Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az angyalok bukása az...

Ha az angyalok bukása az emberek teremtése előtt történt, akkor mit keresett az ördög az istenfiak mellett a Jób könyvében és miért tárgyalt vele partnerként Isten, ha már elvileg rég ki volt tiltva a Mennyből?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert Isten nem olyan,amilyennek a legtöbb ember elképzeli.
2011. nov. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hanem milyen?
2011. nov. 10. 21:57
 3/10 anonim ***** válasza:
vagy nem létezőm, vagy halott, vagy tárgyi
2011. nov. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A sátán valóban elveszítette a mennyben a helyét és szolgálatát mint oltalmazó kerub, mivel saját magát akarta imádtatni, de azt is tudjuk, hogy lázadó teremtménnyé lett, és jelenleg mint a rágalmazás nyughatatlan bujtogatója, keresztül-kasul kóborolhat a mindenségben, ezért jelenhetett meg akadálytalanul Isten fiai között, Isten trónjánál. De ha a sátán meg is jelenhet Isten előtt, ezt mindig úgy teszi, mint a "testvérek vádolója", mert Isten nagy ellenségének a gyűlölete semmit nem árthat Istennek, mivel Ő szent és tökéletes, ezért mindig Isten szeretetének tárgyai ellen fordul, és a hívőket vádolja. Ezt addig teheti, amíg a Jelenések 12,9 szerint végképp levetik a földre:


Jel 12:9 És vetteték a nagy sárkány, ama régi kígyó, aki neveztetik ördögnek és a Sátánnak, ki mind az egész föld kerekségét elhiteti, vetteték a földre, és az ő angyalai [is] ő vele levettetének.

Jel 12:10 És hallék nagy szózatot az égben, amely ezt mondja vala: Most lett meg az üdvösség és az erő, és a mi Istenünknek országa, és az ő Krisztusának hatalma; mert a mi atyánkfiainak vádolója levettetett, ki vádolja vala őket éjjel és nappal a mi Istenünk előtt.


Ezután fog még csak a menny teljesen felszabadulni a sátán bejárásától, és ezután mondja azt az Írás, hogy: "örüljetek egek és akik lakoztok azokban." De viszont ekkor majd, "Jaj a föld és a tenger lakosainak; mert leszállott az ördög ti hozzátok, nagy haraggal teljes, úgymint aki tudja, hogy kevés ideje van."

2011. nov. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy ha a Sátán egy oltalmazó kerub volt, bár nem tudom, hogy erre milyen megdönthetetlen bizonyítékok állnak rendelkezésre, akkor igen nagy bölcsességgel kellett bírnia. Ha pedig bölcs volt, akkor hogyan tehetett olyan ostobaságot, hogy magát akarta imádtatni és miért rágalmazta és rágalmazza az embereket? Aki bölcs, az tudja, hogy így viselkedni szánalmasan buta dolog. Hogy lehetne bölcs az, aki a Teremtőjére támad? Hiszen az bolond.
2011. nov. 11. 13:37
 6/10 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Azt nem értem, hogy ha a Sátán egy oltalmazó kerub volt, bár nem tudom, hogy erre milyen megdönthetetlen bizonyítékok állnak rendelkezésre, akkor igen nagy bölcsességgel kellett bírnia. Ha pedig bölcs volt, akkor hogyan tehetett olyan ostobaságot, hogy magát akarta imádtatni és miért rágalmazta és rágalmazza az embereket? Aki bölcs, az tudja, hogy így viselkedni szánalmasan buta dolog. Hogy lehetne bölcs az, aki a Teremtőjére támad? Hiszen az bolond."


Kérdező,erre a kommentedre,és a kérdésedre is az a válaszom,hogy:Ezért nem szabad a Bibliát komolyan venni.különféle emberek írták,süt belőle az önellentmondás,logikátlanság,és butaság jó néhány helyen.

2011. nov. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1. a bölcsesség és az okosság két külön dolog. A bölcsesség Isten jellemzője, a szimpla "tudás" a sátáné. A tudás önmagában gőgös és felfuvalkodott, míg a bölcsesség szelíd és alázatos. Innen már egyértelmű,miért is lázadt fel Lucifer.

2. Ez semmilyen formán nem szerepel a Bibliában. Erre a szellemi történésre csak utalások vannak, és mi sötétben tapogatózunk.

