Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Párom katolikus én református....

Párom katolikus én református. Át kell térnem mindenképp a katolikus hitre vagy így is lehet katolikus templomi szertartás? Kellenek valamilyen papírok hozzá esetleg? És mindez Írországban, mert itt élünk és párom ír származású.

Figyelt kérdés

2012. márc. 10. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
De mégis milyen hit az, amit egy esküvő miatt meg tudnak változtatni? Ha képes lennél csak úgx áttérni, nem tűnsz igazi hívőnek.
2012. márc. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell áttérni. A szabály csak az, hogy a gyermekeket katolikusnak kell keresztelni. Azt hiszem, ez a szabály nem csak nálunk érvényes.
2012. márc. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Magyarországon is az a szokás (legalábbis sok helyen), hogy a vegyes házasságban született gyerekek a nemük szerint kapják a vallásukat. Vagyis a fiúk az apjuk, a lányok az anyjuk szerint. Így lettem én katolikus anyám vallása után, ha lenne fiú testvérem, ő református lenne.
2012. márc. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hívő. Meg lettem keresztelve ugyan. De a párom az és neki fontos nekem pedig az ő boldogsága a fontos, de egy ismerőstől hallottam, hogy szükséges a keresztlevél és az első áldozásról is papír ami nekem ugyebár nem volt.
2012. márc. 11. 19:12
 5/7 anonim ***** válasza:

"Andizsuzsi"


Érdekes amit írsz, ilyenről még nem hallottam.


Amúgy lehet vegyesházasságot kötni, de a gyerekek az apjuk vallását kell kövessék. Régen erre kötötték a reverzálisokat.

2012. márc. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Vagyis rosszul írtam: a katolikus vallást kell kövessék a születendő gyermeknek.
2012. márc. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Neked nem is lehet elsőáldozós papírod, hiszen református vagy. A református egyházban a házasságkötésnek csak az a feltétele, hogy meg legyél keresztelve. Bemész abba a lelkészi hivatalba, ahol meg voltál kersztelve, és kérsz a lelkésztől egy un. elbocsátó levelet. Ezzel kell a katolikus paphoz menned. A reformátusok nem kötnek házasságot a templomban, hanem a már megkötött (állami) házasságukra kérik Isten áldását.
2012. márc. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!