Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért utálják sokan a zsidókat?

Miért utálják sokan a zsidókat?

Figyelt kérdés

Én úgy vagyok a zsidókkal hogy nincs miért szeressem és nincs miért utáljam.

Mi rosszat tesznek amivel kiérdemlik az emberek utálatát?


2012. jún. 17. 07:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%
Azért nem utálod őket mert nem is ismered. Nem olyanok mint a c-k hogy leszúrnak az utcán vagy agyonvernek a lakásodban. A cionisták a többi ember (gojok) kizsákmányolását tartják legfontosabbnak, a Talmud sok olyan infót rejt ami segít megérteni hogy működnek ezek az emberek. Hogy valami kézzelfogható okot is mondjak: Palesztina.
2012. jún. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Semmit. Csak azok körében divat zsidózni, akik nem tudnak normálisan érvelni és személyeskedni akarnak. Igazából az emberek maguk se tudják, miért dobálóznak ezzel a szóval, nyilván van valamilyen szintű történelmi háttere (ld. világháború), de leginkább csak egymástól hallják az okosak, hogy ha kifogytunk az érvekből, akkor lehet zsidózni.
2012. jún. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Miért szeretik sokan hITLERT?
2012. jún. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hitlert azért szeretik sokan,mert a mai napig célt ad semmitmondó létezésüknek.A cél:utálni valamit/valakit,amivel nem kell szembenézni közvetlenül,de lehet rá köpködni.Ha fel kéne venni a parittyát 90 %-uk szétszaladna.:)Az ilyenek általában egy álomban élnek (lsd.: Nagy-Magyarország).Csak az felejtik el,hogy mi is ott voltunk az eltörlendők listáján....
2012. jún. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi rosszat tesznek úgy általánosságban? Semmi olyat, amit más népek ne tennének. Csak azokat nem akkora divat utálni, de azért van rá példa (románok a magyarokat és fordítva stb.).


Hogy miért utálják őket sokan mégis? Primitív tudatlanság, bűnbakkeresés, és a "Dögöljön meg a szomszéd tehene is" hozzáállás.


Kiváló példa a tájékozatlanságra az 1. válaszoló; le merném fogadni, hogy azt sem tudná megmondani, melyik Talmudból olvasott részleteket és milyen fordításban... Csak egyszerűbb benyelni, amit az antiszemita honlapok írnak, oszt jónapot.

2012. jún. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%
Valóban fogalmam sincs melyik Talmud fordításokat olvastam, és megmondom őszintén nem is nagyon érdekel, sokkal inkább az 1960as évek óta tartó agymosás vallási háttere után érdeklődtem. Általánosságban mit tesznek ? Zsinóron rángatják az embereket a reklámokkal és a fogyasztói társadalom abszurd értékrendjével, az elkövetkező évekre pedig felénk még soha nem látott kizsákmányolást és kínlódást jósolok. Vannak tények, és azt is aláírom hogy a szélsőjobboldal sem megoldás, kivégezni sem akarok senkit bár gondolom sokakban felmerült... Viszont már az orvosokban sem bízhatok mert a gyógyszeripar "dílerei" komoly üzleti érdekeket szolgálnak ki, nem mondom kik kezében lévőket. Ha pedig valaki az egészségemet és létemet tudatosan veszélyezteti arra fenntartom a jogot hogy ne legyen a szívem csücske.
2012. jún. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

^ Úgy érzem, te még nem a "menthetetlen" kategóriába tartozol. Úgyhogy megpróbálok segíteni, csak rajtad múlik, elfogadod-e.


1. Nagyon fontos, hogy melyik fordítást olvastad; ugyanis a neten fellelhető változatok döntő többsége antiszemita hamisítvány. Az ezekben levő félrefordítások helyretételét persze nem reklámozzák (főleg nem a széljobberek); de azért néhány helyen lehet olvasni erről is. Ha gondolod, tudok mutatni egy pár érdekességet. Tudom, azt írtad, nem nagyon érdekel; de ha nem tiszta forrásból indulsz, akkor evidensen rossz irányba mész; gondolom, ez tiszta.


2. Ez a rossz irány pedig ez esetben az antiszemitizmus, összeesküvéselméletekkel fűszerezve. Nem tagadom, hogy működik a gyógyszerlobbi és egyéb szemétségek; de egyrészt tévedés mindig minden mögé a zsidókat látni, másrészt nem jó állandóan ezekkel a félelmekkel élni. Pláne, ha nem is reálisak. Mutatok egy nagyon hasznos oldalt, nézz körül alaposan, légy szíves:

[link]


Remélem, találsz kedvedre való cikkeket, cáfolatokat, és tisztul majd a kép, s így kevésbé leszel elkeseredve.

Megjegyzem, erre szoktam azt mondani, hogy inkább nézzenek h.lyének azért, mert hívő keresztény vagyok, mint hogy ilyen rettegésben töltsem az egész életem. :)


Üdv. :)

2012. jún. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 yuda ***** válasza:
100%

Van egy jobbikos munkatársam és ő azért utálja többek között, mert minden bankár zsidó. Kérdeztem tőle, ..próbáltam győzködni, hogy ugyanmár hány zsidó bankárt ismer esetleg személyesen, .... vagy ez a másik, ez az összesküvés elmélet, hogy a zsidók világuralmat akarnak..stb.

A lényeg minden kérdésemre az volt a válasza, hogy jajj én milyen naív vagyok...

Most lássuk be ez badarság és nem válasz...

A másik megközelítése az volt, hogy mert az ő jobbikos újságukban olvasta és ez mindenki előtt evidens.

Kérdezem én: mitől lenne szavahihető egy embergyűlölő , nemzeteket győlőlő, gyakorlatilag a gyűlölködésüktől fuldokló pártnak az újsága?

Meg is válaszolom: semmitől és aki csak arra képes, hogy értelem nélkül gyűlölködik, azt szívből sajnálom, sőt időnként megvetem :)

2012. jún. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
én speciel 3 bankárt ismerek személyesen, egyik sem itt lakik, ahol a bank található, mivel innen elvittek mindenkit és nem is jöttek vissza. De mindenki tudja, hogy zsidók... erről ennyit, nem azért mondjuk, mert olvassuk valami hülye újságba /spec én nem vok jobbikos nem is olvasok efféle lapokat/.
2012. jún. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

Elozo, valami nagyon nem stimmel a szovegedben. Eloszor is,ugye 80 ev fele kozeledsz, hiszen azt irod, hogy azokat a zsido bankarokat szemelyesen ismered, akiket elvittek ("mindenkit", tehat nyilvan a II. VH alatti deportalasrol van szo). " Es nem is jottek vissza" - hanem hol "laknak" ? Es hogy lehet, hogy az idokozben lezajlott kommunista allamositasok ellenere ovek azok a bankok?

"De mindenki tudja, hogy zsidók" - ezt tenyleg elhiszem, hisz nyilvan emiatt gyilkoltak meg oket.

2012. jún. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!