Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok ha Isten létét...

Mit gondoltok ha Isten létét feltételezzük, akkor abból következik, hogy a világegyetemben értelmes civilizációk vannak?

Figyelt kérdés

Szóval Isten a világegyetembe csak az embert teremtette egyedül, akkor azt feltételezhetjük, hogy nekünk a teremtéssel kapcsolatban küldetésünk van, és be kell népesítenünk a hatalmas univerzumot. Vagy pedig a világegyetemben hemzsegnek a civilizációk, akiket meg tudunk találni, vagy a teremtés úgy van megalkotva, hogy ne tudjunk velük kapcsolatba lépni, és mondjuk egy galaxisra csak egy értelmes civilizáció jut.

Mit gondoltok?


2011. dec. 2. 23:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jó témába fogtál. Pont nemrég néztem egy filmet ezzel kapcsolatban. A Amerikától, Afrikán Át, a Távol-Keletig, a világ összes ókori népe, úgy írja le az isteneket mint az égből érkezett idegeneket akit tanítani jöttek ide. Sőt a Bibliai isten is eredeti héber alakban többesszámban van, mint istenek. Érthetjük őket is alatta, de érthetjük a világegyetemet létrehozó erőt is. Te melyiket érted alatta?
2011. dec. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha keresztény vagy és érdekel a téma, olvasd el ezt a 2 könyvet. Innen tudod letölteni őket:


[link]

2011. dec. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom a filmek és a könyvek determinálják az ember gondolatait.

Pusztán elvi síkon képzelem a kérdést, és a Ti személyes véleményetekre vagyok kiváncsi. Ha Isten van, akkor mi célból teremtette ekkorára az univerzumot? Persze véleményem nekem is van, de kiváncsi vagyok, Ti mit gondoltok.

2011. dec. 3. 00:21
 4/12 anonim válasza:
48%
Persze. Isten is földönkívüli már ha egyáltalán létezik, mert a földön kívül van tehát földön kívüli. Logikus.
2011. dec. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Én nem tudom hogy isten micsoda, de az furcsa h a Biblia tele van elektromos jelenségekkel, sőt még ő maga is pontos műszaki leírásokat meg utasításokat ad. Ha mindenható miért kellenek ezek.


a Bibliai frigyláda kapcsán elég sok olyan jelenség van leírva, amit csak az elektromosság megismerése miatt érthetünk meg? Példák: Amikor a papok megközelítik a frigyládát, a csúcsos "sapkájuk" körül a Szent Elmo tüzének nevezett jelenség lesz látható. Az illetéktelen megközelítők azonnal meghalnak (áramütés). "Isten" pontos, mindenre kiterjedő leírást ad a frigyládát kezelő papok ruhájának elkészítéséhez, amik a beleszőtt aranyszálak miatt vezetik az áramot, sőt "Isten" külön felhívja rá a figyelmet, hogy pontosan illeszkedjen mindenhol, és ne legyenek rések, mert különben meghalnak. (mint egy mai védőruha nagyfeszültség ellen). Vagy hogy amikor szállítják a ládát, az megcsúszik, a szekérhajtó hozzákap, ekkor azonnal meghal és elég (magasfeszültség). Vagy hogy a láda maga úgy volt kialakítva elektromosan mint ma egy rádió adóvevő, sőt a különböző kegytárgyak elrendezésének megvolt a pontos helye. A Kerubok a tetején épp úgy funkcionáltak mint egy régi gramofon "hangszórója".

2011. dec. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
Beszédes a neve is: "szövetség ládája". Egy mindenható szellemi lény miért köt szövetséget egy jelentéktelen Izraelita törzzsel? Ha képes volt megteremteni a világegyetemet, mi szüksége egy jelentéktelen földi népre?
2011. dec. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 poet1 ***** válasza:
Szia. A dolog lucifer lázadásával indult. Az ember ebbe a fellázadt világba lett teremve,hogy az Isten által kijelölt módon és időben az ember újra isten uralma és a saját uralma alá helyezze a mindenséget. Az ember uralomra van teremtve a Biblia alapján,de ez Ádám bukása miatt lelassult, mert bűn jött a világba. Elsőként az emiatt fennálló falat kell lerombolni,hogy az ember ezáltal ismeqje meg azt a területet,amit alája rendeltek
2011. dec. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szia, egy másik kérdésre adott válaszom ide is illik, az első válaszoló vagyok, itt a link:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


A kabbalista világmagyarázatot idéztem. (Nem azt mondom, hogy így volt és kész, hanem hogy ez is egy értelmezése a Tórának)

Hogy léteznek-e más civilizációk, azt nem tudjuk, de őszintén szólva a mi szempontunkból mindegy, mert nekünk most az itteni létfeladatunkkal kell törődnünk. Ahogy Woody Allen mondta: "Bámulatba ejtenek azok, akik a világegyetemet akarják megismerni, amikor még a kínai negyedben is könnyű eltévedni....."


Szia, freya

2011. dec. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bocsi,ha esetleg nem egyértelmű, eszerint a világegyetem egy robbanás következményében jött létre, és a két princípium (női, férfi) is szétrobbant, élet pedig azért jött létre, hogy az Edény a teremtés és adás vágyát kiélhesse.
2011. dec. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Félig meddig a témába vág, hogy nem egyszer fogtak már a kutatók titokzatos rádió üzeneteket, amik talán más civilizációktól származnak.


[link]


Persze semmi sincs hitelt érdemlően 100%-ra bebizonyítva, de elképzelhető teória. Ha csak egy is igaz belőle, akkor lehet nem vagyunk egyedül.

2015. dec. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!