Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen gyülekezetbe lenne...

Milyen gyülekezetbe lenne érdemes járnom? Mi az ami q fiataloknak igazán bevált?

Figyelt kérdés
Hivő vagyok, hiszek Istenben, de n tudom igazán gyakorolni, mert nem találtam meg az igazán nekem való gyulekezetet, pedig igazán szeretnék tartozni valahová. Kérnek ebben pici segitseget, tapasztalatot 25L
2012. febr. 1. 18:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

Hello!


Én azt mondom hogy tanulmányozd alaposan a Bibliát, és az alapján válassz gyülekezetet. Nem kell feltétlenül népszerű egyházhoz tartozni, mert a népszerűség önmagában nem jelent semmit. Ha a Bibliát mértéknek használod, és azon keresztül vizsgálod meg az egyházakat, egy idő után ki fog kristályosodni az, hogy hol van a helyed, melyik az a közösség, amely Bibliai alapon nyugszik. De ehhez alapos Bibliaismeretre van szükség.


Sok sikert, Isten vezessen téged!

2012. febr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
30%
Nézd, én nem vagyok hívő, de mindenképp legyél szerintem nagyon körültekintő, és nézz meg több helyet is mielőtt választanál. Tudod, nem mind arany ami fénylik, annyi rosszat hall az ember, főleg az ilyen gyülekezetekről! Hogy az elején nagyon kedvesek, utána meg... Szóval vigyázz, de nagyon drukkolok hogy társakra lelj... Amúgy ateistaként kicsit gonoszkodom veled: nem kéne neked már fiúzni? ;-) Elvégre az az élet rendje. Nem lehet hogy inkább egy "olyan" társ hiányzik?
2012. febr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%
Amelyik Gyülekezet,oda semmiképpen. Mind fanatikusok,és sok esetben kihasználnak érzelmileg és anyagilag is.
2012. febr. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Akkor hová kéne?
2012. febr. 1. 18:38
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
Isten elvileg a szobádba is látja ahogyimádkozol. Nem kell ahhoz templom vagy egyéb.
2012. febr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%

Attól, hogy a nevében benne van a "gyülekezet" attól nem feltétlenül használ ki. Amikkel jó tapasztalataim vannak:


Golgota


[link]


Pünkösdi


[link]


Csücsop, ez katolikus:


[link]


Ezek mind olyanok, hogy ha bemész nem néznek ki, hanem örömmel fogadnak, nem kérnek pénzt se, szóval én nyugodt szívvel ajánlom őket.

2012. febr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen köszönöm; )
2012. febr. 1. 19:24
 8/17 anonim ***** válasza:
57%

Ha valóban hiszel és a Bibliát is olvasod,akkor nem lesz nehéz megtalálnod azt a gyülekezetet ahol tényleg Istentiszteleten vehetsz részt és az Urat tudod dícsérni.


Ne menj bálványimádókhoz és idegen istenek imádójához(katolikus,buddhista...) ne jelöld meg magad(krisna) stb.

Keress keresztény gyülekezetet, van belőle egy pár.

2012. febr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Mindenképpen kereszteny gyuli érdekel. Sokaig hit gyulis voltqm de sok a szemelyes negativ tapasztalatom, tulsagosn szelsoseges, sokszor sok cselekedet ellentetes a Bibliaval. Ugyanis ferjem nem hivo en igen es mar ott tartottunk h hagyjam el mert nem leezek boldog. Pedig szeretem és ó a vilag legjobb embere és hiszem hogy aldas kerül rá általam és egyszer hinni fog
2012. febr. 1. 19:37
 10/17 anonim ***** válasza:

Van egy hölgy a gyülibe, megtért kb 25 éve. A férje hallani sem akart a gyüliről Istenről. Aztán eltelt 10 év. Egy reggel a férj keltette a feleségét és azt mondta neki:

Gyorsan-gyorsan keljetek mert elkésünk az Istentiszteletről:)

Csak imádkozni kell. Nem marad el a válasz.

Ne hagyd el a férjed mert az bűn. Tudom,hogy néhány pásztor ezt nem így gondolja, de hát azt mondta az Úr hogy ha üdvözülsz akkor üdvözül a házad népe.

2012. febr. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!