Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit értünk paráznaság alatt?

Mit értünk paráznaság alatt?

Figyelt kérdés
Ugye a 10 parancsolatok közül a hatodik az, hogy "Ne paráználkodj!". Még anno általános iskolában a hittantanárom azt mondta, hogy a csókolózás is bűn. Akkor ez azért bűn, mert az is paráznaság? Vagy egyáltalán melyik ponttól lehet azt mondani, hogy egy férfi és nő/kamaszlány és kamaszfiú testi kapcsolata paráznaság/bűn? Vagy minden testi kapcsolat, ami házasságon kívül történik, az már bűn?
2011. nov. 24. 16:26
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
20%

@L:


Mutass te olyat, amit az előző válaszomban kértem, idézem:


"Mutass akár csak egyetlen verset is az Igéből, ha tudsz, amely javasolja vagy helyesli, vagy akár csak megengedi ezeket a szokásokat.

Én még nem olvastam ilyet, pedig a Biblia helyenként nagyon szókimondóan, sőt naturálisan ír a szexualitásról. Pl. az Énekek Énekéről is vita volt annak idején a szexuális tartalom miatt, hogy egyáltalán bekerüljön-e a kánonba."


Majd ha mutatsz, utána tárgyalhatunk tovább. :)


És ha annyira kifogásolod, hogy én elfogadok bizonyos tanításokat, akkor elmondanád, hogy te mit fogadsz el?

Valamilyen másik felekezeti értelmezést, vagy kizárólag a sajátodat?

És honnan jutottál / jutsz meggyőződésre bármiben is, de kifejezetten most ebben a témakörben?

Az e témakörben legutóbb tett nyilatkozatod egy másik kérdésben nem volt meggyőző, úgyhogy kérlek, ne azt írd le ismét.


Üdv. :)

2011. dec. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
24%

Berta!


Isten azt nyilatkoztatja ki számunkra, hogy mi a házasság, mint ahogy az sem az, ha egy harmadik ember előtt megvallod a szerelmedet. Isten kinyilatkoztatta számunkra, hogy mi a bűn. Pontosan, és nyilvánvalóan. Megmondta, hogy mi a bűn, honnan jön, és mi a következménye. Isten kinyilatkoztatta számunkra az ő törvényeit, ünnepeit, rendeleteit.


Megmondta, hogy a házasfelek hogyan álljanak egymáshoz, hogyan viszonyuljanak egymás nézeteihez, hogyan legyenek egymás iránt béketűrőek, szeretettel és megértéssel együtt élve egymással testben éppúgy, ahogy szellemben.


Ezt tudván te megkérdezed ezt?: "Mutass akár csak egyetlen verset is az Igéből, ha tudsz, amely javasolja vagy helyesli, vagy akár csak megengedi ezeket a szokásokat."


Én meg ezt kérdezzem?


"Mutass akár csak egyetlen verset is az Igéből, ha tudsz, amely javasolja vagy helyesli, vagy akár csak megengedi hogy Krisztus születésnapját megünnepeljük, avagy ne ünnepeljük meg egy valótlan időpontban."


Értelmetlen a kérdés.


Az ige megengedi, hogy internetezzél, a föld kincseit pazarold, mikor autót vezetsz, megengedi, hogy pislogj, megengedi, hogy a székletedet ürítsed, avagy vizeljél? Nem. Akkor ezek bűnös dolgok? Az ember mindennapjaihoz tartozik a székelés, vizelés, szellentés, és most lehet közönségesnek nevezni, pedig ezeket a dolgokat csak mi emberek gondoljuk jaj de ciki témának. Nem tesz egyetlen szó sem említést ezekről a dolgokról Isten igéje, de attól még ezek olyan dolgok mint a pislogás, evés, ivás, szex és házasság.


Kitér-e a Biblia arra, hogy jó-e az, hogy hívsz orvost, ha beteg vagy te, vagy hozzátartozód? Nem. Megmondja-e, hogy vegyél-e gyógyszert, és vitaminokat szedjél-e? Nem. Pedig a bajban előbb hiszel magad is az orvosokba, a gyógyszerekbe, a mentőbe, mintsem az egy igaz élő Istent kérd, kiben hiszel (?) hogy szabadítson meg a bajtól. Nem kárhoztatlak, ezek olyan dolgok, melyben magam is vagyok.


