Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Arab-magyar hazassagok,...

Arab-magyar hazassagok, parkapcsolatok feltetelei nehezsegei?

Figyelt kérdés
Parom arab, en magyar es itt elunk mind a ketten Budapesten. Meg nem elunk egyutt de tervezzuk, nagyon szeretjuk egymast.Kapcsolatunk elejen mar elvitt egy mecsetbe ahol osszeadtak minket, mert o komolyan gondolja velem es en is. Kereszteny a vallasom, o muszlim. Mostanaban meselni kezdett arrol hogy tobb olyan hazassag is van itt Magyarorszagon ahol mukodnek arab-magyar kapcsolatok es hogy tobb feleseg attert az iszlamra es kendot hord. Kerdezte hogy en is megtennem e, termeszetesen elotte meg szeretnem tudni ez mivel jar.Valaki hasonlo helyzetben van, vagy volt varom a valszat!Szeretnem mindent megtudni a hazassagokrol es szokasokrol!Koszonom

2012. ápr. 27. 22:29
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Pénzváltás... Te nézzél már utána, kérdező, nehogy kiderüljön, hogy finoman szólva is az alvilág tagja a pasi.


Azért mondom, mert néhány éve Pesten több ilyen arab pénzváltót lőttek le profi módszerekkel, a rendőrség meg azóta sem találja az elkövetőket.

2012. ápr. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, jó, ha többet is írsz, elvégre nagy a tét, nagy a kockázat. - Ha többet írsz, a válaszok is bővebbek lesznek a számodra. A pénzváltás - NEM munkahely. Jól írta a két előző - a pénzváltás (utcai) jövedelmező, ám az egyik legveszélyesebb "foglalkozás" - magyarul feketézés. Jó, ha utána nézel, magyar ismerőseid segítségével. Amúgy, nemrég, hasonló kérdés volt, ott érdemes átolvasnod. http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..
2012. ápr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 TijuMK ***** válasza:
96%

Szia, megpróbálok segíteni mert az én barátom is arab, viszont a mi helyzetünk más, mert én mereven ragaszkodok a saját vallásomhoz és ő ezt tudomásul veszi.

Lényeg hogy ha áttérsz az iszlámra nem kell állandóan kendőben mászkálnod, az ő nővérei se járnak kendőbe. Csak amikor imádkoznak akkor veszik fel. Bár gondolom országa válogatja hogy mi a szokás.

Maga a vallás amúgy nem olyan húzós mint aminek a külső szemlélők látják, igazából szabályokról szól amikhez tartani kell magad, én őszintén csodálom azt aki tényleg betart mindent ami a koránban van, én képtelen lennék. Van pl. a "kedvencem" a ramadan, ami arról szól hogy X napig nem eszel és iszol napközben, és este is megvan szabva hogy mikor ehetsz, tartózkodsz a nemi élettől és társai. Meg ugye napi 5 ima plusz pénteken mecsetbe menés.

Szerintem muzulmánnak születni kell mert aki egy másik vallásból megy át annak nagyon nagy önkontrolljának kell lennie. Én részemről szeretek katolikus lenni, szoktam templomba járni így érzem magam jól. A párom ezt megérti noha gondolom ő is jobb szeretné ha áttérnék.

A házasság feltétele neki csak az hogy a felesége higgyen istenben, és mivel ez megvan mi így jól elvagyunk.

