Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mindenről a szex jut eszembe,...

Mindenről a szex jut eszembe, pedig szűzen szeretnék házasodni, de nagyon nehezen viselem?

Figyelt kérdés

vallásosan neveltek, és eldöntöttem, h szűzen házasodom. Van barátom, aki nem így gondolja eredetileg, de azt mondta nem központi kérdés számára a testiség, és attól még nagyon szeret és várni fog rám. Soha nem is próbált befolyásolni, így vagyunk együtt már 9 hónapja. De én meg nagyon nehezen viselem, mert nagyon kívánom a szexet, és mindenről az jut eszembe. Ha meglátok egy párt, elmerengek, h vajon lefeküdtek-e már egymással, és irigylem a friss házasokat, mert nekik már szabad, és tényleg mindenről ez jut eszembe. Nagyon szenvedélyes természetű vagyok. Viszont tudom, h Isten azt nem nézné jó szemmel, és h megéri megtartóztatnom magam a saját érdekemben, de nem tudom h fogom bírni. Kérlek olyanok, akik hülyeségnek tartják az álláspontomat most ne írjanak, azok válaszára vagyok kíváncsi, akik támogatni tudnának abban h ki lehet ezt bírni. Valamint ötleteket várok, h mivel csillapítsam ezt a vágyamat és tereljem a gondolataimat más felé, mert teljesen felőröl.

köszönöm

21L


2011. nov. 27. 18:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%
No, akkor lehet, nem nagyon kapsz választ...
2011. nov. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%

Választanod kell: dogma vagy szex.

Mindenesetre szólok, hogy a biológiai késztetés nagy úr.

Nem egészséges, sőt kifejezetten káros visszafojtani.

2011. nov. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
51%
Nézz szembe önmagaddal és döntsd el, mi a fontos számodra. Az, hogy megszegd a szüleidnek és a magadnak tett ígéretet, vagy teret engedsz a vágyaidnak. Ha a barátod elfogadja az eredeti álláspontodat, szerencséd is van. Ne menj bele sexingerlő szituációkba. Annyi minden van még a sexen kívül, amivel el tudod terelni a saját figyelmedet a sexről. Szerintem megéri várni. Semmi bajod nem lesz.
2011. nov. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
45%
maszturbálás
2011. nov. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
40%

Eszeveszett bűn valakihez szex nélkül hozzámenni.


Ostobaság ilyen dolgokat túl romanticizálni. Nincs értelme tartogatni a szűzhártyádat.

2011. nov. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
20%
A vallás méreg..Az anális szextől szűz maradsz.
2011. nov. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Kérdező! Teljes tisztelettel a neveltetésed iránt - és Istenben hívőként: - honnan gondolod, hogy az Úristennek "központi problémája", hogy te a nemi ösztönt - a házasságkötés előtt - elfojtod-e, vagy nem? A judaizmus (de méginkább: a kereszténység) nemiség-felfogása kulturális "termék": a bűnné nyilvánítás, a tiltás célja - nyilván egyebek mellett, amit most terjedelmi okból nem lehet részletezni - az ókorban valóban elterjedt gyakorlat, a promiszkuitás megszüntetése volt. Ti ketten választottatok - párt és perspektívát. Házasságot szándékoztok kötni. Mi az az abszurd "bűntudat", ami - egészen addig a napig - lehetetlenné tesz egy magasrendű aktust? És vajon indokolt-e, hogy legyen?!


Megerősítő választ kértél..Ilyet adni a legjobb akarattal sem tudok. Elnézésedet kérem.

2011. nov. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
49%

A véleményem:

A házasság nem a papíron múlik inkább egy döntés egymás mellett amíg a halál el nem választ.Jézus a főpap tehát akár ma is házasok lehettek ha imádkoztok hozzá a házasság kegyelméért.Nem az emberek szokásainak kell megfelelni hanem az Istennek.

2011. nov. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
70%

szia.

gondoltam hogy 10ből 8 agyas beírja a hülye poénjait, mindegy. én is ugyanígy vagyok mint te. 21L, 2éves kapcsolattal, a párom hívő de nagyon nehezen fogadja el a megtartóztatást. szóval képzeld el hogy nem csak magamnak kell ellenállni, mert bizony én is vágyok rá, de úgy kell tennem mint aki erős, mert ő is folyton meg akar változtatni. ennek ellenére nekem az adja az erőt, AKIÉRT csinálom.

ha szabad megkérdeznem, ha nem túl intim kérdés, mennyire hanyagoljátok a testi érintkezést? ölelés,csók,petting előfordul? nálunk néha igen, és mardos is a bűntudat miatta.. szóval akár én is kiírhattam volna ezt a kérdést, még gondolkoztam is rajta egy időben.. válaszodat nagyon várom:)

2011. nov. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mivel nem tudom hogy milyen vallást követsz, Keresztény vagyok ilyen szempontból fogom megközelíteni a kérdést, mivel én magam ezt a vallást gyakorlom. A vallás önmagában semmit sem ér. Jézus amikor a földön járt ezt mondta:


"Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, a melyek embereknek parancsolatai." (Mk 7,7)


Jézus szerint tehát létezik hiábavaló Istentisztelet. Egyébként a Megváltó egy helyen ezt mondta: "nálam nélkül semmit sem cselekedhettek" (Ján 15,5) Fel kell tehát ismerni azt, hogy Neked az életed minden percére szükség van Jézusra. Ő ugyanilyen emberi testben tudott tökéletes életet élni, ugyanúgy meg volt nála is az esély hogy elbukik, mert a bűnre való hajlam benne is megvolt, de Jézus soha nem engedett egy kicsit sem a rossznak, ahogyan arról bizonyságot Pál apostol:


"megkísértetett mindenekben, hozzánk hasonlóan, kivéve a bűnt" (Zsid 4,15)


Figyelmedbe ajánlom tehát a Bibliát, nagyon hasznos tanításokat találhatsz benne, amik közelebb visznek Istenhez. Olvasd el például az apostoli leveleket, és az evangéliumokat, de úgy összességében az egész Bibliát érdemes szemügyre venni, ugyanis az Ószövetség is fontos része a Bibliának.


Isten és ember szeretetkapcsolatáról pedig külön a figyelmedbe ajánlom János apostol 1. levelét. Úgy gondolom, ha valaki megismeri Istent, és tudakozódik felőle szorgalmasan, akkor az Úr bőséges világosságot fog neki adni, és egy idő után el fog jönni egy idő az ember életében amikor így tud majd gondolkodni a Teremtőjéről:


"Szívembe rejtettem a te beszédedet, hogy ne vétkezzem ellened...Inkább gyönyörködöm a te bizonyságaidnak útjában, mint minden gazdagságban A te határozataidról gondolkodom, és a te ösvényeidre nézek. Gyönyörködöm a te rendeléseidben; a te beszédedről nem feledkezem el." (Zsolt 119,11;14-16)


Ekkor pedig örömmel tehet majd az ember bizonyságot Istenről, mondván:


"az ő parancsolatai pedig nem nehezek" (1Jn 5,3)


Sok sikert!


F/22

2011. nov. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!