVa3nR-2bVc&feature=related

2011. nov. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Mulder614 ***** válasza:
20%

Jézus azt tanította, hogy királyi uralmának a kezdete egybe fog esni ’a jelenlétének’ nevezett különleges időszak kezdetével. Egy részletes próféciában feltárta, hogy mikor kezdődik majd a királyi uralomban való jelenléte, és hogy ezt az időszakot egész világra kiterjedő nehézségek fogják jelezni, például háborúk, éhínségek, földrengések, járványos betegségek és növekvő törvénytelenség (Máté 24:3, 7–12; Lukács 21:10, 11). Ezek és a Jézus által jövendölt sok más jellegzetesség különösen 1914 óta figyelhető meg, attól az évtől kezdve, amikor kitört az I. világháború. Jézus tehát már Királyként uralkodik. Isten Királysága hamarosan eljön, és a földön is érvényesíteni fogja Isten akaratát.

Olvasd el ezeket a bibliaverseket, és meglátod hogy tényleg teljesednek a bibliai próféciák. Már nem sok maradt Jézus eljöveteléig, és bő áldásokkal fog járni. De nem mindenkinek...

2012. febr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%
Ez a legnormalisabb dolog.A vilag nem az aminek teremtette az Ur igy csak O tudna megoldani a helyezetet ha eljonne...En is ugy vagyok hogy faj mikor latom a korulottunk levok eletet, fajdalmait vagy akarmi ami elszomorit...mindig magamban imatkozom!Pedig nekem ez az ev kell legyen a legboldogabb, mivel megyek ferjhez!!Es a legboldogabb is!De megis varom hogy jojjon az Ur!hogy legyen vege minden szerencsetlensegnek!
2012. ápr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!