Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Írnál nekem tanító célzatú...

Írnál nekem tanító célzatú (elsősorban keresztény) meséket? Vagy link is jó, ahol találok, esetleg könyv

Figyelt kérdés

2012. ápr. 20. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Amit nagyon tudok ajánlani: Fehérke

Keresztény is, tanító jellegű is, ezen nőttem fel. :) Ez eredetileg egy könyv, de az interneten fent van hanganyagként is, csodálatos! :)

Emellett ajánlanám még a József, az álmok királya és az Egyiptom hercege című meséket, amit nagyon jól sikerültek József ill. Mózes történetéről :)

2012. ápr. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én buddhista tanmeséket, közmondásokat, idézeteket szoktam olvasni. Nem vagyok buddhista, de sok igazságot látok bennük, és emellett elgondolkodtatnak.

Csak egy példa:

[link]

2012. ápr. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Anthony De Mello: Szárnyalás vagy A szív ébredése. És: Abszurd egypercesek.
2012. ápr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pietrosol ***** válasza:

Van néhány:Világszép nádszálkisasszony,Babszem Jankó,Égig érő paszuly,Hüvelyk Matyi,Pinocchio.


Hirtelen!

2012. ápr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!