Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagy ünnepekkor ki szokott...

Nagy ünnepekkor ki szokott nálatok füstölni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 6. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Aki dohányzik?....:)
2012. ápr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom valami ószövetségi illatáldozatra gondoltál. Mivel keresztények vagyunk, épp eme napon emlékezünk az egyetlen és tökéletes áldozatra, így semmi értelme újszövetségben élőknek illatáldozatot bemutatni. Egyrészt nem abból lesz az üdvösség, másrészt már nincs templom se ároni papság. Max. a leszármazottaik élnek a zsiódk között. Ha te tömjént meg mirhát akarsz füstölni ó-szövetségi módra, vegyél drága pénzért tedd meg, de nincs értelme, a lakás illatos lesz, de Istenhez nem így kerülsz közelebb.
2012. ápr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 balkalolka ***** válasza:
Nem "drága pénz", a 25 grammos pakk tömjén/mirrha/benzoé/kopálgyanta ára kb. 1000 Ft az ebayen. Mozsárban porrá törve párologtatós aromalámpába teszem egy kis vízben, egyébként túl töményen füstölnek szénparázson. Sokkal jobbak szerintem meditációhoz ezek a természetes, ősi füstölőszerek mint a pálcás szintetikus aromás füstölők.
2012. ápr. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha úgy érted, hogy a szertartáson a templomban ki szokott: nálunk idősebb ministránsok. De előfordul, hogy diakónus. Meg persze a pap is átveszi (evangélium előtt, felajánláskor).


Ha épp jelen van kispap, akkor esetleg ő, de ő eleve ministrál is.

2012. ápr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úristen! Senkinek nem jön le hogy a tömjénre gondol a kérdező??? Magyarolszagon a többség katolikus és csak nekem, reformátusnak jön le a tömjén? A pap tömjénezik. Minden esetben. Nálunk vagyis dehogy nálunk mert a Reformátusoknál nincs hanem.ugy értem hogy ahol lakók az ortodox templomban és ahová járok Mindig A Pap csinálja. Vannak négyen papok és valamelyik. Hogy pont mikor ki kell csinálja arra én nem jöttem rá. Azt tudom hogy a Nagybemenet után vagy egy olyan tömjenezés amikor a ministráns megy elől a gyertyával és a pap utána a tomjennel, addig egyedül a pap csinálja gyertya nélkül. És mikor befelyezik a gyertyás tömjénezést akkor mondjuk a Miatyánkot. A diakónus nálunk énekel mert nincs orgona. O vezeti az énekeket meg a pap imadsagaira a válaszokat. Nem prédikál és nem tömjénezik. Valamit nagyon osszekavartak az előtted felelők kedves kérdező! Mindig pap tomjenezik, diakónus énekel.
2021. nov. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!