Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem hiszel Istenben? 21/L

Miért nem hiszel Istenben? 21/L

Figyelt kérdés

Kérlek mondd el ,hogy mi az elképzelésed a világről és mien szerpet töltesz be benne?


Én is el mondom az én hitvallásom.

Szerintem Isten teremtett mindent és mindenkit.

Az embert képmására teremtette lélekben és minden emberben ott van az Isteni hit még ha ezt tagadja is vagy elnyomja.Isten számára minden ember nagyon fontos és akkor is tudszeretni ha őt nem szeretik viszont.Ebben a szeretetében mutata meg mert el küldte a fiát JÉZUS KRISZTUST és az ő nevében van az üdvösség.


Most sok emer azt mondja nem létezik Isten evulúcióban hisznek.

Akkor az a kérdésem:Ha pl A sivatagban sétálsz és nincs semmi körülöted és elfárdva éshesen szomjasan rátalálsz a semmi közepén egy csodálatos házra ahol van víz, wc ,lékondi, ágy ,étel .tv stb.És meg kérdeznéd ez mit keres a semmi közepén és valaki azt felelné neked ez a semmiből let és a semmi hozta létre.Hát Lehet hogy ki akadnál hogy mondhat ilyen hülységet.De pedig az evulúcióról is ugyanez a sztorit nyomják és sokan el is hiszik.Mert a föld igen is megvan tervezve az emberi DNS soha nem jöt volna létre magától olyan pontosan van megtervezve.Pl mikor még az emberek azt hitték a föld lapos a biblában már régen ott volt ,hogy a föld kerek és semmire van függesztve.Vagy voltak régen olyan orvosi tudományok mint pl a vér csapolása és közben ott volt melletük a bibliában ,hogy a test lelke a vérben van.Vagy pl a csillagok ha egyetlen ici pici pont robbant fel ami az ős robbanás elmélete akkor miért van hogy minden bólygó más és más és miaz ,hogy a semmi létrehozta a semmit?Ha az emberek jobban szét néznének a világban akkor észre vennék hogy minden az össze omlás felé tart nem pedig az épülés felé.Szóval ha az evulúció igaz akkor az ember egy valmiből fijelödött valami és csak a bajt szaporítja és ha meghalsz semmivé leszel.



2012. jún. 8. 19:04
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
27%

Nem tudsz írni..ezt azonnal leszűrtem.


Én személy szerint nem igazán hiszek..az életem egy nagy rakás szar,sőt az egész családom csak szenved évtizedek óta..

Mégsem csinál a semmiből semmit...

2012. jún. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:

Szerintem minden isten űrlény (kivéve persze a keresztény Istent, mert az már csak kitaláció valószínűleg)

Nemrég tüzetesen átvizsgáltam az összes régi isten történetét.

A görög istenek az Olümposz hegyen laknak, az egyiptomi istenek ráadásul nem is emberiek.

De ha jobban belegondolsz, Isten is a mennyekben lakik.

Sok összefüggést találni a régi istenek történeteiben, hiszen azokat nem színezték "emberire".

Ráadásul van egy rakat megmagyarázhatatlan dolgunk is.

2012. jún. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
75%

én hiszek benne de ki teremtette az Istent?

ha semmiből lett akkor megint az evolúciónál vagyunk

ha valaki akkor ki teremtette a valakit?

vagy önmagát teremtette akkor az ősrobbanásnál vagyunk

2012. jún. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
69%

Azért nem hiszek Istenben, se egyéb istenekben, mert nem volt részem vallásos nevelésben, így el se tudom képzelni, hogy lehet valakinek hitre szüksége.


Ha egy picit jobban tanulmányoznád a természettudományokat, szerintem neked is feltűnne, hogy minél többet értesz meg belőle, annál kevésbé van értelme Isten létezésének.

2012. jún. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 rajcziz ***** válasza:
79%

Nem hiszek Istenben, és ezt egy egyszerű mondattal indoklom: "Istenben csak az hisz, akinek szüksége van rá." Attól, hogy valaki istenfélő (mindig utáltam ezt a kifejezést) nem lesz felsőbbrendű, és fordított esetben sem lesz az.

Én abban hiszek, hogy minden ember valamilyen okkal jön a világra. Rengeteg lehetősége adódik, hogy teljesítse a küldetését, más kérdés, hogy észreveszi-e őket.

2012. jún. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 Shai-Hulud ***** válasza:
87%

"DNS soha nem jöt volna létre magától olyan pontosan van megtervezve"

PONTOSAN??? Minden DNS más, és örökítési hibák tömkelegével is rendelkezik... Elég silány munka. :-)


"mikor még az emberek azt hitték a föld lapos a biblában már régen ott volt ,hogy a föld kerek"

Ezek szerint a középkorban az emberek NEM a Bibliában hittek, és a papság a Biblia ELLENÉBEN égette meg Giordano Brunót, ugye?