2011. nov. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 lsandor ***** válasza:

Tehát az első angyal aki fellázadt, az Sátán volt. Utána Nóé idejében azok az angyalok, akik lenősültek a földre azok lázadtak fel még, így csatlakozva Sátánhoz. Ezek az engedetlen angyalok bejárhattak az égbe egészen 1941-ig. Mivel akkor Jézus lett Isten Királyságának a királya, annak a királyságnak, aminek az eljöveteléért a Miatyánkban imádkozunk. Ekkor történ az amiről a Jelenések könyve ir:

És háború tört ki az égben: Mihály és angyalai harcra keltek a sárkány ellen, és a sárkány is harcra kelt angyalaival együtt, 8 de nem diadalmaskodott, és többé már helyet sem találtak számukra az égben. Levetették hát a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti; levetették őt a földre, és az angyalait is levetették vele együtt. És hallottam, hogy egy harsány hang ezt mondja az égben:

„Most lett meg a megmentés, az erő és a királyság a mi Istenünktől, és az ő Krisztusának hatalma, mert levetették testvéreink vádlóját, aki éjjel-nappal vádolja őket a mi Istenünk előtt! És legyőzték őt a Bárány vére miatt és tanúskodásuk szava miatt, és még a halállal szemben sem volt kedves a lelkük. Ezért örvendjetek, ti egek, és ti, akik azokban lakoztok! Jaj a földnek és a tengernek, mert lejött hozzátok az Ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy rövid ideje van.”(Jelenések 12: 7-12)

Tehát az engedetlen angyalok 1914-től nem járhatnak be az égbe és ott már meg van Isten akarata, mivel már mindenki Isten akaratát gyakorolja.

2011. nov. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A sátán nem volt mindig sátán. Édenbe lett teremtve, oltalmazó kérub volt. NEm volt a Mennyben semmiféle lázadás, mert a sátán annyira nem volt hülye, hogy nekimenjen Istennek, mert tudta, h semmi esélye. Ezért hazugsághoz fordult.

Menjünk más lapra: Adámot saját képére teremtette Isten, azaz a Föld isteneinek teremtette, Istenfinak. A Lucifer felfuvalkodott és hazugsággal rávette Ádámot Éván keresztül, hogy játssza át a jogait neki. Ez meg is történt, ahogy ettek a tiltott fáról. Jézus azért jött, hogy visszaszerezze ezt a hatalmat és meg is tette.

Lássuk az Igéket: Párhuzamosan tírus királyról és a mögötte álló szellemi erőről, a sátánról van szó


Ezékiel:

28,12 Embernek fia! kezdj gyászéneket Tírus királyáról, és mondd néki: Így szól az Úr Isten: Te valál az arányosság pecsétgyűrűje, teljes bölcseséggel, tökéletes [vers 3.] szépségben.


28,13 Édenben, Isten kertjében voltál; rakva valál mindenféle [rész 27,5-27.] drágakövekkel: karniollal, topázzal és jáspissal, társiskővel és onixxal, berillussal, zafirral, gránáttal és smaragddal; és karikáid mesterkézzel és mélyedéseid aranyból készültek ama napon, melyen teremtetél.


28,14 Valál felkent oltalmazó Kérub; és úgy állattalak téged, hogy Isten szent hegyén valál, tüzes kövek közt jártál.


28,15 Feddhetetlen valál útaidban attól a naptól fogva, melyen teremtetél, míg gonoszság nem találtaték benned.


28,16 Kereskedésed bősége miatt belsőd erőszakossággal telt meg és vétkezél; azért levetélek téged az Isten hegyéről, és elvesztélek, te [vers 14.] oltalmazó Kérub, a tüzes kövek közül.


28,17 Szíved felfuvalkodott szépséged miatt; megrontottad [vers 15.] bölcseségedet fényességedben; [vers 13.] a földre vetettelek királyok előtt, adtalak szemök gyönyörűségére.


A sátán, Jézus keresztjéig evilág istene volt, az ember helyett, ezért joga volt bejárni a Mennybe is:

1,6 Lőn pedig egy napon, hogy eljövének az Istennek fiai, hogy udvaroljanak az Úr előtt; és eljöve a Sátán is [1 Kir. 22,19-21.] közöttök.


1,7 És monda az Úr a Sátánnak: Honnét jösz? És felele a Sátán az Úrnak és monda: Körülkerültem [1 Pét. 5,8.] és át meg át jártam a földet.


Jézus visszaszerezte a hatalmat, ezért a sátánt kihajigálták a Mennyből. Az Atya megdicsőült a Fiúban, a Fiú minden hatalmat megkapott.

János

12,27 Most az én lelkem háborog; és mit mondjak? Atyám, ments meg engem ettől az órától. De azért jutottam ez órára.


12,28 Atyám, dicsőítsd meg a te nevedet! Szózat jöve azért az égből: Meg is dicsőítettem, és újra megdicsőítem.


12,29 A sokaság azért, a mely ott állt és hallotta vala, azt mondá, hogy mennydörgött; mások mondának: Angyal szólt néki.


12,30 Felele Jézus és monda: Nem én érettem lőn e szó, hanem ti érettetek.


12,31 Most van e világ kárhoztatása; most vettetik ki e világ fejedelme:


12,32 És én, ha felemeltetem e [rész 3,14.8,28.] földről, mindeneket magamhoz vonszok.


12,33 Ezt pedig azért mondá, hogy megjelentse, milyen halállal kell meghalnia.


Sátánnak már nincs hatalma, szintén csak hazugsággal operál még egy ideig, amíg Krisztus újra el nem jön.


Máté

28,18 És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: [rész 11,27. Eféz. 1,20- 22.] Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.