2012. ápr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
Mondjuk az iszlám nem csak a Koránról szól. Sőt ennek a szabályrendszernek az alapja a szunna a hadithok- hagyományok gyűjteménye. Ezért van túl szabályozva a vallás,mert mindenféle hittudós hozzáköltött dolgokat. Pl.: Ha a mosdóba mész fohászt kell mondani, bocsánatot kell kérni Allahtól, ha kijössz a mosdóból akkor egy másik fohász, fohász van előírva az új ruhára, a cípóő felvételre, a cipő levételre, az érzelmekre, a kételyre, szinte mindenre, szerintem arra is ha a postás kihozza a levelet:). Ezért nehéz számunkra az áttérés, hozzászokni ezekhez.
2012. ápr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
4%
Tízeske, itt négyeske. Pontosan ez az előítélet, hogy egy, vagy néhány példa alapján általánosítasz. Gratulálok.
2012. ápr. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Jah, persze. Beszélgessél már követségi dolgozókkal egyszer ilyen témáról. Mondom, sem ők, sem a bántalmazottak nem hazudnak.

Pláne maradandó sebhelyekkel és évek óta nem látott gyerekekkel.

2012. ápr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
54%

Miből gondolod hogy én a semmire alapozom az álláspontomat? Ha nem lennél vak, akkor a válaszom azon részét is elolvastad volna, amelyikben azt írom, hogy a kevésbé magasan képzett, kevésbé fejlett országból származó arab férfiakkal jobb résen lenni.


Nem diplomata vagyok, de hasonló területen dolgozom és számtalan arab ismerősöm van. A diplomaták a problémás ügyekkel foglalkoznak, ez teljesen nyilvánvaló. Ahol jól mennek a dolgok, arról nem hallasz.


Egyébként a pénzváltás tényleg nem rendes munka, szóval, kedves kérdező, azért jobb résen lenni a pároddal. Egyszerűen ne hagyd magad, ha úgy alakulna, hogy uralkodni akar feletted. Ha felveszed az iszlámot, akkor abban a formában tedd, amelyikben neked tetszik, és nem a férjednek.

2012. ápr. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim válasza:
100%

van itt egy pár érdekes vélemény!

szóval én csak azt szerettem volna megosztani a kérdezővel, hogy az iszlámvallás nem játék.

ha valóban át szeretnél téri akkor nagyon gondold meg. és tanulmányozd.

Egyébként én Jordániába éltem. ugyanis apám oda való és muszlim. én így automatikusan muszlim lettem (engem senki nem kérdezet meg). Sokat jártam Magyarországra minden nyáron, télen és volt mikor ott töltöttem egy évet vagy többet , szóval össze vissza voltam. Most Magyarországon tanulok.

nah de amit mondani akartam ezzel, hogy rajtam éveken keresztül agymosást akartak végezni.

de látszik, hogy magyar vér folyik bennem, mert nem sikerült. 

én soha nem fogadtam el mindent úgy, ahogy van. igaz megtanultam, mert muszáj volt. viszont mindig kisebb nagyobb vitákat folytattam a tanáraimmal, rokonokkal és barátokkal.

elakartam nekik magyarázni, hogy én hogy is gondolom és mivel az eltért attól, ami a koránba van leírva vagy attól, ami már ott szokássá vált. ezért nem csak hogy hülye voltam, de hitetlen is és biztos a pokolba fogok kerülni emiatt. szóval megpróbálták az egyéniségemet törölni. emelet megpróbáltak elvenni tőlem sok olyan jogot, ami megilletett volna Magyarországon.

egyszer emlékszem nagybátyám próbálta apának azt beadni, hogy kényszerítsen engem arra, hogy mondjak le a magyar állampolgárságomról. én akkor kijelentettem neki, hogy előbb mondok le a Jordánról.

az arabok nem könnyű emberek. Nagyon nehéz velük élni, és ha hozzámész egy arab férfihoz, akkor az azt jelenti, hogy a családhoz mész hozzá. az hogy nincs egyenjogúság arról már ne is beszéljek, mert szerintem már elmondták neked a többiek, hogy mik vannak. és biztosítalak róla, hogy ennél csak rosszabb dolgok vannak.

