Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szent István hogyan lehet...

Szent István hogyan lehet szent ha felnégyelte a magyar Koppányt és külföldi sereggel verte le a magyarokat?

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 18:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%
Úgy hogy ezzel az akkori egyháznak tetsző dolgot tett. Elárulta népét az egyházért, és ezzel jutalmazták.
2011. dec. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem először megpróbálta kedves szavakkal, mosolyogva megalapítani Magyarországot, és meghonosítani a kereszténységet, de amikor ez nem használt, "B" tervre volt szükség.
2011. dec. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%

Szent: keresztény;

Kopány: pogány...

Szentté avatáshoz nincs köze, hogy magyart ölt e vagy sem

2011. dec. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

19.00!


Szentté avatni csak halottakat lehet, így a jutalom szó kicsit furán hat. Esetleg elismerésnek lehetne nevezni. Meg az az elárulás dolog is fura. Szerinted pogányként meddig tűrtek volna meg minket a Kárpát-medencében?

2011. dec. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Komolpár!


Igaz, de ne vesszük már el a részletekben. Nem az volt a kérdés hogy miért tette ezt, hanem hogy miért lett szent, arra pedig szerintem válaszoltam.

2011. dec. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
Az, hogy valaki szent, vagy hazaáruló, szerintem nem részletkérdés.
2011. dec. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
62%
Most miről beszélsz? Az volt a kérdés hogy hogyan lehet szent, nem pedig az hogy hazaáruló, szent, vagy éppen egyszarvú. A kérdésre írtam h azért mert olyan dolgot tett ami az akkori egyháznak a "szemében" jócselekedet volt, és ezzel jutalmazták. Te kijavítottál h nem akkor hanem halála után. Igazat adtam. Miért írsz most akkor mégis mindenféle másról. Miért kell ennyire eltérni az eredeti kérdéstől és teleflémelni a kérdést mellébeszéléssel csak azért h tiéd legyen az utolsó szó? Ez annyira gyerekes. De csak h megnyugodj, és ne legyen itt még 20 további felesleges komment, lemondok az utolsó szóról... Tisztára mint az oviban.
2011. dec. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

1. Ha István nem verte volna le a trónkövetelő nagybátyját, a magyar nép megszűnt volna létezni, mert mindenki "keresztényi" kötelességének érezte volna hogy a pogány bandát kiebrudalja onnan.

2. István nem négyelte fel Koppányt, hanem kényszeredetten beleegyezett - a legenda szerint.

3. Nem azért avatták egyébként szentté mert leverte a polgárháborút és megszilárdította az országot (ugyanis lényegében ezt tette) hanem mert bevezette a kereszténységet Magyar országra.

4. A szent szó egyébként nem jó embert jelent, hanem Istennek elkülönített, Istent szolgáló embert. Ilyen szemszögből nem a vatikán határozza meg, ki a szent. Mindenesetre cselekedetének következménye volt, hogy a kereszténység elterjedt hazánkban, sok lelket megmentve - legalább is így látták akkor.

5. Akárhogy is, nekünk jó, hogy így történt.


Freya

2011. dec. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
15%

Mi az a szent? Csak halála után? Mi van? Például ezt senki nem olvassa?:


1Kor 7,14 "Mert meg van szentelve a hitetlen férj az ő feleségében, és meg van szentelve a hitetlen asszony az ő férjében, mert különben a ti gyermekeitek tisztátalanok volnának, most pedig szentek."


Üdv: L

2011. dec. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
24%
Én olvastam, ezért adtam meg a szó jelentését. Freya
2011. dec. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!