Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikusok! Ti a...

Római katolikusok! Ti a házasság előtt hogyan éltetek a párotokkal?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék arra, hogy összeköltöztetek-e vagy sem. Úgymond "Lakva ismerszik meg az ember." Tudom, hogy bízni kell Istenben, és abban, hogy a tökéletes párt rendelte hozzád, és én nem is szeretnék majd a párommal a házasság előtt összeköltözni, de mi van, ha ott nem jutunk kompromisszumra?

És ha szabad olyat kérdezni, intimitás terültén meddig jutottatok el?


Köszönöm a válaszokat! Ha lehet, kort is írjatok.



2012. jún. 10. 16:48
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nagyon szépen köszönöm, hogy leírtad a történeteteket :)Örülök, hogy nektek sikerült megvalósítani:)

2012. jún. 12. 16:58
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

most kicsit offolni fogok (vagyis nagyon)

Én még nem vagyok házas, csak komoly kapcsolatom van


"Nézd: ha Isten valóban a tökéletes párt rendeli melléd, akkor nem mindegy, hogy egy papír aláírása előtt, vagy után szexeltek?"


ennek a kedves válaszadónak üzenem, hogy ne feledkezzen meg arról az apróságról, hogy egy keresztény számára a házasság nem egy papír aláírása, hanem egy örök eskü, egy szentség...


már én is fel szerettem volna tenni ezt a kérdést, csak meg akartam magam kímélni a vitát provokáló és a "szabadabb gondolkodású" válaszolóktól


Szóval még nem házason, de komoly katolikus kapcsolatban lévőként annyit szerettem volna mondani, hogy én is úgy próbálom megélni a házasság előtti időszakot, mint a # 10/11 válaszoló


mi sokat beszélgetünk a párommal arról, hogy mi is a legjobb a kapcsolatunknak, mi is gyakran alszunk együtt, mert messze lakunk egymástól, és szerintem az a fontos, hogy olyan közelségben is tudjunk józanul gondolkodni. Szerintem az nem tesz jót egy kapcsolatnak, hosszú távon, ha egy csóknál többet nem engednek meg maguknak a felek... Mi meghúztuk a határt: nincs szex, a nemi vágyak kielégítése a házasság ajándáka. De ami még a határon belül van, azt megengedettnek tartjuk.


Az együttélés meg szerintem nem rossz dolog, de az is úgy értékesebb, ha a házasság ajándékaként alkalmazzák


Kedves kérdező, te hány éves vagy? (ha szabad megkérdeznem:) )

2012. jún. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Én még nem állok közel a házassághoz, sőt, nagyon is messze vagyok tőle. Csak 15 éves vagyok.
2012. jún. 14. 19:25
 14/14 anonim válasza:
0%
Nem kívánom neked, de ha végül tényleg nem juttok kompromisszumra, akkor talán végre megdől ez az egész vallási ökörség. Amint írtad, lakva ismerszik meg az ember. És amint aggodalmadat fejezted ki, mi lesz, ha nem juttok kompromisszumra. A vallás alapján belekényszerítenéd magad adott esetben egy bizonytalan helyzetbe, amiből aztán semmi jó nem sül ki? Az előbbi egy gyakorlati tapasztalat, rendkívül igaz mondás, az utóbbi meg egy elméleti valami, tehát vagy igaz, vagy nem. Ne istennek higgy, hanem a szemednek!
2012. jún. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!