Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan egyesülhetne újra a...

Hogyan egyesülhetne újra a keresztény egyház? Katolikusok protestánsok, ortodoxok stb.

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 13:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Tömeg hipnózis vagy pisztolyt szegezel a fejükhöz.
2012. febr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mért? állatok a hívők?
2012. febr. 17. 14:01
 3/22 anonim ***** válasza:

Nem de makacsok és ragaszkodnak a saját hitükhöz ha pedig egyesülnének akkor fel kéne hagyniuk a saját szokásaikat az emberek erre meg ritkán hajlamosak.


És maradna a kérdés,hogy melyik legyen amibe egyesülnek vagy legyen egy teljesen új az összes többi fúziójából egy teljesen új egyház. Annak meg nincs értelme mert akkor amibe eddig hit hülyeség. Nem azért van olyan sok féle mert úgy támadt kedvük hanem mert kiábrándultak az "anya" egyházból és újítottak/változtatta. Ez olyan mintha az ország határokat akarná eltörölni lehet néhánynak tetszene de naciolista nézetek miatt + a kultúrális nézetek miatt lehetetlen feladat.


Ha szerzel elég hívőt akár saját vallást is alapíthatsz így az egész csak egy kis/nagy klubbá csökkent le.

2012. febr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Jézusnak néhány példázata erről szól: szőlőmunkások, tíz szűz, stb. Én úgy gondolom, amikor végsőkig kiéleződik a küzdelem a jó és rossz között, akkor nyilvánvalóvá válik kik gondolkodtak helyesen és kik nem. Ez minden embert választásra késnyszerít majd, és akkor megvalósulhat az egység.


Üdv. Péter

2012. febr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Nem fog egyhamar egyesülni, de bizonyos tendenciák már megfigyelhetők. Pl az ortodoxia fogyatkozik befolyás szempontjából. Területeket is vesztettek amióta önállóak lettek (Konstantinápoly), de egyébként se szerveződtek egységbe azóta se. A protestánsok se néznek ki valami fényesen. A Reformáció óta inkább egy helyben toporognak, de egyes ágai már zsugorodnak. Pl. az unitáriusok, ott már számtalan templomot zártak be, pl. Angliában. De Erdélyben se jobb a helyzetük. Nem véletlen, hogy a szekták éppen a protestánsok között aratnak.
2012. febr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
24%

A protestánsok és katolikusok nem valószínű, hogy egyesülni fognak. Már az ökumenizmus is túl sok szerintem, ennél tovább a Katolikus Egyháznak nem szabadna menni. Itt nem lehet kompromisszumot kötni(eretnekséggel nem lehet), óriási a szakadék a kettő között, hiába mondják nekünk, hogy azt kell nézni ami összeköt.


Az ortodoxokkal más tészta, az unióra korábban is volt példa, és sokszor sikeres is volt, lásd rengeteg keleti rítusú katolikust, akik teljes közösségben vannak az Egyházzal.

Ma a Katolikus Egyházat és a legnagyobb ortodox egyházat(orosz) is olyanok vezetik, akik hajlanak az unióra. Azonban keleten ennek nagyon sok ellenzője van és ezt meg kell érteni, nagyon hosszú folyamat ez. És nem szabad elfelejteni a politikát sem (sokan nem szeretnék az uniót).

Ha a következő évtizedekben folytatódik XVI. Benedek által megkezdett út, akkor van esély az unióra, de ez nagyon hosszú folyamat még egyszer mondom és az ortodoxok nem is egységesek úgy mint a katolikusok. Nagy gát lehet a nacionalizmus is, pl. Szerbiában... de reménykedjünk.


Hogyan történne? Kb. úgy, mint a 17. században egyes orosz, ukrán, ruszin, román egyházak uniója. A dogmákat el kellene fogadniuk, és a pápát is(ez egyébként a legkisebb akadály...) de a rítust, egyházszervezetüket, ünnepeiket megtarthatnák.

2012. febr. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Ők se eretnekek az a lényeg hogy hívők. Katolikus vagyok nagyon mélyen hívő.(nekem is vannak hibáim, bűneim) De valamibe én se értek egyet a katolikus egyházzal. pl a papok mért nem házasodhatnak? mért ne lehessen gyerekük? és sokkal többet kellene foglalkozni a szegényekkel. Ha házasodhatnának én szívem szerint lennék pap mert ez egy csodálatos hivatás de nekem a család is roppant fontos
2012. febr. 17. 19:22
 8/22 anonim ***** válasza:
73%

A számos protestáns felekezet számos eretnekséget tanít, ezt pedig ma is vallja a Katolikus Egyház, éppen ezért nem értem a nagy ökumenizmust, de az is lehet, hogy sokan félreértelmezik(ahogy XVI. Benedek mondta) és emiatt alakul ki bennem torz kép róla.


A cölibátust pedig egy katolikusnak el kell fogadnia. Egyébként katolikusok között is vannak olyan papok, akiknek van feleségük, gyermekük, lásd épp a témában a 17- században egyesült görög-katolikusokat akik ezt a hagyományt is megtarthatták az unió alkalmával.

2012. febr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
De a világ egy legcsodálatosabb dolga lenne legalábbis nekem
2012. febr. 17. 20:28
 10/22 anonim ***** válasza:
56%

Előre is bocsánat a válaszért, nem bántás akar lenni a többi keresztény felekezet felé-

Az egyesülés szerintem úgy jöhetne létre, hogy az ortodoxok és a protestánsok elfogadják a római pápa főségét.

Mindkettőre volt példa, az ortodoxok esetében pl. mikor a gyulafehérvári unióban, a protestánsok esetében meg mostanában, mikor több anglikánt visszafogadott a pápa.

2012. febr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!