28,19 Elmenvén [Márk. 16,15-16.] azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,


28,20 Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én [rész 18,20.] ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!


Most már Jézus a góré, de ez még nem let nyilvánvaló, mert még nyitva áll az ajtó, hogy üdvözüljön, aki Jézust választja. Semmit nem kell tenni, csak elfogadni Jézust szívből életünk királyának és már meg is van az üdvösséged.


Még ezt olvassátok el, kérlek:

János

3,1 Vala pedig a farizeusok közt egy ember, a neve Nikodémus, a zsidók főembere: [rész 7,50.19,39.]


3,2 Ez jöve Jézushoz éjjel, és monda néki: Mester, tudjuk, hogy Istentől jöttél tanítóul; mert senki sem teheti e [rész 9,16.33.] jeleket, a melyeket te teszel, hanem ha az Isten van [Csel. 10,38.] vele.


3,3 Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan [Tit. 3,5. Mát. 18,3.] nem születik, nem láthatja az Isten országát.


3,4 Monda néki Nikodémus: Mimódon születhetik az ember, ha vén? Vajjon bemehet-é az ő anyjának méhébe másodszor, és születhetik-é?


3,5 Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.


3,6 A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az.


3,7 Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.


3,8 A szél fú, a hová akar, és annak zúgását hallod, de nem tudod [Préd. 11,5.] honnan jő és hová megy: így van mindenki, a ki Lélektől született.


3,9 Felele Nikodémus és monda néki: Mimódon lehetnek ezek?


3,10 Felele Jézus és monda néki: Te Izráel tanítója vagy, és nem tudod ezeket?


3,11 Bizony, bizony mondom néked, a mit tudunk, azt mondjuk, és a mit látunk, arról teszünk [vers 32.] bizonyságot; és a mi bizonyságtételünket el nem fogadjátok.


3,12 Ha a földiekről szóltam néktek és nem hisztek, mimódon hisztek, ha a mennyeiekről szólok néktek?


3,13 És senki sem ment fel a mennybe, hanemha az, a ki a [Eféz. 4,9.] mennyből szállott alá, az embernek Fia, a ki a mennyben van.


3,14 És a miképen felemelte Mózes a kígyót [4 Móz. 21,9.] a pusztában, akképen kell az ember Fiának [rész 8,28.12,32.] felemeltetnie.


3,15 Hogy valaki hiszen ő benne, el ne veszszen, hanem örök [1 Ján. 5,10.11.] élete legyen.


3,16 Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, [Róm. 5,8.8,32. 1 Ján. 4,9.] hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.


3,17 Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a [rész 12,47. Luk. 9,56.] világot, hanem hogy megtartassék a világ általa.


3,18 A ki hiszen [vers 36. rész 5,24.6,40.47.20,21.] ő benne, el nem kárhozik; a ki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.


3,19 Ez pedig a kárhoztatás, hogy a világosság [rész 1,5.9.10.] e világra jött, és az emberek inkább szerették a sötétséget, mint a világosságot; mert az ő cselekedeteik gonoszak valának.


3,20 Mert minden, a ki hamisan cselekszik, gyűlöli a [Jób. 24,13.] világosságot és nem megy a világosságra, hogy az ő cselekedetei fel ne fedessenek;


3,21 A ki pedig az igazságot cselekszi, az a világosságra megy, hogy az ő [Eféz. 5,8.] cselekedetei nyilvánvalókká legyenek, hogy Isten szerint való cselekedetek.


Az egyedül bölcs Istennek a Jézus Krisztus által dicsőség mindörökké. Ámen.

2015. júl. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha valakit megbotránkoztat, hogy azt mondtam, hogy a föld isteneinek lettünk eleve teremtve, akkor ajánlom ezt a részt:


Zsolt

82,6 Én mondottam: Istenek vagytok ti [Ján. 10,34.] és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:


János

10,32 Felele nékik Jézus: Sok jó dolgot mutattam néktek az én Atyámtól; azok közül melyik dologért köveztek meg engem?


10,33 Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné [rész 5,18.8,38.10,33. Mát. 26,65. Fil. 2,6.] teszed magadat.


10,34 Felele nékik Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek [Zsolt. 82,6.] vagytok?


10,35 Ha azokat isteneknek mondá, a kikhez az Isten beszéde lőn (és az írás fel nem bontható),


10,36 Arról mondjátok-é ti, a kit az Atya megszentelt és elküldött e világra: Káromlást szólsz; mivelhogy azt mondám: Az Isten Fia vagyok?!


10,37 Ha az én Atyám dolgait nem cselekszem, ne higyjetek nékem;


10,38 Ha pedig azokat cselekszem, ha nékem nem hisztek is, higyjetek a cselekedeteknek: [vers 25.] hogy megtudjátok és elhigyjétek, hogy az Atya én bennem van, [rész 14,10.11.17,21.22] és én ő benne vagyok.


10,39 Ismét meg akarák azért őt fogni; de kiméne az ő kezökből.

2015. júl. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!