Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Előfordult veletek olyan,...

Előfordult veletek olyan, hogy munkahelyeteken az állás vagy nagyobb pozíció érdekében letagadtatok vallásotokat?

Figyelt kérdés
Nagypapám tett ilyesmit régen, mikor még Kádár János időszakát élték
2012. máj. 26. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, én már számtalan állásinterjún jártam, sok helyen is dolgoztam, de még soha, egyetlen egy alkalommal sem kérdezte meg tőlem senki, hogy vallásos vagyok-e, meleg vagyok-e, vagy van-e törpehörcsögöm.


Szóval nem, még sohasem kellett az ateizmusom letagadni :) Régen meg igen, nem volt jó ötlet. Mivel a kommunizmus eszmeileg vallásellenes, bár végül "finomított" formában került bevezetésre.

2012. máj. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez valamilyen mértékben szinte mindenkivel előfordult, aki elég sok évet megélt. Volt, akit nem vettek fel továbbtanulni, ha nem volt KISZ-tag, vagy vallásos volt, volt, aki nem kapta meg nézetei miatt a helyi pártszervezet támogatását egy kinevezéshez. Nem volt túl vészes a helyzet, de mindenhol másképp működött a dolog.
2012. máj. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Egyelőre nem kerültem ilyen helyzetbe. De ha kerülnék is, akkor sem tagadnám le. Dédapám példája lebeg a szemem előtt, akit a kommunisták rúgtak a fővárosi városházáról, mivel nem támogatta az egyházi iskolák államosítását. Diplomás emberként az esztergapad mellé került segédmunkásnak.
2012. máj. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
*rúgtak ki
2012. máj. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

18:55


Nagyon sajnálom a történteket

2012. máj. 26. 18:57
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
Még sosem kérdeztem rá direktben a vallásomra állásinterjúban, de amikor szóba kerül az, hogy nem dolgozom vasárnap, akkor rendszerint kiderül. Nekem alap, hogy nem vállalok semmilyen munkát vasárnap, és készséggel meg is mondom, ha szóba kerül, hogy miért nem. Szóval még nem tagadtam le soha. Egyébként nem szokott probléma lenni belőle, az emberek tisztelik azt, ha valaki ragaszkodik az elveihez, és nyíltan kiáll a véleménye mellett.
2012. máj. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!