Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények (vagy más...

A keresztények (vagy más hívők) mit tartanak pl. a napfogyatkozásról és a csillagmozgásokról?

Figyelt kérdés
Jelentenek valamit? Jelölnek valami időpontot? Van vallási magyarázatuk?

2012. jún. 5. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem

Nem

Nincsen

2012. jún. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Keresztény vagyok, szerintem semmit nem jelentenek és nincs vallási jelentőségük. Természetes folyamatok, akárcsak az, hogy a tavak hidegben befagynak.
2012. jún. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2012. jún. 5. 11:53
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
60%
Azért ez nem ennyire egyértelmű szerintem. A keresztény ünnepek a korábbi pogány ünnepek időpontjában vannak, amiknek viszont volt közük az égitestek mozgásához. Pl. húsvét idejének számítása. De ennél nagyobb jelentősége nincs a dolognak.
2012. jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"És monda Isten: Legyenek világító testek az ég mennyezetén, hogy elválasszák a nappalt az éjszakától, és legyenek jelek, és meghatározói ünnepeknek, napoknak és esztendőknek."


Ez gyakorlatilag a Hold periodikusságában meg is állja a helyét. Nemcsak a húsvét, hanem a pászkát, kovásztalan kenyerek ünnepét, kürtzengés ünnepét, engesztelési napot, sátoros ünnepet is meghatározott a Hold ciklikussága.


"A keresztény ünnepek a korábbi pogány ünnepek időpontjában vannak, amiknek viszont volt közük az égitestek mozgásához."


Nem, amiről te beszélsz, azok pogány ünnepek, melyekre rá próbáltak és próbálnak húzni keresztény motívumokat. De attól még nem lesznek azok keresztény ünnepek. A keresztények a mai napig is az írások alapján tartanak ünnepet. Krisztus korában is megvolt tartva a Húsvét, a rómaiak azt ünnepelték. Ellenben a zsidók a kovásztalan kenyerek ünnepét tartották, melynek időpontja, ahogy ma is csak majdnem esik egybe. Lásd Ap.Csel. 12:1-4

2012. jún. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Utolsó! Most ennek mi is volt az értelme? Elmagyaráztad nekem, amit írtam?
2012. jún. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Lk 21,25 - Jelek lesznek a Napban, a Holdban és a csillagokban, a földön pedig kétségbeesett rettegés a népek között a tenger zúgása és a hullámok háborgása miatt."


"Jo 3,4 - A nap elsötétedik, a hold vérré változik, mielőtt eljön az Úr nagy és rettenetes napja."


"Jel 6,12 - Amikor feltörte a hatodik pecsétet, láttam, hogy nagy földrengés támadt. A Nap olyan fekete lett, mint a szőrzsák, a Hold pedig olyan, mint a vér."


A Jelenések könyvében szereplő részlet valószínűleg csak szimbolikus értelmű.


A napfogyatkozás is lehet jel, de főleg a napcsoda az igazi jel. Később valószínűleg a Holdban is lesznek jelek.

2012. jún. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es, a fent irt idezetek a jelenesek konyvebol a meg be nem teljesedett profeciak, ezert nem voltak meg tapasztalhatoak, es Krisztus eljovetelere vonatkoznak.
2012. jún. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én csak annyit tudok, hogy bármilyen égitest mozgása értünk emberekért történik!!!
2012. jún. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

8-asnak mondom hogy igazad van és utólag nem is egészen értem hogy miért írtam hogy ez szimbolikus. Bár az is lehet hogy van szimbolikus értelme is és meg is fog történni valóban tehát mindkét állítás igaz.

2012. jún. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!