én olyan környezetben voltam, ami elég elit mindenki tanult volt benne és Jordánia nem számit egy nagyon vallásos országnak és sok keresztény van ott. attól még a legmodernebb gondolkodású arab férfi is hülye (tisztelet a kivételnek és az 0.0001%)!

arról ne is beszéljünk, hogy 2 nyugodt szót nem tudnak kimondani kiabálás nélkül. felelősséget éreznek minden családtagjuk iránt ( ami szép ) de ők túlzásokba esnek.

ha még most azt mondja, hogy nem akar hazamenni, az még semmit nem jelent. én sok magyar nőt ismerek, akiknek arab férjük van ( majdnem 100at ). mindegyiknek a férje idővel hazament. és ha még nem is mondja ki nyíltan, de oda fog csalogatni lehet azzal a sztorival, hogy csak vakáció és utána b***hatod. onnan se tud haza hozni ( főleg ha öböl menti ország ) . de ha te hazajutnál, a gyerekeid soha !!

abból a 100 nőből ( követségen gyűltünk mindig össze) kb. 10-nek van szép élete. a többi vagy beletörődött a sorsába, vagy nem tud ellene tenni. de olyan nők is vannak, akiket a követségre se enged a férjük, mert be vannak zárva ( és ezt szó szerint kell érteni ) ők szoktak néha telefonálni, hogy segítséget kérjenek (hiába).

ha még össze is költözöl vele. és ha fel is veszed a vallást. Soha ne enged, hogy beleszóljon abba, hogy mi van rajtad (ez a kedvencük) de semmibe ne enged, hogy beleszóljon, ami téged érint. te annyira tartsd be a vallást amennyire akarod. és soha de soha ne menj ki vele arab országba.!!

amúgy csak tudj róla hogy az arab nők abban a hitben élnek, hogy isten több jogot adott nekik, mint a férfiaknak (komolyan néha úgy sajnálom őket) de itt csak azt akartam mondani, hogy látod milyen nagy az agymosás!

én muzulmán vagyok. nem változtatnám meg a vallásom. attól függetlenül úgy élek, mint bármelyik magyar ( van párom, fogyasztok alkoholt, úgy öltözök, ahogy jól esik… stb). hiszek istenbe. de attól még nem az iszlám szabályi alapján élek. de ezt nekem ki kellet, hogy harcoljam.

2012. ápr. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kerdezo! A parod "csencses", amit buntetnek, fekete munka, illetve nem nevezheto normalis, jovedelmezo munkanak pl.

Az arab-obolbol nagyon sokan elmenekulnek, akar hazassagot is kotnek abban az orszagban, ahol letelepedni akarnak, tehat erdek hazassagot kotnek! A vallast ne keverd ossze az erzelmekkel! A Koranban fekete-feheren levan irva, hogy a katolikus vallast tiszteletben kell tartaniuk, tehat elfogadjak azt, igy ha te ugy dontottel, hogy megmaradsz a vallasodnal, akkor tedd azt! Onbizalmad legyen, legy hatarozott, es az erzelmekre figyelj!

Nagyon sok valaszt kaptal, amik segitsegedre vannak, hogyan dontsel, hiszen akik megtapasztaltuk, itt elunk koztuk tudjuk, hogy a vallasnak az erzelmekhez semmi koze, itt emberi, nemzeti szokasrol van szo, az arabok eleg agresszivak, amig szeret, addig boldog vagy, de amint ez az erzelem elmult, a szenvedes var rad! Jelenleg a MEcsetben elvett felesegul, ezt a magyar hatosag nem fogadja el pl. tehat nem ervenyes, ezzel legy tisztaban.

2012. ápr. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Megint tisztázok valamit, ami természetesen az én hibám. Kérdeztétek mivel foglalkozik és én erre az írtam pénzváltással, ami teljesen igaz ez a munkája. Van neki egy pénzváltó üzlete a belvárosban, tehát én csak ezt látom ami teljesen tisztességes.20 éve él Budapesten, most Syriában háború van és kérdéses mikor csillapodnak le az ottani viszonyok.
2012. ápr. 29. 12:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!