Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnám a hitüket...

Hogyan tudnám a hitüket elvesztett emberekben fellobbantani a fényt?

Figyelt kérdés
Olyan embernek, aki elfogadja segítő szándékomat, hogyan tudnám megerősíteném (nem csupán) vallásába, élni akarásába és céltudatosságába vetett hitét? Hogyan motiválhatom az élni akarásra? Hogyan juttathatom vissza a sötétségből a fénybe? Voltaképpen az önbizalmát kell építenem ugye?
2012. márc. 1. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Kezdésnek 1 millió ft megteszi.
2012. márc. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

13:13


Hát igen, az anyagi dolgok sokszor képesek felvidítani az embereket, különösen ilyen borzalmas gazdasági, anyagi helyzetek mellett.

2012. márc. 1. 13:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Hatalmas lézerrel.
2012. márc. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

gratulálok annak aki törölte a válaszom

így tovább!

probléma megoldva

2012. márc. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 yuda ***** válasza:

Ha valakiben bibliai hitet szeretnél hogy legyen,- ha jól értelek, -vagyis Istenben való hitet, annak egyetlen módja volt eddig is és más nem is lesz a jövőben sem: ez pedig Isten igéjének a szólása. Embernek nincs meg az az ereje, ami bárkiben hitet hozna létre, vagy elvezetné az üdvösséghez. Egyedül Isten tud ilyeneket cselekedni.

Ő viszont az a rendszabályt hozta be avilágba, hogy a már hitet gyakorló ember, aki ismeri az igét, ők hirdesség az evengéliumot a világiak számára. Tehát az Ő beszédét kell hirdetni, elsősorban Jézus halálát, eltemettetését, feltámadását, azt, hogy miért halt meg: magára vette a világ bűneit. . .

2012. márc. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

@ Kérdező:


Ne haragudj, nekem ez így túl általános; bár lehet, hogy ha konkrétabban leírod, hogy mi a helyzet, akkor is csak azt tudom mondani: imádkozz értük, és imádkozzatok együtt (ha nyitottak erre az érintettek); bízd őket Istenre, mert Ő az, aki cselekszik igazából. :)

Lehet, hogy pont a te segítségeddel fogja helyreállítani őket, lehet, hogy másokon keresztül.


A saját tapasztalatom az, hogy minden ember egy külön "eset" saját múlttal, történettel, okokkal stb., így "egységmegoldás" sincs. Minden egyes esetben külön kell kérni Isten vezetését.


Ha gondolod, azért írhatnál valami konkrétumot. :)



@ 4:


A válaszokat kizárólag a moderátorok tudják törölni, senki más. A törlés oka pedig kizárólag az lehet, hogy a válaszod sértette a szabályzat valamelyik pontját. Szerintem nézd át és tartsd is be ezeket (a válaszbox alatt találhatóak).


A napokban valamelyik kérdésnél szintén reklamált valaki egy törölt válasza miatt, mondván, hogy ő csak leírta a véleményét, vagy valami ilyesmi. Nem te voltál véletlenül? :)

Én egyszerűen nem tudom elhinni, hogy valaki komolyan úgy gondolja, hogy csak úgy ex-has törölgetik a kommenteket a modik...


Ja, és ha szabályzatsértő választ írsz [mint pl. részben most én is], akkor meg ne csodálkozz, ha eltűnik. :)

2012. márc. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Sajnos nem lehet mit válaszolni a kérdésedre, mert nem írtad le konkrétan, hogy az illető embereknek mi a problémájuk.

Ha csupán annyi, hogy nem hisznek Istenben, abban te nem tudsz nekik segíteni, mert a hit vagy jön magától, vagy nem.

Szomorú embereket meg tudsz vigasztalni, tudsz beszélgetni velük, de az Istenbe vetett hitüket nem tudod visszaadni.

Üdv: Napirai

2012. márc. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sehogy,ezt Isten tudja megtenni. Te imádkozhatsz értük.
2012. márc. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tettekkel, nem szavakkal.
2012. márc. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!