"És ha annyira kifogásolod, hogy én elfogadok bizonyos tanításokat, akkor elmondanád, hogy te mit fogadsz el?

Valamilyen másik felekezeti értelmezést, vagy kizárólag a sajátodat? "



Ha azok az értelmezések elterelnek az igazságról, vagy éppen egyáltalán nem biblikus tanításokat tartalmaznak, avagy bibliai egyoldalú értelmezéssel félrevezetnek, akkor kifogásolom. Amúgy természetesen nem.


"És honnan jutottál / jutsz meggyőződésre bármiben is, de kifejezetten most ebben a témakörben?

Az e témakörben legutóbb tett nyilatkozatod egy másik kérdésben nem volt meggyőző, úgyhogy kérlek, ne azt írd le ismét."


A Biblia és a Isten szent szellemének kinyilatkoztatásának köszönhetően. Saját magam nem értelmezek igét, mert ha én értelemezek akkor az csak eszement dolog lenne...


Sajnálhatnám, bár nem teszem, de ez van...


Miután én nem tudok olyan igét, mely nem tartalmazza ezen általunk vitázott szexuális házasfelek közötti szokás helyeslését, így kérlek írj olyan igét, mely tartalmaz intéseket házasfelek közötti szexuális szokásokat illetően. Megmondja-e Isten, hogy a szánk, mely szidalmaz, dicsér, rág, eszik, iszik, fütyül, mosolyog, vicsorít, félelmünkben remeg, káromol, áldást mond, lufit fúj, a gyermeknek a forró ételt hűti, az emésztést segíti, mi mindent tehet a házastárssal?


Üdv: L

2011. dec. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
51%

Berta!

Ha a Bibliát helyezik az első helyre bizonyára tudják ,hogy ezzel kapcsolatban nem foglal álláspontot eme könyv.

Ezt a tanitást tehát elég nehéz a Bibliára alapozni.

Mutass te bármit ami ezt ellenezné!!!!!!!

(Amugy a szado-mazohoz kicsit betegnek kell lenni sztem )Neked nincs jogod kárhoztatni azt akit Isten megtisztitott és jóra törekvő,becsületes ember stb.mert így kényezteti élete társát.

Ki határozza meg mi a természetes és természetellenes hol a határ?Talán te, vagy egy egyházi vezető?

Boldog, aki nem kárhoztatja magát abban, amit helyesel. (Róm 14:22)

2011. dec. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
24%

ma 21:44!


Ilyenkor szégyellem magam egy kicsit, mikor megmutatja valaki, hogy ne tegyek olyat, mint Mózes, hogy ráver a sziklára, elöntve magát a dühvel, hanem békességet hozzak, mert az az én dolgom. De én hagyom mindig, hogy felkérjenek a táncra. (Lehet, hogy élvezem is)


Köszönöm a hozzászólásodat.


Üdv: L

2011. dec. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
20%

Kedves Berta!


Én is belekotnyeleskedek egy kicsit a "vitátokba".


Isten igéje (tudtommal) nem ír a házastársak szexuális szokásairól, hogy mit hogyan lehet...


Úgy gondolom, hogy egy keresztény házasságban a házastársak közösen el tudják dönteni, hogy nekik mi a jó, vagy mi a rossz...

Természetesen nem abárrált erőszakos szokásokra gondolok, hanem úgymond mindekettőjüknek jó testi kapcsolatra, ami mindkettőjüknek jó. Ezzel kapcsolatban vannak olyan egyházak akik érdekes tanokat tanítanak a híveiknek.


Isten megmondja kit nevezhetünk férj és feleségnek, erre példa mondjuk Jákob "feleségei".


Arra vonatkozóan is találunk példát, hogy mikor ne érintse férfi az ő feleségét:


3Móz 18,19 "Asszonyhoz ne közelgess, az ő havi tisztátalansága alatt, hogy felfedjed az ő szemérmét."


