Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Arab-magyar hazassagok,...

Arab-magyar hazassagok, parkapcsolatok feltetelei nehezsegei?

Figyelt kérdés
Parom arab, en magyar es itt elunk mind a ketten Budapesten. Meg nem elunk egyutt de tervezzuk, nagyon szeretjuk egymast.Kapcsolatunk elejen mar elvitt egy mecsetbe ahol osszeadtak minket, mert o komolyan gondolja velem es en is. Kereszteny a vallasom, o muszlim. Mostanaban meselni kezdett arrol hogy tobb olyan hazassag is van itt Magyarorszagon ahol mukodnek arab-magyar kapcsolatok es hogy tobb feleseg attert az iszlamra es kendot hord. Kerdezte hogy en is megtennem e, termeszetesen elotte meg szeretnem tudni ez mivel jar.Valaki hasonlo helyzetben van, vagy volt varom a valszat!Szeretnem mindent megtudni a hazassagokrol es szokasokrol!Koszonom

2012. ápr. 27. 22:29
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
67%

A muszlim házasságokban az asszony nem egyenrangú a férjjel,hanem alárendeltje. Ha megunja az asszonyt,akkor egyszerűen elküldi magától. A gyerekek pedig válás esetén az apánál maradnak.

Nagyon meggondolnám a helyedben,hogy házasságot kössek-e vele.

2012. ápr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
76%

Olyan eseteket hallottam, hogy az arab férfi itt nálunk betartotta az európai szokásokat, de amikor hazájába látogattak feleségével és gyermekükkel, ott a nőre kényszerítette az ottani szokásokat, mivel ott szégyen egy férfi számára, ha egyenrangúként bánik az asszonyával. Ezek a nők alig tudtak hazajönni,a gyereküket meg kénytelenek voltak otthagyni, aztán próbálták visszaperelni, többnyire sikertelenül. Számos híres könyv és film született ilyen megtörtént esetekről.

Most szerelmes vagy, és mindenben kedvére szeretnél tenni a kedvesednek, de ha a szerelem elmúlik, nem marad más, mint egy zsarnok a nyakadon. Ha már itt Európában rád akarja kényszeríteni a muszlim szokásokat, az arra vall, hogy nem tud azonosulni a mi kultúránkkal.

2012. ápr. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
70%

Egyetértek az előző kettővel.


Az arab gondolkodásmód nyíltan diszkriminálja a nőket, és a mai napig élő szokás, hogyha háromszor kimondja, hogy "elválok tőled", akkor mehetsz Isten hírével. Ezt így, szóval se a bíróságon, se sehol nem hallgatnak meg téged. Legalábbis ott kint.


Az arab világ azért olyan elmaradott, mert alapvető emberi jogokat semmibe vesz (nemtől függetlenül!), és ez megkadályozza a fejlődésüket.


Ha jót akarsz magadnak, nem fogsz hidzsábot hordani (ez az a fejkendő), mert akkor a neked, mint önálló személynek, véged; onnantól kuss a neved. Meg nem költözöl ki vele a hazájába, mert onnantól te fogoly leszel, elveszik az irataid, szóval még meglépni se tudsz. Fel kell vedd az ő vallását is.


Én biztosan nem tenném. Addig menekülj, amíg tudsz, és amíg nincs törvényesítve a házasság!

2012. ápr. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
85%

Az első három válaszoló nyilván ki sem lát az előítéletekből és fogalmuk nincs az arab muszlim emberekről. Ugyanakkor tudni kell, hogy ezek az előítéletek sajnos nem alaptalanok.


Én magyar férfi vagyok, korábban volt arab barátnőm, tehát voltam a tiédhez hasonló szituációban, házasság is felmerült, de odáig nem jutott a dolog.


