Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus templomban lehetsége...

Katolikus templomban lehetséges valamilyen módon református esküvőt tartani?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert mindig is nagyon tetszett a szegedi Dóm, és gondolkodtam rajta, hogy esetleg lehetne-e ott tartani.
2012. júl. 2. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Nem valószínű, próbáld meg esetleg a Fővárosi Nagycirkuszt, az is szép épület.
2012. júl. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 vmarci1 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Ez nem az épülettől függ. A szegedi dóm római katolikus, Te pedig református szertartást szeretnél. Ez körülbelül olyan, mintha én vasárnap bemennék a református templomba, és követelném, hogy a tiszteletes szolgáltassa ki nekem az Oltáriszentséget.

2012. júl. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamelyikőtök katolikus, akkor lehet tartani, de ha mindkettőtök református, akkor nem.
2012. júl. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bár akkor nem református esküvő lesz, hanem katolikus, vagy esetleg ökumenikus, hogy mindkettő ott van.


Bár a református vallásnak pont a puritánság a lényege, szóval elég visszás lenne egy olyan helyen tartani az esküvőt. Nekünk a lelkészünk szokta mondani hogy az ő elődei a hitükért képesek voltak gályára meg halálba menni, úgyhogy a minimum az, hogy ő sem köpi szemen ilyen dolgokkal...

2013. márc. 21. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Volt már rá példa :)

Van, ahol megengedik.

2014. szept. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!