Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem gyakoroltam korábban a...

Nem gyakoroltam korábban a vallásom, de most szeretném, viszont evangélikus vagyok, de inkább katolikus lennék? Mit tegyek? (18 éves vagyok) Egyébként ciki ennyi idősen konformálni/bérmálni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 22. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Elballagsz a legközelebbi katolikus templomba/plébániára és szólsz a papnak, hogy szeretnél vele beszélgetni a hitedről/vallásodról. Ha ráér ott rögtön, akkor ott rögtön, ha nem, akkor megbeszéltek egy időpontot, amikor felkeresed. Elmondod neki, mit gondolsz, hogy érzed. Nem fogja cikinek tartani. Sem ő, sem más.
2012. máj. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
12%

haha:D

18 éves vagyok és vasárnap kereszteltek és egyben konfirmáltak is :D én is evangélikus vagyok:)

hm...nem gáz, amúgy egy kb 40 éves férfi is a mi csoportunkban konfirmált:)


Miért akarsz katolikus lenni,ha a saját vallásofat sem ismered?

amúgy tudtommal nem igen lehet átkeresztelkedni, másrészt meg nem mindegy a felekezet?:D mind ugyan azt a Jézust és Istent követik...szóval nem látom értelmét:)


másrészt meg csak bemész egy lelkészhez és beszélsz vele:)

merre felé élsz?:) hátha tudok segíteni, ha gondolod írj privátban:))

2012. máj. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ismerkedj a környezetben levő katolikus fiatalokkal, járj el velük közösségbe. Amúgy nem ciki bérmálkozni ennyi idősen, van olyan plébánia, ahol csak 18 fölött bérmálnak, sőt nálunk "felnőttebbek" is szoktak.
2012. máj. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hogy katolikuséknál mi a módi, azt nem tudom, de szerintem minden keresztény egyházban tárt karokkal fogadják a megtérőket, életkortól függetlenül. Szerintem legalábbis ez az egyik lényege a kereszténységnek, hogy nem "ciki" megtérni akkor sem, ha 80 éves vagy, vagy akármikor. Magyarul hogy bárkit, akinek a megtérése őszinte, tárt karokkal várnak.

Abban viszont egyetértek az egyik előttem szólóval, hogy mielőtt bármilyen felekezethez is csatlakozol, vagy akármelyiket is otthagyod, alaposan tanulmányozd a felekezeteket, hogy egész biztosan helyes döntést hozz.

2012. máj. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!