De arra, hogy mit hogyan csinálhatunk otthon az "ágyban" arról én még nem olvastam, de ha van ilyen ige akkor szívesen elolvasom...


Nekem úgy tűnik, hogy az ahogy te látod, gondolod azok emberek elvárásainak való megfelelni "vágyás".


Ha belegondolunk akkor Isten azt mondta, szaporodjatok és sokasodjatok, töltsétek be a földet. Ha így értelmezzük (márpedig így kellene) akkor ne szedjünk fogamzásgátlót, ne használjunk gumit és ne éljük ki testi vágyainkat de még csak csókolózásban sem, hiszen a szánk sem arra való, csak ha tényleg gyermeket szeretnénk (és mi az, hogy mi döntjük el, hogy mikor mennyi gyereket szeretnénk...).


Úgy gondolom, hogy némely dolog azért nincs benne, mert nem az a lényeg.


Üdv A

2011. dec. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
41%

@László:


Ne haragudj, de nem "prédikációt" kértem.

Továbbá ennek így megint semmi értelme, ha mellébeszélsz, és behozol olyan elemeket, amiknek semmi köze a témához. Aminek meg van, az eléggé zavarosan lett megfogalmazva, gondolom, már fáradt voltál.

Pl. "Isten azt nyilatkoztatja ki számunkra, hogy mi a házasság, mint ahogy az sem az, ha egy harmadik ember előtt megvallod a szerelmedet."

Én soha, sehol nem mondtam, hogy az lenne a házasság, nem is találkoztam ilyen véleménnyel.


Soha, sehol nem mondtam, hogy Jézus Krisztus december 25-én született volna, sőt, éppen ellenkezőleg...


De attól még, hogy szó szerint nincs ez a Bibliában, a kérdés nem értelmetlen. A további elmélkedésed elemzését inkább kihagynám, nem csak a közönségesség miatt, hanem mert összekevered a szezont a fazonnal. Ha te pl. a pislogást - ami egy természetes működés, amely a szem védelmét (nedvesen tartását) szolgálja, ill. egy ösztönös reflex, hogy a szemet megvédje egy káros behatástól - ; tehát ha te ezt és a szervezet egyéb természetes és az életfenntartáshoz szükséges folyamatait egy kalap alá veszed a szexszel vagy a házassággal, amelyek nem tartoznak ebbe a körbe, akkor csak azt tudom mondani, hogy nem szerencsés ezek között párhuzamot vonni. A másik két példád szintén nem releváns.


Az orvosos példád ismét nem helyezhető ugyanabba a kategóriába, hiszen az Igén végigvonuló életvédelem miatt az általad említettek természetes dolgok...


A további kérdéseimre adott válaszaidra:

Te állítod, hogy a Biblia és a Szent Szellem adja neked a kinyilatkoztatásokat, és te magad nem értelmezel Igét. Te mégis eldöntöd magadnak, hogy mi az igazság; ill. hogy melyek a nem biblikus tanítások, és melyek vezetnek félre...


Ezesetben magától adódik a kérdés, hogy mitől vagy olyan biztos a dolgodban. Merthogy azok a keresztény felekezetek, akik bármilyen témában mást, a te álláspontoddal ellentéteset tanítanak, nem meglepő módon (mint már írtam is) a Bibliát veszik alapul, a Szent Szellem vezetésével és értelmezésével...

Egy bármilyen felekezethez tartozó vagy egy teljesen kívülálló miért hinne neked jobban, mint a többezer vagy többtízezer tagot számláló felekezetek vezetőinek, tanítóinak, presbitereinek? Nem mellesleg a hívők - legalábbis normális közösségekben - nem fogadnak el bármilyen tanítást vizsgálat nélkül, őket is a Szent Szellem vezeti...


És az utolsó pont: Látod, ez egy nagyon fontos dolog. Te nem tudsz olyan Igét, amilyet én kértem. Pedig tudtam, hogy nincs ilyen (vagy legalábbis nem emlékeztem rá).

