Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A református egyházban miért...

A református egyházban miért nem bemerítkezéssel keresztelnek, miért csak fejleöntéssel keresztelnek?

Figyelt kérdés
A reformátusoknál miért csak jelkép a keresztség? Miért nem lehet bemerítéssel keresztelni? Jézus is bemerítkezéssel keresztelkedett meg, akkor hogy lett a bemerítésből fejleöntés?
2012. jún. 22. 19:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A kenyér és szőlőlé is jelkép. Az se fontos?
2012. jún. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Előre leszögezném, hogy nem vagyok református, hanem katolikus vagyunk, de nálunk is csak "leöntés" van.

Szerintem lehet fennakadt szemekkel lovagolni ezen, hogy hát csak a bemerítkezés van leírva a Bibliában, de ha valakiben nincs meg a hit, akkor az sem ér semmit. A víz több mindent szimbolizál: az élet, a tisztaság, a teremtés előtt is "Isten lelke lebeg a vizek felett". Viszont ha hittel nem fogadom el, hogy a keresztséggel Isten gyermeke leszek, akkor teljesen mindegy, hogy csak "leöntenek" vagy alámerítkezek.

2012. jún. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

# 11

Ha engem kérdezel semmi jelkép nem fontos.

De ez az én vélemény.

2012. jún. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
90%
"A keresztségre vonatkozóan, pedig így kereszteljetek: miután mindezeket előtte elmondtátok, élő vízben kereszteljetek az Atya és Fiú és Szentlélek nevére. Ha nem áll rendelkezésre élő víz, keresztelj más vízben; ha lehet hidegben, ha nem, melegben. Ha egyik sem áll rendelkezésre, háromszor önts vizet a fejre, az Atya és Fiú és Szentlélek nevére." (Didakhé, Kr. u. 90, 7. fejezet)
2012. jún. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 lsandor ***** válasza:
60%
Azért így tesznek, mivel nem követik az egészséges keresztény tanításokat
2012. jún. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
2013. febr. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!