Először is: különbséget kell tenni arab és arab között. Melyik arab országból származik a párod és milyen társadalmi osztályból? Mivel foglalkozik, milyen végzettséggel rendelkezik? Ha pl. marokkói, tunéziai, egyiptomi, libanoni, és/vagy nagyvárosból és/vagy egyetemet végzett, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy nem lesz olyan probléma később, mint amit az első három válaszoló vizionál. Erről persze magadnak is tenned kell. A TE párod, neked kell ismernek őt annyira, hogy ezt meg tudd állapítani.


Ugyanakkor ha egy "fejletlenebb" arab országból származik, pl. Jemenből, és/vagy vidékről, és nem magas iskolázottságú, akkor valóban jobb óvakodnod. Az butaság, hogy "ha megunja a feleségét", akkor bármikor kidobhatja, ilyet muszlim nem tehet, vallása ellen való.


Egyvalamit javaslok neked nagyon komolyan. Az iszlám egy szép vallás és vannak nagyon modern, felvilágosult irányzatai, amelyek teljesen összhangban vannak az európai életvitellel, gondolkodásmóddal. Sok tősgyökeres európai az iszlámnak ilyen modern irányzatában hisz. Mielőtt a párod kedvéért gondolkodás nélkül felvennéd az iszlámot és abban a formában kezdenéd el azt gyakorolni, amiben ő akarja, tájékozódj erről a vallásról. A legjobb az, ha ezt a párodtól függetlenül teszed és nem hagyod magad befolyásolni. Nézz el a Magyar Iszlám Közösség honlapjára: [link] sőt szerintem keresd meg őket személyesen.


Hogy mit értek azon, hogy az iszlám "modern" formái? Nos, a kendő viselése például egyáltalán nem kizárólagos követelmény. Ha a párodat megkérdezed, lehet hogy szerinte a muszlim nőknek kötelező viselnie a fejkendőt, de világszerte sok tízmillió muszlim nő és férfi szerint szerint nem az, ezért nem is viselik. Az iszlámnak a modern irányzatai szerint a nők és a férfiak egyértelműen egyenrangúak. (A nők elnyomása az arab társadalmakban elsősorban kulturális és nem vallási sajátosság egyébként is.) Ahhoz azonban, hogy meg tudd védeni az álláspontodat az ilyen kérdésekben (pl. hogy mihez van neked nőként, feleségként jogod) meg kell ismerned a párod vallását, az iszlámot. Tanulnod kell róla. Tudnod kell, hogy nem a párod feladata és joga eldönteni, hogy mi az iszlám "helyes" értelmezése.


Azt persze garantálom, hogy a sertéshúsról és az alkoholról le kell mondanod, ha őszintén gondolod a dolgot. (Persze lehet, hogy a párod iszik alkoholt - sok arab férfi így tesz, míg a nőkre ez nem jellemző.)

2012. ápr. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
87%

"nagyon szeretjuk egymast"!

Az erzelmi kapcsolat van koztetek, tehat nem fontos, hogy iranyitson, befolyasoljon teged, mivel talan meg most nem, de idovel mar erezni fogod, hogy szinte birtokol, foled kerekedik, es valoban az egyenisegedet elveszited. Milyen allampolgar? Mi a foglalkozasa? VAloban van tobb ilyen vegyes hazassag, de ott a felesegek felvettek a muszlim vallast, viszont neked ezt nem kotelezo, ezt neked kell eldontened, viszont ha te megakarod tartani a vallasodat, akkor hatarozottan kozold, hogy te nem akarsz vallast valtani!

Tobb evtizede elek a muszlim ferjemmel, nem vettem fel a vallasat, s bevallom, hogy mindig volt onbizalmam, az elso perctol nem engedtem, hogy befolyasoljon, iranyitson, pedig probalta szinten. TEhat figyelj oda, legy hatarozott!

2012. ápr. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
85%

A masik, hogy ez egyenfuggo, tehat szemelyiseg tipusok vannak, igy elkepzelheto egy masik hazassag mukodik, de mar a tied pl. nem fog!

