Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római Katolikusként bemehetek-...

Római Katolikusként bemehetek-e egy zsinagógába?

Figyelt kérdés

Keresztény vallásnak vagyok a híve, de kíváncsi vagyok arra milyen egy zsidó mise, azért vagyok kíváncsi mert igaz a két vallás között szertartásilag, hagyományilag van sok különbség, de ugyanabban az Istenben hisz mind a kettő. (elnézést ha rosszul tudom).


14/F



2011. nov. 9. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

A zsidóknál nincs mise. De tudomásom szerint szertartás alatt nem mehet be idegen. Máskor is kell a rabbi engedélye,ha meg akarod nézni a templomot.

Katolikusként pedig bármilyen vallás istentiszteletére elmehetsz.

2011. nov. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Természetesen bemehetsz..és jól tudod, hogy ugyanabban az Istenben hisz mind a kettő - sőt mindenki a Földön. Az Isten egy. A zsidó hitvallás is azt mondja héberül: ADONÁJ ACHÁD (Közép-Európában úgy ejtik ki: Adonáj echód) = az Isten egy.


Azt tudd, azonban, hogy zsidó mise..nincs. Van katolikus szentmise, református, evangélikus istentisztelet, zsidó ima. Menj el esetleg egy pénteki imára. Nem fognak elzavarni. (És katolikus vagyok én is. Már voltam ott.)

2011. nov. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
természetesen bemehetsz, arra figyelj, hogy fiúként illik a fejet eltakarni a zsinagógában, van, ahol lehet kérni kipát a bejáratnál, de azért biztosa, ami biztos vagy előtte csinálsz papírból (nem egy kunszt), vagy viszel sapkát.
2011. nov. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 10. 21:20
 5/7 anonim ***** válasza:
19%

ferjezett noknek is el kell takarniuk a hajukat kendovel!

sot mar a bath micvot tett lanyoknak is illik!

---------------------------------------------------------

viszont mi zsidok nem megyunk be kereszteny misere!!a templomaikba sem!!nekunk az tilos!!

2013. ápr. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1-es!

tevedsz!

a szo "templom" itt nem eppen jo kifejezes!abbol ugyanis csak egy volt a Yirusalaim-i Beith h'Midrash!!a tobbi csak Synagoga vagy Shul!

bemehet az istentisztelet alatt is

2013. ápr. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért tilos?
2014. szept. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!