Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Krisztus eljövetelekor...

Jézus Krisztus eljövetelekor lesz olyan ember, aki képes lesz megállni Jézus előtt?

Figyelt kérdés
Lesz olyan ember, aki azt mondja, hogy: én soha nem vétkeztem, mindig a helyes úton jártam, nem ártottam soha senkinek. - És akkor megáll hitben Jézus Urunk előtt. Lesz ilyen? Vagy mindenki térdet hajt kivétel nélkül?
2011. nov. 1. 09:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs bűntelen ember. De ha lenne, ő is leborulna Isten előtt.
2011. nov. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
hogyne
2011. nov. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

Pál apostol is egyértelművé teszi Timótheushoz írt II. levele „utolsó időről” szóló híres részletében, hogy az élet minden területén megnyilvánuló erkölcsi züllés éppen egy látszatvallásosság mellett és ellenére fog érvényesülni:


„Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehéz idők állnak be. Mert lesznek az emberek magukat szeretők, pénzsóvárak, kérkedők, kevélyek, káromkodók, szüleik iránt engedetlenek, háládatlanok, tisztátalanok. Szeretet nélkül valók, kérlelhetetlenek, rágalmazók, mértéktelenek, kegyetlenek, a jónak nem kedvelői, árulók, vakmerők, felfuvalkodottak, inkább a gyönyörnek, mint Istennek szeretői. Kiknél megvan a kegyesség látszata, de megtagadják annak erejét.” (2Tim 3,1–5)


Ha azok a napok meg nem rövidíttetnének, egyetlen ember sem menekülhetne meg. De a választottakért megrövidíttetnek majd azok a napok.” (Máté 24,13. 22)



Egyesek nyilvánvalóan félelmükben sírnak, amint Jelenések 6,15–17 is mondja:


„A Földnek királyai, a fejedelmek és a gazdagok, a vezérek és hatalmasok, s minden szolga és minden szabad, elrejtik magukat a barlangokba és a hegyek kőszikláiba. És mondják a hegyeknek és a kőszikláknak: Essetek mireánk, rejtsetek el minket annak színe elől, aki a királyiszékben ül, és a Bárány haragjától: mert eljött az Ő haragjának ama nagy napja, és ki állhat meg?”


Mások viszont bizonyára örömükben sírnak.


„És szólnak ama napon: Ímé Istenünk, akit mi vártunk, és aki megtart minket! Ez az Úr, akit mi vártunk, örüljünk és örvendezzünk szabadításában!” (Ésaiás 25,9)

2011. nov. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia !


Nem nincs ilyen ember, de van Istennek jóindulata a Krisztusban.


Efézusbeliekhez írt levél 2,1-10 :


1. Titeket is megelevenített, a kik holtak voltatok a ti vétkeitek és bűneitek miatt,

2. Melyekben jártatok egykor e világ folyása szerint, a levegőbeli hatalmasság fejedelme szerint, ama lélek szerint, mely most az engedetlenség fiaiban munkálkodik;

3. A kik között forgolódtunk egykor mi is mindnyájan a mi testünk kívánságaiban, cselekedvén a testnek és a gondolatoknak akaratát, és természet szerint haragnak fiai voltunk, mint egyebek is:

4. De az Isten gazdag lévén irgalmasságban, az Ő nagy szerelméből, mellyel minket szeretett,

5. Minket, kik meg voltunk halva a vétkek miatt, megelevenített együtt a Krisztussal, (kegyelemből tartattatok meg!)

6. És együtt feltámasztott és együtt ültetett a mennyekben, Krisztus Jézusban:

7. Hogy megmutassa a következendő időkben az Ő kegyelmének felséges gazdagságát hozzánk való jóságából a Krisztus Jézusban.

8. Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;

9. Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék.

10. Mert az Ő alkotása vagyunk, teremtetvén Általa a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre, a melyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk.



http://www.youtube.com/watch?v=tfuZVP1uMx0&NR=1



Shalom

2011. nov. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
értelmetlen a kérdésed,mert Jézus Krisztus nem várja el senkitől,hogy tökéletes legyen.mivel tisztában van vele,hogy milyenek az emberek.pont ezért tudott megbocsájtó lenni velük szemben,amikor itt élt közöttünk.ő maga mondta a Bibliában:"megváltoztathatja-e a tigris az ő csíkosságát,vagy a párduc az ő foltosságát?"
2011. nov. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

igen lesz. én biztosan.

bűnös vagyok, de bocsánatos bűnöket követtem el, és mindet megbántam. Jézus pedig megbocsájt.

2011. nov. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Lesz olyan ember, aki azt mondja, hogy: én soha nem vétkeztem, mindig a helyes úton jártam, nem ártottam soha senkinek."


Kétféleképpen is meg tudom fogalmazni a választ, nem tudok dönteni. :)


1. Dehogy lesz. Mindenki vétkezett, nincs bűntelen ember a földön. Nincs egyetlen ember sem, aki soha ne vétkezett volna.

Előttem már írtak vonatkozó igehelyeket, ill. a jóságmérős videó is kitűnően mutatja az igazságot: Saját erőnkből nudlik vagyunk.


2. Persze, lesz, nem is egy. Csakhogy ezek az emberek soha nem néztek őszintén a tükörbe, nem ismerik saját magukat. De az is lehet, hogy nincsenek tisztában a bűn fogalmával, vagy saját magukat (is) próbálják becsapni anélkül, hogy ennek tudatában lennének.


Az imádkozó farizeus példája jutott eszembe...

2011. nov. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Egy sztori: A pap a templomban a mellét veri és felkiált: "Bűnös vagyok! Atyám, kérlek bocsáss meg ennek a bűnös embernek aki előtted áll!"

Bent van a sírásó is, meghallja és ő is a mellét veri:

"Bűnös vagyok Atyám, ő milyen bűnös vagyok! Bocsáss meg!"

Mire a pap gőgösen megfordul:

-Nézd már, ki az aki itt bűnösnek képzeli magát!



Freya

2011. nov. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

@Freya:


Jujjujjujjujjujjj...


:))

2011. nov. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

@Freya:

Remélem, Neked ezek kevésbé fognak fájni:


"I asked the Lord how much He loved me. He said <I love you this much>, and He spread his arms and died."

(internet graffiti)


"Jézus megváltoztatta az életedet! Akarod menteni a változásokat? Igen/Nem "


Bocsi, kérdező, kapcsolódnak ám a témához is. :)

2011. nov. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!