Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a szekták és...

Mi a különbség a szekták és az egyházak között? Egyáltalán meg kell így különböztetni őket? Miért nézi le sok ember az úgynevezett szektákat?

Figyelt kérdés

Én úgy vettem észre, hogy a szekták is egyházak, csak olyan egyházak, amiknek kevés tagjuk van és a társadalmi hagyományokhoz képest szokatlan tanokat terjesztenek.


Van-e létjogosultsága a "szekta" kifejezésnek, amikor ilyen értelemben minden egyház szektaként kezdte az életét?


2011. nov. 25. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen van különbség.


A Szekták egy elég érdekes dolog. és hát nem pozitív minőségben szoktuk használni... Amit a kétes hírű, és érdekes tanú, gyakran törvénytelen üzelmeiről elhíresült Amerikai szekták miatt alakult ki ez a kép az emberekben.


Azt a kis létszámú egyházat amelynek tanai megfelelőek az erkölcsnek és egyéb jógi problémába nem ütköznek .. nem hívjuk szektának..


A szektákhoz viszont az emberek különböző kényszerképzeteket kötnek mint a törvénytelenség, az emberi méltóság megsértése, az emberek megfélemlítése... Az a képet gondoljuk igaznak melyet az Amerikai szekták negatív képe mutat.


Nekem is előítéleteim vannak a szekták ellen.

És nem szívesen hallanám hogy az itteni hitgyülekezetünket "szektának" titulálják.


Szóval szerintem van különbség.

2011. nov. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kzs ***** válasza:
100%

Tejesen igaza van az előttem válaszolónak.

Ennyiben egészíteném ki (amellett, hogy igazat adok neki):


A szekta az, amelyik saját maga által felállított, sajátos tanokat képvisel. Általában elzárkózik a külvilágtól, vagy éppenséggel nagyon szigorú szabályokat, kritériumokat állít fel új tagok (de akár régiek) számára is.

Azért még nem lehet leszektázni egy közösséget, mert kevés tagjuk van és a társadalmi hagyományokhoz képest szokatlan tanokat terjesztenek. Szóval ez még önmagában nem szekta.


Én azt mondom: ha kell, szakítson is valamely társadalmi hagyománnyal. A lényeg, hogy Isten Igéjét közvetítse, miközben tanulmányozza és figyelje Isten Szellemét is. És csakis olyan hagyományokat kövessen, és persze úgy kövessen, ahogy a Bibliában az le ven írva.


Ami meg a tagokat illeti: Isten épiti az ő egyházát.

Ha egy közösség Isten útján halad, annak meglesz a gyümölcse. Hiszen mint mondta Jézus, erről ismerik meg a fát. És az ilyen faj gyümölcsöt terem, és fejlődik Krisztus testében.

2011. nov. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 homo ludensz ***** válasza:
Volt egy idő 90-es évek után mikor kisegyházat mondtak szekta helyett Talán ez volt a helyes,de most kitalálták hogy kik mikor felelnek meg az egyházról alkotott kritériumoknak és ezt fel is sorolják. Az az én meggyőződésem hogy valaki kiragad egy jól hangzó idézetet a Bibliából és keres hasonló gondolkodású társakat,nosza rajta jegyeztessük be és egyházként működünk. Nem rossz emberek ők csak pápábbak akarnak lenni a pápánál. A tevékenységük elüt a megszokottól tehát általában negatívan ítéli meg a külső szemlélő.
2011. nov. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!