Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek igazságos az,...

Szerintetek igazságos az, hogy aki nem hisz Istenben, az Pokolra jut? Ugyanúgy, mint a rablók, gyilkosok, stb. és csak annyi a hibája, hogy nem gyakorolt hitet az ismeretlenben, látatlanban.

Figyelt kérdés
2012. máj. 28. 09:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem már az nem igazságos,hogy az embereket csak babusgatásra kiválasztott szentekre, illetve örök fájdalomra ítélt gonosz emberekre osztja pedig a népesség 99,99%-a mind a rossz mind a jó dolgokat elköveti valamilyen arányban.
2012. máj. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Egyrészt:

Ugyanezen a logikán elindulva csak a gyilkosokat kellene börtönbe zárni, a csalókat, tolvajokat, sikkasztókat nem. Isten parancsolatai között ott van az is, hogy "Uradat, Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!" Tehát: az Istentagadás bűn! És a bűn jutalmat érdemel. Így igenis, az istentagadók pokolra jutnak, bármennyire is erkölcsös polgári életet éltek.

De a kérdés nagyon paradox, mivel aki ateista, az nem hisz a túlvilági életben.

2012. máj. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

"Ugyanezen a logikán elindulva csak a gyilkosokat kellene börtönbe zárni, a csalókat, tolvajokat, sikkasztókat nem. "

A gyilkosokat akkor miért? Na jó, tudom, hogy mire gondoltál csak kötekedek.

Tagadni egy felső erőt teljesen más, mint "rossz" embernek lenni szerintem.


És én az éhező tolvajt, csalót sem bűntetném meg, ha az emberek miatt kényszerültek tetteikre + ezzel nem lehetetlenítették el másnak az életét.

Helytelen dolog, de nem csak az ő vétkük és nem a mi dolgunk ítélkezni. Mert a lélek számít, nem amit látsz.


"Isten parancsolatai között ott van az is, hogy "Uradat, Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!" Tehát: az Istentagadás bűn!"

Az istent imádni és szolgálni azt jelenti, hogy úgy élsz, ahogy az ő szemében az kedves. Tehát másoknak igyekszel segíteni, igyekszel másokat nem bántani. Szeretetben és békességben próbálsz élni, építesz és nem rombolsz.


"És a bűn jutalmat érdemel."

Az Isten nem bűntet. Ezt pedig megkérlek, hogy így ne írd le senkinek, mert jogosan hányni fognak egyes keresztényektől vagy valaki csak azért lesz az, hogy a bűnös végre égjen.


"Így igenis, az istentagadók pokolra jutnak, bármennyire is erkölcsös polgári életet éltek."

Ez egy hatalmas nagy baromság volt, márha az ateistákra vagy más vallású emberekre gondolsz.


"De a kérdés nagyon paradox, mivel aki ateista, az nem hisz a túlvilági életben."

Vagy van túlvilág, vagy nincs túlvilág. Függetlenül attól, hogy ki mit gondol, bár én ebben sem lennék biztos.


Nem akartalak megbántani, csak reagáltam a válaszodra.

2012. máj. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Van olyan ember, aki hibátlan és semmi bűne nincs?

Te csak a saját lelked, éned, személyiséged ismerheted a legjobban másét csak találgathatod.

El lehet filózni dolgokon, hogy mi relatív és mi nem.

Számomra Isten a "teremtő és kizárólag szerető, maga a szeretet". Nem tudom, hogy mi miért van a világban rossz, fájdalom, halál. Könnyű azt mondani, hogy nincs Isten, de az még nem ad választ arra, hogy mi miért van.

Egy dologot tudok csak ajánlani. Hallgass a szívedre és eszedre együtt. Isten nevében nem irányíthat téged senki. Sem ember, sem szervezet, mert Isten mindenkié, mindentől függetlenül. Ha létezik. (Szerintem létezik). Azt vallom, hogy nem tudjuk bebizonytani, de én hiszek benne. Érzem, hogy velem van. És nem azt akarja, hogy rettegjünk tőle, meg áldozzunk neki, meg pusztítsunk.

Szerintem a hit a cselekedeteidben, lelkedben nyílvánul meg. Nem az Isten nevvű cuccban kell hinni, hanem érezni az értelmét.

A pokolról meg nem tudok mit írni. Biztos nem úgy van, ahogy írják.

2012. máj. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Én eddig úgy tudtam hogy mindenkit szeret és mindenkinek megbocsát...
2012. máj. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 lsandor ***** válasza:
Nem ez egyáltalán nem lenne igazságos. De hidd el pokol, mint örök gyötrelem helye nem létezik. Az pedig, hogy valaki nem hisz Istenben általában valami kiváltja, például vallási képmutatás. De ennek ellenére ha valaki elkezdje tanulmányozni a Bibliát kincsekre fog találni
2012. máj. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
19%

Nem, ez nem lenne igazságos; de szerencsére Isten teljesen igazságos, ezért nem is tenne ilyet. Ha alaposan ismernéd a Bibliát, továbbá élő kapcsolatban lennél Istennel, akkor magad is tudhatnád.


Vagy ez egy JT-s térítős kamu kérdés? :)

2012. máj. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
aki nem hisz istenben az a menyországba jut. Aki képmást visz a templomba az a pokolba)
2012. máj. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 lsandor ***** válasza:
Igazat adok Berta, de azért ne gonoszkodj
2012. jún. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

@ lsandor:


Nem tudom eldönteni, melyik a jobb: amikor próbálsz vitatkozni velem, - vagy amikor rám hivatkozol, és egyetértesz... :D

Az elmúlt pár napban az utóbbiból volt több, ami amellett, hogy szokatlan, teljesen felesleges is. Bocsi, de miért kell egy csomó kérdésnél kinyilvánítani, hogy kivel értesz egyet? :O

Arról nem is beszélve, hogy még esetleg valaki azt hiszi, hogy én is JT vagyok... :P


Egyébként meg nem gonoszkodtam, csak ez a kérdés tényleg nagyon kamugyanús. És a kérdező nem is jelentkezett immár 4 napja, úgyhogy valószínűleg igazam is volt. Beee. :D


Üdv. :)

2012. jún. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!