Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Én 20 éves...

Keresztények! Én 20 éves vagyok, a barátom 22. Szerintetek jorai lenne a házasság? 3 éve vagyunk együtt.

Figyelt kérdés
Szeretjük egymást, de azért(is) akarunk hamarosan összeházasodni, mert én megyek el egy másik városba tanulni, és ő meg velem szeretne lenni. Azt meg nem akarjuk, hogy keresztények lévén már házasság előtt összeköltözzünk. Lehet nem ide kellett volna irnom, de én keresztények véleményére vagyok kiváncsi elsősorban. Egy kicsit félek attól is, hogy ha elkezdem az egyetemet, és már első év végén megházasodok, akkor belémkötnek majd, meg cikiznek. Mit lehet az ilyen támadásokra egyáltalán mondani?
2012. jún. 7. 13:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"első év végén megházasodok, akkor belémkötnek majd, meg cikiznek"


Én inkább ezért nem ajánlom ha ilyeneken parázol nem lehetsz elég érett egy házassághoz. A jaj kinevetnek a pajtásaim az iskolába szindrómán már 16 évesen kikellet volna nőni.


"Mit lehet az ilyen támadásokra egyáltalán mondani?"


Semmit. Esetleg kérdezz rájuk milyen az élet magányosan vagy milyen érzés amikor olyannal jön össze aki nem szereti. Az ilyen emberek általában irigységből beszélnek.


Tudom,hogy az én véleményem csak másodlagos de azért leírtam, nem kötelező hallgatni rám.

2012. jún. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Szia három év alatt semmi nem volt köztetek?:D
2012. jún. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Azok alapján, amit írtál, nem gondolnám korainak a házasságot!

Ám mindenképpen érdemes olyan atyához menni jegyesoktatásra, aki ismer Titeket, ő megmondja korai-e vagy sem, mert ugye minden helyzet és minden ember más.

Sok boldogságot!

2012. jún. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Sok boldogságot nektek! :)
2012. jún. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Csak egy tanácsot hadd mondjak a kezdéssel kapcsolatban:


"Annakokáért elhagyja a férfiú az ő atyját és az ő anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testté." 1 Móz 2:24


Nagyon fontos a szülőktől való elszakadás és az, hogy ketten valóban önálló életet élhessetek! Nem jó egy fedél alatt élni a szülőkkel, bármennyire is szeretitek őket. Elkerülhetetlen, hogy beleszóljanak az életetekbe és az nem biblikus. Nem az anyu, apu, após, anyós kell, hogy a fej legyen a családban, hanem a férfi.


Nekünk is felajánlották a szüleim, hogy lakjunk náluk a házasságunk elején. Csak 3 hónapról volt szó, mert kilátásban volt egy lakás, de inkább elmentünk arra az időre albérletbe! És utólag visszagondolva, most már látjuk, hogy nagyon jó volt, hogy így döntöttünk. Nem tudom, hogy milyenek ezzel kapcsolatban a lehetőségeitek, de imádkozzatok azért, hogy külön tudjatok kezdeni...

2012. jún. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Ahogy irtam, én kezdem az egyetemet egy másik városban, és ő is jönne velem. Szóva nem a szülőkkel leszünk remélhetőleg. Köszönöm a HASZNOS válaszokat, és jókivánságokat!:)
2012. jún. 8. 08:27
 17/22 A kérdező kommentje:

NemVagyoknak:

Lehet igazad van, de azért nehogy úgy gondold, hogy ha más azt mondané, hogy nem házasodj össze mert az gáz iyen korban, meg ilyenek akkor tényleg megfogadnám a tanácsukat. Tudom, hogy ez elég nagy hibám még mindig, hogy igy tartok a fiatal társaimtól, de remélem ezt is le tudom majd tenni idővel. Nemcsak ebben a kérdéskörben tartok tőlük. Nem tzdom miért van ez. Lehet azért, mert itt gimiben is mikor megtértem, meg ha csináltam valami olyat ami szerintük nem mindennapos akkor úgy néztek rám mint egy földönkivülire. Na ez hosszúra sikerült, ez már egy másik kérdés kéne legyen, hogy hogyan kezeljem az ilyen támadáskat. Köszi a te válaszodat is!

2012. jún. 8. 08:34
 18/22 anonim ***** válasza:
47%
Katolikus hívő vagyok, de én korainak mondanám. Mégpedig azért, mert a házasság nem csak azt jelenti, hogy szeretjük egymást és ezért együtt vagyunk, hanem komoly kötelezettség is. Így már ti együtt egy család lesztek, magatokra vagytok utalva, ha úgy tetszik. Gondolom a barátodnak sincs még önálló keresete, ha igen, akkor bocsánat. Amíg nem dolgozik legalább az egyikőtök, én nem házasodnék. Az összeköltözést amúgy én sem támogatom.
2012. jún. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 kamiklos válasza:
A rossz házasság mindig korai, a jó házasság mindig késő.
2013. máj. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Mi lett veletek?? :)
2013. máj. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!