És szerintem te is nagyon jól tudod, hogy nincs olyan Ige, amit kértél... Azt viszont írja az Ige, hogy a házaságy legyen szeplőtelen és tiszta. És a többi, a szexualitással kapcsolatos részekből pedig lehet tudni, hogy mik a szabályok (ld. pl. a fentebbi idézetemet. Nem tudom, belenéztél-e egyáltalán a cikkbe...)


A száj mint szerv szerepének felsorolása ismét nem állja meg a helyét minden felsorolt cselekedet esetén, és megint mellékvágány.


_________________________________________________________________


12-17 21:44


Nem írom le ismét, olvasd el,légy szíves, amit eddig írtam.

Érveid megint nincsenek, ill. a kérdéseimre sem válaszoltál.

A felkiáltójelek nem helyettesítik sem az érveket, sem a válaszokat... :)


Bezzeg új kérdéseket ismét behoztál... Nem baj, azokra válaszolok, de röviden: Nem én határozom meg, és nem egy (v. inkább nem egyetlen) egyházi vezető. Mint fentebb leírtam, érdekes módon több gyülekezet is azonos látásra jutott. Ó, azt el is felejtettem írni, hogy ilyen közösségek nem is csak Magyarországon vannak ám, sőt, máshol még többen és még nagyobb létszámokkal...


Számomra inkább az a furcsa, hogy ebben a kérdésben ilyen viták folynak, holott az orál- és análszexet még a világiak között sem mindenki vállalja be; pontos adatokat nem tudok (nem is tudok ezt célzó felmérésről), de az biztos, hogy még mindig sokan vannak ilyen, nemhívő emberek; holott az erkölcsök a történelem folyamán mindig lazultak, a '60-as években lezajlott szexuális forradalom óta pedig iszonyatos sebességgel közelítenek a nulla felé ...

Szintén egy nem régi kérdésben írtam le, hogy világi szakemberek sem javasolják az análszexet, annak káros egészségügyi következményei miatt. Akkor mégis miről beszélünk?


Utolsó pont: Nem lett volna szükséges megpróbálni kioktatni. Ez megint csak elterelés. Mert hol kárhoztattam én bárkit is? Költői kérdés, nem várom a válaszod, mivel sehol nem tettem ilyet. Sem ebben a témában, sem más kényes témákban. Még csak az embereket sem ítélem el, de a bűnt megítélem. Nagy különbség.


________________________________________________________


Kedves Anna!


Amiket eddig írtam, részben válasz a te felvetéseidre is. A maradékra pedig természetesen reagálok, nem bújok ki alóla. :)


< Nekem úgy tűnik, hogy az ahogy te látod, gondolod azok emberek elvárásainak való megfelelni "vágyás". >


Nem tudom, miből tűnik úgy. Én ezen a területen sem emberek elvárásainak akarok megfelelni, egyedül Istennek.

"Mert most embereknek engedek-é, avagy az Istennek? Vagy embereknek igyekezem-é tetszeni? Bizonyára, ha még embereknek igyekezném tetszeni, Krisztus szolgája nem volnék." Galata 1:10

Ha embereknek akarnék tetszeni, nem is írnék olyanokat, amik másoknak kemények. Pedig elég gyakran írok ilyesmiket különböző témákban, bevállalva akár a 0%-ra való lepontozást is. :)))

Nehogy komolyan vedd, én ezen (is) jókat szoktam vidulni; bár az a véleményem - és ezt mutatja a tapasztalat is - , hogy a pirospacsizás egyeseknek az érveket helyettesíti...

[Van ám már dupla nullám is. :) ]


A "szaporodjatok és sokasodjatok" témakör pedig szintén nem kapcsolódik szorosan a témához, és nem is egy könnyed és röviden kitárgyalható téma. Mivel párhuzamként hoztad fel, mégis egy-két mondat: Az Ige alapján a - kizárólag a házasság keretei között gyakorolt - szexet nem csak szaporodási célra "találta ki" Isten, hanem a másik félnek való örömszerzésre is. Ezért vannak megengedhető fogamzásgátlási módszerek, de vannak nem megengedhetőek is. És szerintem az embernek igenis van beleszólása, hogy mikor és mennyi gyereket szeretne, de erről se nyissunk új vitát. :)


Üdv. :)

2011. dec. 18. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
26%

Kedves Berta!


