Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 15 évesen érdemes elkezdeni...

15 évesen érdemes elkezdeni Bibliát olvasni?

Figyelt kérdés
Vagy még túl fiatal vagyok a megértéshez?
2012. jan. 23. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok hívő, más szemszögből válaszolok, mint a vallásosak. Szerintem a Könyv bármikor olvasható, s nem baj, ha nem mindent értesz meg belőle elsőre. Ha szeretnéd alaposan megismerni, ne úgy olvasd, mint a kötelezőt a suliban. Olvass el egy rövid részletet, akár többször is. S gondolkozz el rajta. A „sztorit” is gondold végig, s próbáld meg kitalálni az összefüggéseket.
2012. jan. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

nyugodtan kezdd el olvasni!

osztálytársam 6 évesen olvasta ki.


Soha nem fogod teljesen megérteni, mindig fogsz benne újat felfedezni. Mindíg meríthetsz mélyebbre ...

Az elnne jó, ha találnálvalakit, aki normálisan meg tudja magyarázni, ha valamit nem értesz.

2012. jan. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nyugodtan elkezdheted, a Biblia olvasása nincs életkorhoz kötve, - viszont néhány javaslat:


1. Ha református, evangélikus vagy, érdemes az újfordításút használnod, ha katolikus, akkor pedig egy újabb katolikus fordítást. (Sajnálom, de katolikus fordítások terén nem vagyok képben.) Ezt azért írom, mert egy régebbi fordítás (pl. reformátusoknál, evangélikusoknál a Károli fordítás) nehezebben érthető, mint egy új.

2. Mindenképpen javaslom, hogy keress egy gyülekezetet, ahol van ifjúsági közösség. Ettől nem kell megrémülni, nem kell azt gondolni, hogy az, hogy elmész egy gyülekezetbe, az azt jelenti, hogy minden misén/istentiszteleten ott kell lenned azontúl, csak azt, hogy ha találsz egy jó közösséget, akkor oda bármikor mehetsz, számíthatsz az ottani plébános, lelkész segítségére, sőt leginkább hozzád hasonló érdeklődésű és életkorú fiatalok társaságában lehetsz. (Ha református gyülekezetet keresel és megírod - akár privátban - hogy hol laksz, szívesen ajánlok jó gyülekezetet.)

3. Érdemes a te korosztályodnak megfelelő segédkönyveket használni a Biblia megértéséhez, ebben egy lelkipásztor/plébános szintén biztosan szívesen segít.


Kívánom, hogy legyen sok örömöd a Biblia felfedezésében, és találd meg benne Isten személyesen neked szóló üzenetét!


Szeretettel:

egy református lelkipásztor

2012. jan. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Szia!


Természetesen. Én is 15 évesen kezdtem komolyabban foglalkozni a Szentírással. Ahogyan a másik kérdésedre válasoltam első körben Lukács evangéliumát és az Apostolok cselekedetei könyveket ajánlanám. A Biblia mind a 66 könyve önálló, tehát önmagában is érthető, ha elolvasod. Én vitatnám az új fordítás előnyeit, szerintem sokkal jobb a régi Károli fordítás, mind nyelvezetre, mind használhatóságra. Ha a hagyományos fekete teljes Károli Bibliát használod érdemes kikeresgélni az adott igevershez írt hivatkozásokban megjelölt bibliai igéket. Még mindig ajálom - ha a teljes Szentírás történeti részét szeretnéd megismerni - érdemes elolvasni E.G.White 5 kötetes munkáját, mely a teremtéstől az

újjáteremtésig végigkiséri a történelmet. A Szentírás olvasása nagy figyelmet és türelmet igényel, érdemes olyan emberrel konzultálni olvasás közben aki ismeri és segít eligazodni a kérdéses részek közt.


Isten áldja meg az elhatározásodat!


Üdv. Péter

2012. jan. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A Bibliát sosem túl korai elkezdeni olvasni.én is 15 évesen olvastam el először és nem éreztem úgy hogy fiatal vagyok hozzá. Ne csak olvasd a szavakat! Éld bele magad azokba a helyzetekbe, amelyekről olvasol! Képzeld el, milyen a szereplők hangja! Amikor a Biblia első fejezeteit olvasod, hallgasd, amint maga Jehova lépésről lépésre feltárja, miként készíti el a földet az embereknek. Figyelj, amikor azt mondja Fiának, a mestermunkásnak, hogy elérkezett az idő az első emberek létrehozására. Vagy képzeld magad elé a jelenetet: Ádám és Éva fellázad, Isten kimondja rájuk az ítéletet, ezt követően pedig kiűzi őket a Paradicsomból (1Mózes 1—3. fej.). Félelemmel vegyes tisztelet hasson át, amikor arról olvasol, hogy az égből egy hang Jézus Krisztust Isten szeretett Fiaként azonosítja, akit Isten küldött, hogy feláldozza életét az emberiségért (Máté 3:16, 17). Próbáld meg elképzelni János apostol reakcióját, amikor hallja Jehova kijelentését: „Íme! Mindent újjáteszek!” (Jel 21:5). Ha így olvassuk Isten Szavát, akkor valóban gyönyörűséges élményben lesz részünk!

Ha segítségre van szükséget privátban beszélhetünk.

2012. jan. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy érdemes. Egyes részek megértése sokszor még 30-40 évesen is nehéz(éppen ezek a különféle értelmezések vezettek mindig a problémákhoz), nem lehet mindenki okleveles teológus és nem is kell. Ajánlatos egy magyarázatokkal ellátott Bibliát forgatni, bár azoknak a használata sem egyszerű.

Kis segítség az olvasáshoz, értelmezéshez: [link]

2012. jan. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze olvasd nyugodtan. Isten is azt mondta Jeremiásnak


"Ne mondd ezt: Ifjú vagyok én; hanem menj mind azokhoz, a kikhez küldelek téged, és beszéld mindazt, a mit parancsolok néked."

2012. jan. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mulder614 ***** válasza:

A bibliát sosem hamar elkezdeni olvasni!


Ha 15-éves vagy akkor pláne nem. Már meg tudod érteni azokat a dolgokat amik fontosak lehetnek számodra később.

A Máté evangéliumát tudom ajánlani, Jézus élettörténetéből sokat tanulhatsz.

Jó olvasást.(Inkább a Biblia mint valami szennylap)!

2012. jan. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!