Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülekezete tagokkal...

Hit gyülekezete tagokkal párkapcsolatban élők, házasodottak, mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Mindig problémás tud lenni, ha a házasulandó felek vallása különböző. A párom hit gyülis, én nem vagyok az. Kíváncsi lennék a tapasztalatokra!

2012. jún. 18. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Egy ismerős házaspárnál az anya volt Hitgyülis. A gyerekeit is vitte állandóan a gyülekezetbe. Otthon sok minden munka elmaradt,mert nem volt rá ideje. 6 év után elváltak.
2012. jún. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a "problémás", ha a házasulandó felek vallása különböző, hanem az, amikor nem tartják tiszteletben a másik vallását.
2012. jún. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 yuda ***** válasza:
97%

A hit gyülekezetesek sem csodabogarak és rájuk ugyanúgy érvényes, ha Isten útjain járnak akkor jól működik a házasságuk, ha attól eltérnek akkor nem.

Nem kell ezt szerintem túlhangsúlyozni, hogy rájuk mi vonatkozik, mert régen rossz, ha egy hitgyülis nem biblia alapon akar élni, de hangsúlyozom, mindenki másra ugyanúgy érvényes.

Biblia egyértelműen leírja, ha valaki Istennel jár és az ő parancsolatait betartja, akkor az boldog ember.

Meggyőződésem amit a biblia ír, hogy minden jó ajándék Istentől van.

2012. jún. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
nekem van egy hit gyülis ismerősöm, ő azt mondta, csak keresztény férfival fog összeházasodni, gyereket szülni neki. Szóval nem tudom, ti hogy vagytok, házasság után lett hitgyülis vagy már előtte is az volt e..
2012. jún. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Minden azon múlik, hogy a másik (nem gyülis) fél mennyire toleráns. Hasonló ez, mint pl. ha van egy férj, aki megrögzött futball-szurkoló, és minden hétvégén ott van kedvenc csapata meccsén. Ha ezt egy feleség eltűri, akkor miért nem tűrhetné el a férj, hogy az ő párja meg vasárnaponként a Gyüliben van? Ráadásul a meccsen piálások, verekedések vannak,a Gyüliben nincs ilyen. Nem járok oda, de kívülállóként ez a véleményem.
2012. aug. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Aktuális még a kérdésed? Én is kíváncsi lennék más hasonló párok tapasztalataira.
2013. febr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!