Vegyük sorra:


Megnéztem az álltalad említett cikket, amit emberek írtak, ezért írtam azt, hog embereknek akarsz megfelelni, mert az a fontos, hogy emberek mit mondanak, vagy mit írnak ezzel kapcsolatban...


A cikkről annyit, hogy előbbi válaszomban ezt írtam: "Úgy gondolom, hogy egy keresztény házasságban a házastársak közösen el tudják dönteni, hogy nekik mi a jó, vagy mi a rossz..." hangsúlyoznám a keresztény szót, ami arra utalna, hogy aki igaz Krisztus követő megtért keresztény, az nagyon valószínű, hogy olvassa a bibliát, értelmezi, és Krisztus tanításai, Isten igéjének "Útmutatása" szerint próbál élni. Márpedig aki így próbál élni szerintem, az az említett bibliai igéket ismeri, és nem cselekszi az álltalad említett dolgokat: Paráznaság, Házasságtörés, Válás, Bujálkodás, Egyéb súlyos perverzitások, Tisztátalanság . De úgy gondolom ez teljesen egyértelmű! Ezen nem is kellene vitatkoznod...

Én is úgy gondolom, hogy ami helyén való az helyén való, de ami nem, az nem Ezt Isten igéje alapján egy keresztény el tudja dönteni...


"Az Ige alapján a - kizárólag a házasság keretei között gyakorolt - szexet nem csak szaporodási célra "találta ki" Isten, hanem a másik félnek való örömszerzésre is.

Sajnos erre vonatkozó igével még nem találkoztam.


"És szerintem az embernek igenis van beleszólása, hogy mikor és mennyi gyereket szeretne, de erről se nyissunk új vitát."


Szerintem pedig eldobni magunktól Isten ajándékát, és "beleszólni", hogy mikor mennyit akarunk, hogy én mondjam meg Istennek, hogy mit akarok, és mit fogadok el abból amit Ő akar nekem ajándékozni az elég hogy is mondjam 'merész' dolog.:) Talán nem Isten az, ki a nő méhét megnyitja vagy bezárja?


Isten tudja, hogy mire van szükségünk, mielőtt te már tudnád...:)


Annyiból "érdekes" a cikk, hogy ha valaki a haverok, buli csajok szerint él és ki tudja mi történik egy nagy buli után, másnap felébredve egy idegen mellett az nem keresztényi. De ez számomra egyértelmű, ezért nem kell róla cikket írni, mert aki kereszténynek valja magát, és a gyerekeit is így próbálja nevelni, az az ember nem fog ilyen helyzetbe kerülni, ezért értelmetlen ez a cikk...:)


Még ezzel kapcsolatban, ha valaki viszont nem keresztény értékrendben él, annak teljesen természetes az abortusz, sőt még a szülő is azt mondja, hogy én mindenben támogatom, vetesse csak el a még meg nem született unokámat...:( de az ilyen ember nem ismeri Isten igéjét, és nem követi Krisztust...:(


Nem akartam vitát nyitni erről, de kibuggyant belőlem, mert úgy gondolom ehhez a témához kapcsolódik és ezen mindíg kiakadok.


Olvassuk az Igét, kövessük Krisztust, és akkor tudni fogjuk mi a helyénvaló...


Üdv.A

2011. dec. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
38%

Én az Ige alapján döntöttem el mi az igazság nem az amit én annak gondolok.Jó lenne ha nem szajkóznád a félremegyarázó értelmezéseidet.

Elmondanám neked ,hogy én is oda járok ahova te és ott ilyen tanitás nincs is.Beszélgettem már erről érett emberrel és mondta ,hogy volt régen kifejezetten házasoknak ilyen szexuális dolgokat érintő alkalom és feltették(nem meglepő módon)ezt a kérdést(hiszen bármilyen hihetetlen számodra vágynak rá a hivők is)és modnták ,hogy nincs benne az Igében szal el lehet dönteni.

