Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol tudom interneten olvasni,...

Hol tudom interneten olvasni, pontosabban megnézni a Bibliát (vagy egy részét) eredeti nyelven?

Figyelt kérdés
Van egy oldal, ahol az egeret ha ráhúzom egy bizonyos Bibliai részre, akkor nagyít rajta. Természetesen az egész eredeti nyelven íródott. Melyik ez az oldal?
2012. ápr. 3. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:

nem tudom Te melyikre gondolsz talán erre:

[link]

2012. ápr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
eredeti nyelv = héber és görög
2012. ápr. 3. 21:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Héber Ószövetség:


[link]


Görög Újszövetség:


[link]

2012. ápr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Az ószövetség: [link]

Az újszövetség: [link]


Az előző hozzászólásban megadott magyar link helyesen: [link]


Üdv. Péter

2012. ápr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszolóknak, de egyik sem az a honlap, amire gondoltam.


Amire én gondolok honlap az egy külföldi honlap, szinte valósághűen jeleníti meg az eredeti Bibliai szöveget a lapon, ha ráhúzom az egeret az adott részre, akkor kinagyítja.

Hasonlóan jeleníti meg a honlap az eredeti Biblia szöveget, mint itt a képen: [link]

2012. ápr. 3. 22:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Tudok még egy honlapot, néhány Holt tengeri tekercsek vannak fent:


[link]


Ezen a honlapon tudsz nézni olyan kéziratokat, amiket te mutattál. Van fent egy Ésaiás tekercs is, egy digitalizált kéziirat. Az tényleg olyan a részeket is is lehet nagyítani:


[link]

2012. ápr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: Köszönöm, ez az, amit kerestem! :)

Köszönöm még egyszer a Többieknek is a segítséget! :)

2012. ápr. 3. 22:14
 9/9 anonim ***** válasza:

A kettő link egyébként ugyanaz, csak az egyiknél már az Ésaiás tekercsre kattintottam. Ha arra rákattintasz, elérhetővé válik a teljes kézirat. Illetve, msot jutott eszembe:


[link]


Ezen a honlapon elérhető a Sínai kódex digitalizált változata. Ezt is lehet nagyítani. Ez egy Görög nyelvű Biblia a 4. századból. Nem teljes, de elég sok Biblia szöveget tartalmaz.

2012. ápr. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!