Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan szerezhetem meg Isten...

Hogyan szerezhetem meg Isten altal azt a hitet, hogy pl. le tudjak lokni egy poharat, gyogyitani tudjak, stb. szoval egy mustarmagny hitet?!?!?!?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 07:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Majd amikor olyan nehéz helyzetbe kerülsz, amiből csak nagyon nehezen, sok-sok küszködés, és kudarcok-újrakezdések sorozata után tudsz majd kilábalni, szóval amikor már ezerszer reménytelennek látszik a helyzeted:

és még akkor is azt mondod, hogy nem adod fel, addig küzdöl, harcolsz, dolgozol, és addig keresed a helyzet megoldásának a lehetőségét, amít rá nem találsz = akkor már van mustármagnyi hited. Ha feladod az élet által elébed hozott legkisebb probléma esetén is a harcot, a küzdést stb. = hited egy szál se.

2012. júl. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 yuda ***** válasza:
30%

Ha pohárlelökésnél tartasz, akkor sosem, ugyanis ilyen csacskaságokra Isten nem ad hitet. Ez nem bilbiai hit, hanem valami varázslóiskola fimből láthattad....

Abszolut nem bibliai az öncélú hit gyakorlás. Sem Jézus nem csinált ilyet, sem az apostolok.

Egyébként hitet - Isten igéjének hallgatásával lehet elérni, hitből hitbe lépni... egyre nagyobba és nagyobba, de hangsúlyoznám, hogy valóban szükséges a hit, mert ez által kapcsolódunk Isten személyéhez, hit által érhetünk meg sok mindent, hit által vehetjük át Isten igéreteit és sok egyéb. . .

Mindazáltal szeretet nélkül mit sem ér, és ez nem ködös beszéd, hanem valóságos.

Azt tanácsolnám, ne ragadj ki egyetlen igazságot a bibliából, mert eldeformálódik a gondolkodásod.

Ott van pl. még a szeretet, Isten megismerése, Isten akaratának megismerése, reménység, öröm, ígéretek, szolgálat, megtérés, bemerítkezések, hit alapjai. . .

Apropó: ha már a hit alapjainál tartunk, először a megtérés, utána a vízbe merítkezés, utána szentlélekbe, majd jöhetnek a más komoly dolgok, de alapok lerakása nélkül nem építhetsz házat.

Ismerd meg a keresztet, és hogy Jézus mit tett az emberiségért a kereszten, a kereszt által. Ez a lényege mindennek.

"Vedd figyelembe a golgotai művet:tökéletes mű, tökéletes minden vonatkozásában, tökéletes minden részletében"

2012. júl. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ilyen hozzáállással sehogy. Jézus nem szeretett csodát tenni, mert tudta, hogy az nem vezet el másokat igazi hithez. Azért tudott csodát tenni, mert egy akaraton volt az Atyával. Ha te is egy akaraton leszel vele mindenben, akkor te is tudsz majd csodákat tenni.
2012. júl. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 pelgrim ***** válasza:

A hit a 'kegyelem' dolga, nem lehet akarni. A hit gyakran úgy jön hozzánk mint egy halvány megérzés, érezzük a dolgok igazságát, helyességét, méltányosságát. Fogadjuk be akkor és gondozzuk, növeljük, erősítsük, míg legalább 'akkora' lesz mint egy „mustármag”. Szó szerint igaz az, hogy akár egy hegyet odébb tehetünk a hit segítségével. Kezdjük olyan dolgokkal melyeket könnyen el tudunk hinni, és amit igazán kívánunk, és – 'tartsuk fel a serleget míg meg nem telik'. – Az ember méltányos kívánsága nem más mint isten akarata, ha az nem úgy lenne, akkor eszünkbe se jutna.


Létezik egy magasabb rendű természeti törvény (Isten), amely alkalomadtán bármely más törvényt félretéve azt hozza létre amit az ember kíván és elképzel magának, és hiszi hogy az úgy lesz. Ez, ha ismerjük e törvényt (Istent) nagyon könnyen végbevihető. És kétség kívül már többször alkalmaztuk anélkül, hogy tudomásunk lenne felőle.