Tanítást az Ige alapján(tehát ami le van irva) lehet az embereknek adni a többi emberi vélekedés ,tanács.

Ja ,persze arra nem tudtál válaszolni,hogy "Ki határozza meg mi a természetes és természetellenes ,hol a határ?"

Ha az egyházban 60% azt mondja ez természetellenes és 40% hogy nem akkor ez azzá vállik amit a többség mond.

2011. dec. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező,

én az eredeti kérdésre válaszolnék inkább. Nem olvastam végig az eddigi összes oldalt.


Mit ír a Biblia általánosságban a paráznaságról?

1Jn 2,16 - Mert mindaz, ami a világban van, a test kívánsága, a szem kívánsága, és az élettel való kérkedés, nem az Atyától, hanem a világtól van.


Mt 5, 27-28-ban Jézus azt mondja: "Hallottátok, hogy megmondatott: Ne paráználkodj!Én pedig azt mondom nektek: aki kívánsággal tekint egy asszonyra, már paráznaságot követett el vele szívében


Aztán meg törvény csak tételes felsorolása az Isten rendjének. Ez nem azt jelenti, hogy ha ezeket a tételeket betartjuk, akkor már jók vagyunk. Tehát, ha valaki ismeri, és betartja a törvényt, attól még elkárhozik. Hiszen a cselekedetek által nem igazulhat meg.


Aki azt hiszi, hogy a betű megtartja, az félreértett mindent.

Róm 3,20 - Mert a törvény cselekedeteiből nem fog megigazulni egyetlen halandó sem őelőtte. Hiszen a törvényből csak a bűn felismerése adódik.

Egyszóval, attól, hogy valaki a törvény betűjéhez szabja magát, még elkárhozik.


Tehát nem az a lényeg, hogy betű szerint felelünk-e meg a törvénynek, hanem h ott van-e a szívbe írott törvény bennünk (Jer 31). Ez alapján tudjuk eldönteni, h mi a helyes, "mi az Isten akarata, mi az, ami jó, ami neki tetsző és tökéletes. " (Róma 12)


Jer 7,22-23 - Mert nem az égő- és véresáldozatokról beszéltem őseitekkel, és nem azokról adtam parancsolatot nekik, amikor kihoztam őket Egyiptomból, hanem ezt parancsoltam nekik: Hallgassatok az én szavamra, akkor én Istenetek leszek, ti pedig az én népem lesztek.


Tehát, ha valaki tudja, hogy bűnt követ el, de elintézi azzal, hogy meg lehet majd gyónni, téves úton jár, nem ismeri Istent.

2011. dec. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
24%

Kedves Berta!


Ezúton kikérem minden tisztességben házasság keretein belül

házaséletet éló keresztény nevében ,hogy perverznek mondjanak minket mert ilyen módon is kifejezzük a szeretetünket a másik felé!

Meg köszönjük a fantasztikus, megalapozott érvrendszeredet amik:

"a szexualitással kapcsolatos részekből pedig lehet tudni"-ó mi balgák ,hogy nem tudjuk:D

"attól még, hogy szó szerint nincs ez a Bibliában, a kérdés nem értelmetlen"-nem hogy szó szerint,SEHOGY NINCS benne

"több gyülekezet is azonos látásra jutott. "-milyen reprezentatív felmérés alapján állítasz ilyet?

" igyekeznek ragaszkodni a Bibliához, mert annak tekintélyét helyezik a legelső helyre. Ebből logikusan következik, hogy a tanításaikat is a Bibliára alapozzák."

-ebből nem következik ,hogy ezzel kapcsolatban helyesek az emberi módon tett megállapításaik.A legjobb Bibliatanítók is sokszor tévedtek dolgokban.

Tudsz felmutatni olyan tanulmányokat,amik igazolnák az ilyen tevékenységben részt vevők bármi féle károsodádát ,negatív következményeket?

2011. dec. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!