"ha egyetlen ici pici pont robbant fel ami az ős robbanás elmélete akkor miért van hogy minden bólygó más és más"

Fogd az ecsetet, és rázd le róla a festéket. Nézd meg, MINDEN festékcsepp más és más. A dolgok kialakulásába igen erőteljesen beleszól a véletlen.


"miaz ,hogy a semmi létrehozta a semmit?"

Ez kérem sületlenség. Ilyet senki nem mondott.


"Szóval ha az evulúció igaz akkor az ember egy valmiből fijelödött valami és csak a bajt szaporítja és ha meghalsz semmivé leszel."

Igen, ez valahogy így néz ki. :-D

2012. jún. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
82%

Én több okból nem hiszek istenben

- nem részesültem vallásos nevelésben

- A sivatagos történetedet olvasva nagyobb a valószínűsége,hogy szomjan halok a homoksivatagban mint hogy a semmiből egy kis ház ott álljon előttem. Ha mégis akkor azt is ember alkotta.

- Ha van isten akkor miért engedi hogy a világ olyan legyen amilyen most? Miért éhezik a harmadik világ? Miért halnak meg gyerekek? Miért vannak olyan emberek akik brutális gyilkosok??Miért igazságtalan az élet??

Most jöhetnél azzal a szöveggel, hogy isten így állít minket feladatok elé. Vagy így kell bűnhődnünk a hibáinkért..Egy 5 éves gyerek akik egy pedofil csinált ki,aki a halála előtt kínok kínját élte át, az mit hibázott az életében?

- Mivel a bibliát sem olvastam soha,így ahhoz nem tudok hozzászólni.

Viszont van egy érdekes dolog.

Az emberi történelem során többen haltak meg az isten hirdetése által,mint a háborúkban. A keresztes háború is azért volt,mert ez volt isten akarata.. Nem gondolod hogy egy kicsit morbid az egész???

Én ettől függetlenül tiszteletben tartom azokat akik hisznek az istenben vagy istenükben.

Én az evolúcióban hiszek. Az ember nem egy valamiből kifejelődött valami. Minden ami a világon él és mozog sejtekből épül fel. Élünk,meghalunk.Ez a sorsunk. Egyszer sok-sok millió év múlva amikor már az emberi faj is kihalt akkor isten sem lesz,mert nem lesz senki aki éltesse tovább.

2012. jún. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
81%

Aki nem tudja egyesek miért nem hisznek Istenben nézzen csak kicsit körül a világban, és egyből nem lesz több kérdés szerintem... Innentől már csak személyiség kérdése az egész, van, akinek egy "felsőbb" kapaszkodó kell, másoknak meg nincs szükségük rá, és igen valószínű, hogy nem is fognak akkor élni vele.

"Szóval ha az evulúció igaz akkor az ember egy valmiből fijelödött valami és csak a bajt szaporítja és ha meghalsz semmivé leszel." Igen. Kivéve a "ha" részt, nem érdekel, hogy mások abban hisznek, hogy Isten teremtette a világot, de ne tagadjuk már az evolúciót, ami tudományosan bizonyított tény.

2012. jún. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Nos, megpróbálom röviden összefoglalni, miért nem hiszek Istenben, de előtte leszögezném, semmi bajom a normális vallásos emberekkel, csak azokkal a bigott vallásosakkal, akik rám akarják erőszakolni a saját hitüket és nem tartják tiszteletben az enyémet. Miért nem hiszek Istenben? Nem kaptam vallásos neveltetést, de igazából sosem vágytam egy felsőbb hatalom közelségére, néha eszembe jutott, hogy talán ha elmennék templomba, akkor "megvilágosodnék" és megtalálnám a hitem,de aztán mindig visszarántott valami, és mégsem mentem el, és nem bánom, hogy eddig még nem voltam, mert ami mindig közbeszólt, az a kétkedésem és egyfajta harag is volt, hiszen ha Isten létezik, miért engedi, hogy az emberek némelyike ilyen gonosz, kegyetlen, önző legyen? Tudom, most sokan jönnek a Sátánnal meg a gonosszal, meg azzal, hogy Isten szabad akaratot adott, de akkor mondok egy példát. Hívő katolikus család egyetlen lánygyermekét brutálisan megerőszakolja egy perverz pedofil vadállat. Miért? A lány és a családja nem szolgálta megfelelően Istent? És a gonosz miért nyer megbocsátást? Mert megbánja bűneit? Megbántam, hogy kiskoromban egyszer loptam egy csokit, oké, de ez egyenlő azzal a megbánással, amit egy gyilkos tanúsít????
2012. jún. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
46%

Hol vagy kérdező?

nagy a hallgatás

2012. jún. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!