Gyakran történnek véletlenek, olyan dolgok melyeket nem tudunk megmagyarázni. Ha ezek csak jelentéktelen dolgok, akkor hamar elfelejtjük, de ha egy ilyen véletlen nagyon szembetűnő, akkor a hívő vallásos emberek csodáról, természet fölötti dologról isteni beavatkozásról beszélnek. A szkeptikusok pedig csűrik-csavarják a dolgot csakhogy ne kelljen elismerni, hogy olyan dolog történt amit nem tudnak megmagyarázni. Ilyenkor ez a magasabb rendű természeti torvény (Isten) érvényesült.


Názáreti Jézus, aki ismerte ezt a Törvényt (Istent) úgy segített a betegeken, hogy felemelte azok tudatát arra a színvonalra amelyen a beteg egészségesnek láthatta saját magát, mint ahogy Isten őt folyton látja, akkor a beteg eltudta hinni hogy ő valójában egészséges, akkor meggyógyult. Jézus nem feledkezett meg a betegnek tudtára adni hogy valójában nem Ő, hanem a beteg hite gyógyította meg.


A hit tehát egy nagyszerű eszköz (nem csak azok kezében akik méltatlanul kihasználják mások hiszékenységét), a megfelelő feltételek mellett helyesen alkalmazva csodákat művelhetünk vele.

2012. júl. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

A csodák ideje lejárt.

Jézus és az apostolok, vagy a követői, azért tettek ilyeneket, hogy tudják, lássák az emberek hogy az igaz istent szolgálják.Ezenfelül, csak olyan csodákat hajtottak végre ami jótékony célú volt, (gyógyítások, halottak feltámasztása, stb) mivel még nem volt kész a teljes Biblia, ezzel jelezte a teremtő, hogy hova kell tartozni.

Jézus és az apostolok elmondták, hogy a jelek a biblia elkészülte után, lesznek még (csodatettek, stb,) de ez már nem tőle jönnek, mert más valaki fogja ezt felhasználni, hogy ha lehet, még a választottakat is maga után vonja.

2012. júl. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
"Azokat pedig, akik hisznek, ezek a jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek ki, új nyelveken szólnak, kígyókat vesznek kezükbe, és ha valami halálosat isznak, nem árt nekik, betegre teszik rá a kezüket, és azok meggyógyulnak."(Mk 16: 17–18) Hat itt nem azt irja az ige hogy a csodak ideje lejar.
2012. júl. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Termeszetesen en nem a poharlelokesre gondolok,hanem arra,hogy Isten ma is kepes csodat tenni nem csak a multban,mert Isten nem valtozik soha.Elozo vagyok
2012. júl. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Sághegyi Csaba ***** válasza:
A Biblia szerint a hit hallásból van, a hallás pedig Isten igéje által. Eszerint tanulmányozd a Bibliát, hogy nőjön a hited.
2012. júl. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.EN NEM PONT ARRA GONDOLTAM hogy le tudjak lokni egy poharat csak peldanak hoztam fel,felesleges volt kitenni,itt a bolhabol is elefantot csinalnak.Cvsak nem tudtam milyen peldat agyjak fel.Meg mindig nem kaptam kielegito valaszt.Hogyan erhetem el azt a szintjet a hitnek,amikor mar gyogyitani tudok peldaul?
2012. júl. 3. 23:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Milyen jó, hogy fontos Neked, hogy a hited eredményes és élő legyen!


Szerintem kis dolgokkal kezdjél. Hétköznapi dolgokhoz kérd Jézus segítségét (pl. elérd a buszt,sikerüljön egy vizsga stb..), ezek nem mondható hatalmas csodáknak, de mindenképp segít abban, hogy a mindennapi gondolataidban minél nagyobb teret kapjon az Úr igéje.


A helyedben megtanulnék pár igét kívülről (pl. hittel, gyógyulással kapcsolatban) és azokkal imádkoznék. Hatalmas szellemi történések vannak, mikor az Isten igazságait kijelentjük. Ez tapasztalat, az én imáim is sokkal erőteljesebbek,ütősebbek mikor Igével imádkozom, nem csak saját szavaimmal.


Előbb- utóbb, ha kitartó vagy és ezekre szánsz időt, majd csak azt veszed észre, hogy a hited nő és csodák és jelek követnek!! Muszáj, hogy így legyen, hisz meg van írva. Arra figyelj még, hogy nem biztos, hogy pont úgy fog történni minden, ahogy te képzeled el, végülis az Úr a főnök. De hogy észre kell venned a változást, az biztos, és az Úr meg fog jutalmazni a kitartásodért:)


Legyen szép napod, az Úr áldjon!

2012. júl. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!