Tobb mint 20 eve elek itt az arab-obolben, es valoban nagyon sok rosszat lattam, amit a ferjek elkovettek a feleseguk ellen, aztan elvaltak, harc a gyerekekert, de termeszetesen a ferj javara, hiszen az arab jogszabalyok a ffit vedik! TEhat itt a kornyezetemben fele-fele aranyban sikerultek a hazassagok, de volt egy aldozata is ennek, amikor a magyar feleseg mar nem birta, segitseget nem kapott, hiszen a ferj nem adott erre lehetoseget, amihez joga van, igy az meghalt pl. hasonloan kezdodott, otthon ismerkedtek meg, de itt mar atvaltozott a ferj fanatikus emberre.

TEhat ez ugy mukodik, hogy aki mer, nyer, de veszithet is, ezzel legy tisztaban! A muszlim kozossegek neked ezzel kapcsolatosan mondani nem sokat tudnak, mivel magyar muszlimok, nem eltek koztuk, az otthon elo muszlim pedig szinten vedi a sajat vallasat. Itt inkabb regi, nemzeti szokasrol van szo, mivel a vallasban ez nem igy tortenik, de a gyakorlatban nagyon sok feleseg szenved, es a gyerekek is. Ujra hangsulyozom, hogy itt elek, es latom, lattam. A legutobbi most par eve tortent, TV-ben is volt, a holgy 4 gyermeket szult, csinos nokent kerult ki, de depressziosan, sok szenvedes utan sikerult hazaszoknie, a nagyobbik kislanyt sikerult ellopnia, a tobbi harom gyermekrol barmennyire nehezen, de lekellett mondania. Ez a ffi pl. mar elotte is nos volt, de a magyar holgy ezt nem tudta, igy mar azota ujra nosult, de magyar holgyet is elvett mar. TEhat erre is figyelj oda, mennyi idos, van-e felesege a hazajaban, mivel nem biztos, hogy ezt elmondta, de elkepzelheto, hogy mar nos!

2012. ápr. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
74%
Az tényleg fontos, hogy melyik iszlám irányzatot követi illetve, hogy milyen módon követi. Mint minden vallásban vannak fundamentalista, konzervatív, és progresszív hívők. A progresszívek/ modern muszlimok már nem járnak kendőben( csak a mecsetben és ima alatt van rajtuk) míg a konzervatívabbak keményen tartják a vallást. Magyarországon inkább konzervatív az iszlám irányvonal, liberálisabb mecset, ha jól tudom nincs. Azt tudom tanácsolni, hogy tanulj minél többet az iszlámról, hogy ezáltal még jobban megismerd a párodat.
2012. ápr. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
koszonom az eddigi valaszokat, akkor irok a helyzetrol bovebben. Syriai parom van,es nem akarunk az o orszagaba elni nem akarunk oda menni. nagyon rendes ember, es o is kulonbseget tesz arab arab kozott mert nagyon sokaban mar csalodott.Itthon van munkaja penzvaltassal foglalkozik. Ha osszkoltoznenk akkor is csak itt elnenk, o sem akar arab orszagban elni.
2012. ápr. 28. 11:42
 9/34 anonim ***** válasza:
89%
"a penzvaltast" nem lehet foglalkozasnak tekinteni, hacsak nem egy valuta valto uzlete van! Sziraiabol valoban elmenekulnek az emberek, hiszen nagyon rossz a helyzet jelenleg is, de inkabb a parod egy normalis allast keressen maganak, hiszen ez a munka nem az! Csoportokban allnak, embereket szolitanak le stb., inkabb nyisson egy arab ettermet pl., az mar biztos jovedelem.
2012. ápr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
87%

4-eske. Az arab nők máshogy vannak nevelve, mint az európaiak.


Nem előítéletes vagyok, szimplán csak 18 évig voltak arabok a szomszédaink, és nekem is van távoli rokonom, aki arabhoz ment hozzá. Biztosan ő hazudott az orvosnak, mikor bement látleletet vetetni, és a bíróságon is. Meg biztosan a nagykövetségeken dolgozók és az arabooktól elvált nők hazudnak.


Ugyanmár! Ébredjünk fel!

2012. ápr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!