Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit ír a biblia arról hogy...

Mit ír a biblia arról hogy hány éves kórtól lehet házasodni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 18. 23:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Semmit nem ír ezzel kapcsolatban - amennyire én tudom. Szerintem ahány évesen a nő képes a gyermekáldásra.
2012. jan. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon jó kedvre derítettél már most megkérem a kezét!
2012. jan. 19. 01:17
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Elhagyja a férfi anyját és apját, ragaszkodik feleségéhez, és lesznek egy testté. Ez a házasság.


Felnőtt vagy már, hogy ha kell, kijöjj szüleid árnyékából, felneveld és eltartsd családodat?

Szereted-e a nőt, akit választottál, hogy hűségben, egész életedben vele maradj?

És ha mindkét eset teljesűlt, mekd akkor legyetek egy testté, mert annak bekövetkezte után házastársak vagytok. Minden ezen kívűl lévő szexualitásotok paráznaság, azaz házasságtörés.


Miután ezek a feltételek egy tízévesnél nem állnak fent, ezért közvetve beszél így a Biblia a házasság "alsó korhatáráról". De elképzelhető, hogy némely emberek esetében ez a harmincas évei után teljesíthető kritériumok.

2012. jan. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ez nem betegség függő.
2012. jan. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

A "kór" betegséget jelent, valószinüleg a "kor" az, amire gondoltál. Mielött házasodni akarsz, tanulj meg helyesen irni.

Másrészt akármit mond a biblia, a törvény szerint 16 éves kortól gyámhatósági engedéllyel lehet házasodni, elötte semmilyen esetben sem, 18 éves kortól már semmi megkötés sincs.

2012. jan. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Sziasztok!

Azt mondja a haverom, aki ért ehhez, hogy ő nem tud arról, hogy a Bibliában lenne alsó korhatár a házasságkötésre.

Üdv: Napirai

2012. jan. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
valószínűleg 12 vagy 14 lesz.
2012. jan. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Mivel a Biblia nem szab törvényi határt, így marad az állam által meghatározott törvény. Azt hiszem Mo-on 16 éves kortól lehet szülői engedéllyel... ha nem változott az elmúlt években.
2012. jan. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A Biblia nem szabja meg, de érdemes utána nézni mit mond a kormány. Biblia szerint elválni nem szabad, de a kormány szerint van válás.
2012. jan. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, tudom, hogy házasodásról van szó csak a válást is felhoztam.
2012. jan. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!